Šta trenutno igrate? 2017

Propuštaš mnogo… Moj gaming buddy je još uvek živ i relativno blizu mene, tako da se još uvek, ponekad vidimo i odradimo neku igru… Doduše on sada ima zver od pc-ja a ja ps2… al uklopimo se nekako… Boss fight-ovi su naravno moji, nema on tu koordinaciju pokreta. Al pamti sve detalje i asistira, seti se on svakog detalja…
Više volim to nego da jurim level 360 i da farmujem do besvesti…

Screenfun je imao walkthroughts…

Al ja sam mu govorio: “Nećemo da kupujemo časopis i da gledamo, sami ćemo da rešimo”.
Što je podrazumevalo da on iznajmi sony još 1 dan… hahahaha

A danas… u novom svetu kompjutera opis za igru koju sam vec ne samo igrao, nego i zavrsio (uz pomoc interneta naravno).

Generalno to da jedan igra a drugi gleda verovatno smara ovoga koji gleda. I ja sam uvek mnogo vise voleo coop.

Pre neki dan sam tako prelazio Little Nightmares, bili nam neki prijatelji u poseti, stvarno je dobar trip. Pogotovu za te horor igre, nelagodno je kada igras sam.

Eh, lepa secanja probudi ovaj thread :blush: Zajedno se uvek primecivalo vise detalja i prelazilo lakse, a bilo je i kompetativnih igara, uglvanom neke trke. Secam se i da smo se “napucavali” 1 na 1 u Toy Soldiers igri na originalnom PS-u :smiley:

Sada ga ne mogu puskom naterati da odigra nesto ili makar isprati. Kupio mi na poklon ps4, ja ga zovem da se odusevi Unchartedom, ali vidim da gleda cisto da me ispostuje. Telefon u ruke cim skrenem pogled.

Ali zato je tu ponekad omaleni gaming buddy, koji vec sada primecuje vise detalja od mene i daje instrukcije :smile:

2 Likes

Njega nije smaralo da gleda već je sam želeo to… Da prati i da mi daje sugestije…
To mu je bilo zadovoljstvo. Fear Effect… auh… tu je baš bila potrebna koordinacija pokreta…

1 Like

To je tvoj klinac. Kao i moja ćera. Sina već ne zanima console gaming…

1 Like

Secam se nas dvojice u zilionitom pokusaju da ubijemo Tyranta u re1 i onaj pogled jedan ka drugom kad krene cutscene i bacaju ti launcher. Psovali i smejali u isto vreme pola sata.

Da je to sada:

I cannot kill Tyrant last boss.
Just wait until 30 seconds to explosion.

Nisu mi jasni ljudi koji izgube interesovanje za gaming.

Mozda bi tako trebalo i to je sasvim prirodno, ali igre ipak postaju sve bolje, ne moze se bas reci da je to potpuno iskustvo kao pre 10, 20, 30 godina.

A sta ima to toliko bolje na telefonu? Isprazni chat sa ispraznim ljudima, fejsbuk koji je postao oglasna tabla, mejlovi vezani za posao… Igre su toliko bolje bekstvo od stvarnosti.

Ali to nije stvarno: “zar ne bi vise voleo pravi zalazak sunca od vestackog”, odgovara devojka kada joj pokazem zalazak sunca u witcheru ili unchartedu.

Stvaranje beskrajno mastovitih vestackih svetova za mene je i dalje nesto najbolje sto postoji, magicno i skoro bozanski. Kakva god bila igra, cak i pikselizovani mishmash iza koga se nazire pejzaz poseduje neku lepotu i estetiku.

6 Likes

I ja se pitam to takodje, ali je valjda najprostije objasnjenje da nismo svi isti. Odjednom cisto prestalo da ga intersuje, mada sam ja uvek u nasem timu bio streber, a on vise “ulicni” tip. I to kada smo igrali bilo je uzivanja u trentuku (zbog godina valjda) ali nije posle razmisljao o njima. A ja sam ostajao po ceo dan i pokusavao da nateram batal PS1 da ocita disk, i nasao resenje tako sto ce stojati pod uglom od 45 stepeni :slight_smile:

plus million za ovo :+1:

edit: iz tog razloga uzeo sam e-reader, da kada je lepo vreme i nadgledam decu u dvoristu makar citam nesto pametno. Uz telefon cisto osecas da si protracio svaku sekundu vremena.

…a plus billion za ovo :+1:

3 Likes

Nekada davno se ovo prelazilo sa društvom, nezaboravno iskustvo :slight_smile:

Pokrenuo Halo 3 ODST, kad ono spanski voice acting!
Sad pretrazujem torrente i sve su spanske i portugalske verzije :rage:
Ako neko zna validni torrent, neka prosledi na pm…

Haha, dobar primer.

Mislim da je tu ulogu odigrala i neka socijalna stigma - uvek je bilo vise cool i socijalno prihvatljivo da “izblejis” sa drustvom nego da sedis kuci i igras igre.

Sada su se stvri preokrenule i “socijalni kapital” vise se ne stice na isti nacin kao u generaciji nasih roditelja.

Odigrao po prvi put 3 partije Paladinsa u zivotu. Ima neki smek :-). Ovu trecu partiju izdominirao sa Cassie.
Je li moze neko da mi objasni za sta mi sluze karte i da li su bitne ? Ili da sakupljam goldbza nove heroje?

