Sta je potrebno za spajanje Xbox sa monitorom i PC zvucnicima?

Pozdrav svima na forumu.

Posto planiram da uzmem Xbox hteo bih da pitam sta mi treba i kako bih spojio Xbox na monitor na kojem mi je PC a zvucnici su Logitech X-530 5.1 i oni su povezani sa PC-em.

Na monitoru imam sve prikljucke i D-Sub i DVI i HDMI, PC mi je spojen preko DVi. Pa sam razmisljao Xbox da povezem preko HDMI ali ne znam kako bih ga povezao i sa zvucnicima ?

Verovatno imaš već integrisane zvučnike u monitoru, čim podržava HDMI.
Ako, već hoćeš preko zvučnika da čuješ zvuk treba ti ovaj dodatak uz HDMI:

Njega dobijaš ako kupiš “original” Xbox 360 HDMI kabl.

Nema integrisane zvucnike ovaj monitor je u pitanju:
Feel the effect of brilliant colours with the LCD difference - P2450H 24" Widescreen LCD Monitor - Design - Monitors | SAMSUNG

Al opet mi nije jasno sta ja tu treba da uradim da bih imao zvuk i na xbox-u i na kompu meni su zvucnici ukljuceni u komp znaci sva tri kabla na realtek integrisanoj zvucnoj ima jos tri prikljucka inace slobodna nazad na maticnoj za zvuk, kako ja tacno spajam s njima xbox sa tim gore sa slike ?

Te zvucnike koje koristi PC ti ne mozes, jer nisu isti priključci. Možda (verovatno) ima neki adapter ali onda bi morao stalno da čupaš iz PC-a u Xbox i obrnuto.
Zato, nadji ovaj kabl koji ti je fatal1ty preporučio, i kada iskljuciš PC, igraš Xbox, i obrnuto. Plus, što je na HDMI najoštrija slika što je na Xboxu moguće.

Kao što vidiš na slici, postoje ulazi za crveni i beli činč, i za Optical Audio Out.
U isto vreme trebaju da ti budu priključeni i ovaj gore kabl na slici i HDMI.
Verovatno imaš uz zvučnike crveni i beli činč i samo njih priključiš u taj drugi kabl.

OK, hvala na objasnjenju.

Ma naravno da može! Potrebno je samo da nabavi kabel (jedan kraj crveno - beli činč, a druga strana stereo (slušalice) single činč)
i taj kraj ušteka u komp u jednu od slobodnih “rupa” i u Control Panelu računara zada zvučnoj kartici da ta “rupa” bude Audio In, i svaki put kada koristi Xbox, zvuk će se čuti preko računara. Jedini “problem” svega ovoga je što i PC mora raditi dok se igraš na Xbox-u.

Da, ali onda, pošto mu je uboden i HDMI i DVI, zar to neće biti problem oko igranja?

Neće.
On ima u meniju od monitora da menja source, da li hoće DVI, ili HDMI.

Aha, znaci moze, a za PC nije problem da radi samo da se cuje preko ovih zvucnika.

Jel znate mozda gde ima da se kupi ovaj “kabl” , ali da je "single’, bez HDMI kabla ?

kako mislis single, bez HDMI-ja. HDMI ti je za sliku, nije za zvuk.
Ako misliš za samo zvuk, ima verovatno.

Zvanično nema nigde, ali možda prodaje neko polovan. Pročešljaj oglase.

Zar se ne dobija taj adapter uz box?

Dobija se, ali uz stare Eliteove.

A moze li nekako drugacije da se poveze zvucnik za komp i xbox? stize mi jos malo box od pekise i bas bih da kupim sve sto treba…

Mislio sam da mi samo jos treba HDMI>DVI i RCA konvertor za zvucnije sa kompa,posto sam pretpostavljao da se dobija i gore pomenuti adapter… :frowning:

Neša je objasnio u nekom gornjem postu: