Sta da radim ???

Znaci uzeo sam PC od nekog lika točnije zamijenio sam Xbox one za taj PC i sad ja donesem doma taj PC i sve super pokrene Windows 10 i sad me trazi da ga postavim ustekam mis i tipkovnicu sve svijetli ali mis se ne miče nema strelice ne radi ! I sad kupio sam novi mis ni on ne radi sta da radim ??? Probao sam u biosu tipkovnicu na sve USB portovee i radi znaci nije do USB portova lik mi je pisao da trebam drivere! Trebao ih je donjest kada smo se mjenjali ali kao ih je zaboravio i rekao je da Ce otic doma po njih ja ga zovem za pola sata kaze da Ce Doc jos malo i tvrdi mi da samo to treba i da Ce raditi sve njega nema zovem opet i blokirao mi je broj znaci dali je on mene prevario do cega je kvar??? I sta da radim odmah da napomenem hard diskovi jako krckaju jedanputa je i bez slike taj PC ostao a sve je radilo onda sam izvadio BIOS i slucajno se slika vratila sve sam probao ali mis ne radi kada treba postaviti Windowse sta raditi???

vrati ili u servis.

Nemogu vratit kad me lik blokirao ni neznam ko je znaci koji god mis ustekam na ekranu nema strelice a mis svjetli nemogu uopće postaviti Windowse a tipkovnica u biosu radi na svim portovima znaci nije do portova

Ljudi kad uzimate nesto preko oglasa na netu pogledajte ocjene kod prodavca i komentare ne kosta vas nista. Odnesi u servis vidi moze li se sta uraditi.

Mozda je ugasio update, pa ne moze sam da instalira driver za mis.
Nadji mis na onaj stari ulaz sa onim iglicama. Ili reinstaliraj sistem.
Nekad ne znace ni ocjene nista, mene je lik iz NP zeznuo opasno za fon. Imao je dosta pozitivnih. Barem mi je drago da su mu blokirali nalog. :slight_smile:

Nije mi se nikad nista tako desilo hvala Bogu ali dobro je znati da ima i takvih ali vjerujem da ih je vrlo malo samo treba biti oprezan. :smiley:

Nema tu pravila. Ne treba generalizovati. Voditi racuna, da li je realna ponuda, ocene, kroz razgovor videti bar malo nameru.
Uzimao sam od nekoliko ljudi bez ocene bez problema od jeftinijih do skupljih stvari. Jednostavno i oni moraju poceti od necega.

Kako uopće mogu skinut drivere kad nemogu postaviti Windows mogu se samo sa biosom igrati koji kod mis stavim nema strelice

Odes kod drugara, nabacis Windows 10 na usb flesh. I pokrenes instalaciju sistema.

Mislis da je to do sistema? Ako recimo sada instaliram preko usb-a Windows 7 hoce li onda raditi

Prvo probaj dali ti usb ulazi rade. Povezi neki usb i vidi hoce li da ga prepozna. Ako prepozna usb flas znaci da je nesto do sistema i drajvera problem.

Pa u biosu se i ne ide mišem nego samo tastaturom, vrati bios na default vrednosti i ako podigne windows, zakači mrežni kabl i tastaturom odi na settings pa na update windowsa i trebalo bi da radi kad završi update.

Pa nemogu sa tastaturom sa menija gdje se podešava regija i vrijeme podigne se Windows ali kada dodje do tog gdje se podešava vrijeme regija i to… nema strelice

A i ne prepoznaje mrežni kabel dok se ne završi to postavljanje koje ja nemogu obavit

Jako tesko ce ti resiti neko ovako na daljinu. Odnesi kod nekoga ako poznajes da se malo vise razume od tebe u racunare. Ovako neces nista napraviti.

1 Like

Da li je Xbox republika nekako postala savetovalište za prevarene osobe? I ako jeste, kako? :smiley:

Svaki forum ima isto. Idi na neku auto forum i videces iskustva ljudi koji budu prevareni.
Samo nije xbox ili telefon, pc vec deo za kola!

Odnesi u neki servis na reinstalaciju sistema (oko 10-15€) i znaćeš na čemu si.
Mi odavde ne možemo da ti pomognemo jer, na žalost, tvoje poznavanje računara nije dovoljno da možemo i nešto na daljinu uraditi.
Pravac servis i sretno…

Da li imas instalirane drivere za maticnu plocu. Meni mis ne radi dok ne instaliram drivere.

Da se covek ne uvredi ali da bilo sta od toga zna ne bi ni pitao ovde. Tako da nije realno pomoci ovako online.
Ove varijante pomoci su moguce samo ako covek vec zna. Pa tipa pitas ti nesto a mi ti samo damo ideju za nesto sto ti nije palo na pamet pa to uradis posto znas.
Ovako je mrka kapa.