Samo vi nastavite pričat o “toj igri”, taman ću je i ja uzet :frowning:

Thanks a bunch…

Nema nista od najbolje igre u istoriji univerzuma u septembru od strane Bungie…

Ne izlazi H3A nazalost :frowning:

Mora nekad izać… Bruka propust bi napravili.

Ja sam imao srece, Lidija je bila moj gaming buddy godinama. Ne igra, al voli da prati pricu. Witchera smo prakticno zajedno presli. Ja igram, ona gleda, komentarise i odlucuje. Kao, zajedno odlucujemo.

Medjutim otkako se Luka rodio sve je to drasticno opalo. Otkako smo u Kanadi, prakticno je prestalo. Svako-toliko igram nesto, odusevljen budem, pa joj samo dobacim preko sobe ‘uh sto bih voleo da si ovo videla’, a ona kaze ‘eh da, znam’, dok crta nesto svoje (mislim, ne za zabavu, nego razvija biznis) kasno uvece kad mali najzad legne… Eh.

Mislim da bi morao Witcher 4 da izadje da je privoli da opet sedne pored mene i potrosi dragocene sate na ‘igranje’. Sta ces, oboje osecamo da nas stiska vreme. Novopridoslice u stranoj zemlji, treba nov zivot da se gradi, a mi oboje na pragu 40-te. Cudan osecaj da se uopste napisu te cifre, nestvarno deluje.

. . . . . .

Naravno, poslednjih nekoliko meseci blejim sam u Montrealu, sto ima svoje dobre strane kad je gaming u pitanju. Ne moram kroz PSVR da igram Prey, fala bogu. Koji je, uzgred, odlican. Prey. Ne znam sto su otkupili licencu kad ovo nema ama bas nikakve veze s prethodnom igrom. Ovo je prakticno System Shock 3.

Kako sam malo dalje zasao, nema vise toliko art-deco elemenata, sto mi je drago. Taj Bioshock vajb sam vise trpeo nego prihvatao. Trenutno mi je eksploracija uzivanje, a borba protiv mimika najslabija karika. Izgleda da moras da ‘planiras’ okrsaje, postavljas zamke i zongliras cudnim granatama, a meni je sve to smoooor. Ja ocu da uperim sachmaru i da posle 2-4 pucnja nista od mimika ne ostane. Ostavljam mogucnost da samo nisam skapirao najbolju kombinaciju za efikasnu eliminaciju.

4 Likes

Ja krenuo da igram danas i ta recenica bi mogla da opise prve utiske…

Zavirujem gde stignem, nasao sacmaru, pohvatao glavne mehanike i kontrole, ali je borba stvarno smor, em sto masem u prazno onim kljucem, em sto njihovo iskakanje niotkud kvari prostornu orijentaciju. Onaj pistolj je malo poboljsao stvar zbog distance. Najradije cu ih izbegavati gde budem mogao.

@prekanator Uz malo srece i dobrog ciljanja, gloo gun ih zamrzne dosta lako. Zapravo, gloo gun je toliko koristan u toliko situacija da mi je on u ruci 90% vremena. Moze da:

  • zaustavi mimike (nakratko)
  • napravi stepenice do nedostiznih platformi
  • ugasi vatru
  • zaustavi struju (nakratko)

Jos par saveta, koje sam procitao jutros, nisam jos stigao da isprobam:

  • bacanje leverage I objekata moze da pomera leverage III objekte. Jeftino!
  • recycler granata unistava objekte koji blokiraju vrata
  • ako dovuces eksplozivni kanister do blokade i upucas ga, to takodje oslobadja ulaz
  • najzad, ako uzmes moc da se pretvaras u male objekte, mozes kroz procepe da ulazi u zabarikadirane sobe.

Drugim recima, gomila saveta kako ne potrositi dragocene poene na leverage II i III. Skoro svakodnevno me igra odusevljava koliko dovitljivom igrachu odobrava resenja koja vecina drugih igara ne bi dozvolila.

Ako neko ima savete kako protiv fantoma, dajte slobodno. Snazno udaraju, narocito jache varijante, a moja sachmara nije ni blizu toliko efikasna koliko bih zeleo.

1 Like

Upgrade-uj sačmaru, nećeš zažaliti. Takođe i pištolj. Gloo gun koji je unapređen do maksimuma zaustavlja neprijatelje u mestu duže vreme. Takođe možeš naći unapređenja za šlem i odelo koji unapređuju dmg. Ja lično idem na surprise attack, to ti daje 150% dmg, posle gloo, pa cepanje sačmarom izbliza. Granate su od pomoći, koristi ih, možeš da ih zalepiš na okvir vrata, namamiš neprijatelja i uživancija. Meni su problem oni weaver-i, ali sam otkrio da im je ahilova peta ona granata koja poništava te psi moći. Nullifier ili kako već. Bukvalno beže od tebe, muka posle da ih sustigneš i ubiješ, beže ko miševi :joy: nadam se da ti ništa ne spoil-ujem ovim, preko telefona sam, ako mislite da je bilo šta spoiler, pomozite mi i stavite to u one zagrade. Game on brothers :muscle:

2 Likes