Srpska gaming industrija

Ima ljudi koji pokusavaju da naprave neke igre u Srbiji. Do sada ih je cetiri normalnih tako reci igara napravljeno. Industrija koja ih je pravila zove se Gameyus. Evo rasprave na dizajn zoni forumu o nekom pocetku da se napravi nesto. Skupivsi se vise modelara boljih iz Srbije da popricaju o ovoj akciji. Jedino sto smeta je ENGINE. :frowning:
Mnogi odlaze da rade za vece firme poput Ubistofta i durgih.:frowning:

Dizajn zona rapsrava

Evo sajta od firme Gameyeus:

http://www.gameyus.com/

Obavezno procitajte ovo prvo, a dole koga zamenima. :slight_smile:

Enemy Engaged 2 - pustinjske operacije

Enemy Engaged 2: Pustinjske operacije - vas ponovo stavlja u ulogu pilota elitnih heliko- pterskih jedinica Ruske i Američke vojske. Nove tri kampanje: Iran, Antarktik i Afganistan vam donose tri nova bojiÅ”ta - joÅ” uzbudljivija i bolja! Visoke planine i duboki kanjoni vam pružaju zaÅ”titu i neponovljiv realističan osećaj dok letite i borite se. Nove kampanje su jos teže, a protivničke jedinice agresivnije!

• Nova tri ratiÅ”ta - joÅ” uzbudljivija i živopisnija
  • Nema linearnih kampanja - sve misije su kompjuterski generisane
  • Preko 120.000 kvadratnih kilometara bojiÅ”ta - Iran, Afganistan i Antarktik
  • Kanjoni, brda i planine - pružaju idealan zaklon za zasedu
  • Nove vremenske prilike - snežna oluja
  • Novi detaljno urađeni objekti
  • Glasovna kontrola

Enemy Engaged 2

• Moderna borbena simulacija helikoptera sa realističnom fizikom letenja.
  • Tri uzbudljiva realistična ratiÅ”ta sa po dve suprostavljene kampanje u svakom.
  • Dinamična bojiÅ”ta u realnom vremenu. Nema linearhih misija ni predefinisanog zapleta.
  • Preko 300.000 kvadratnih kilometara terena za letenje, iznad Libana, Tajvana i Koreje.
  • Raznolika okruženja za borbe uražena sa bogatim 3D detaljima pri promenljivim vremenskim uslovima.
  • Preko 1200 detaljno uraženih vozila na mapi, odabranih među dokazanim klasicima iz stva- rne borbene upotrebe u vojskama Å”irom sveta.
  • Približite se realnosti koristeći glasovne komande da izdajete naređenja drugim letelicama i bazi.

Alliance

• 20 borbenih misija prepunih teÅ”kih taktičkih izazova
  • Preko 70 različitih tipova jedinica na obe strane, uključujući osoblje posebne namene poput snajperista, lekara i inžinjerije
  • Najdetaljnija i najrealističnija vozila ikada viđena u strateÅ”koj igri, odabrana od borbeno-pro- verenih vozila u realnoj upotrebi u vojnim snagama Å”irom sveta, uporedno sa najnovijim i re- volucionarnim dostignućima iz domena vojne opreme u stvarnom svetu
  • Buduća Borba! TehnoloÅ”ki razvoj bliske budućnosti, poput robotizovanih vozila i naoružanih bespilotnih letelica
  • Različita borbena okruženja izvedena u raskoÅ”nim 3D detaljima pod Å”irokim rasponom vre- menskim i svetlosnim uslovima
  • Glasovna kontrola sa podrÅ”kom prirodnom jeziku
  • Nema skupljanja resursa, konstruisanja - samo akcija i strategija u realnom vremenu

Will of Steel: Čelična volja

• Moderna 3D strategija u realnom vremenu
  • Igrač je u ulozi generala koji komanduje Američkim marincima u Afganistanu 2001. i Iraku 2003.
  • Realistično ratovanje i borbena okruženja
  • Izuzetno detaljni objekti u igri
  • Upravljanje jedinicama glasovnim komandama
  • Noćne i dnevne misije sa realističnim vremenskim uslovima
  • ViÅ”e od stotinu različitih tipova borbenih jedinica i naoružanja
  • Bez sakupljanja resursa i izgradnje baza.

Ima ih jos, npr.:

ā€œGenesis Risingā€ - Metamorf
ā€œPyroblazerā€ - Eipix

Vau covece al smo kreativni.
Dajte nesto da nije simulacija,strategija ili voznjaā€¦
Zar nije bila neka pucacina koja se zvala rat na Kosovu,ili tako nestoā€¦

Mora di ima bar neka igra sa puno akcije :D.

Kada hocu da udjem na sajt, Avast prijavljuje trojanca. Jelā€™ se javlja to jos nekom?
P.S. Presao sam ME1 po drugi put, ovaj put Wrex zivi i spasio sam Council :smiley:

Ima mod za Battlefield 2. Rat na Kosovu koliko se ja secam.
Lose uradjeno, ali ipak da se i neke pucaljke neko setio.
Znaci nije prava igra nego mod za igru.:frowning:

PS: Na koji sajt od ova dva.

Pyroblazer je odlicanā€¦ Nista posebno ali ume da bude zabavanā€¦ uzasno tezak takodjeā€¦

Ne znam zasto nisi naveo Eipix u prvom postu?

Oni imaju dobre igre, npr. Pyroblazer za koji ste svi verovatno culi, a skoro je izasao i ZIRO, zanimljiva logicka igra.

Prema mom misljenju Eipix je najozbiljniji razvojni tim odavde, uz CroTeam naravno (Croteam je napravio Serious Sam-a).

Joj njih sam zaboravio da dodam. Oni su bese oni iz Novog Sada. :slight_smile:
Odlicne su im igre!!!:slight_smile:

Edit: Cuo sam da ih neki mrze ne znam ni ja zasto.
Imam 13 godina i ne mislim nikom lose, ako to mislis.

PS: Po cemu je to poznat Cro Team osim po Serious Sem-u?

Po Serius Sam The Second Encounter :smiley:
P.S. Gameyus mi prijavljuje virus.

Ne znam sta tamo ima kao virus?
Dobro evo sace i Serious Sam 3, ali me zanima sem tog serijala sta su pravili.

I meni pokazuje trojancaā€¦

Pa kako ne znas boze, oni su napravili ā€œpoznatiā€ Football Glory za Amigu 500 i Amigu 1200.Izdat je 1994. godine.

Ma strava.:slight_smile:
Ko ce se jos secati igre stare 15 godina covece.
Nesto sto je u 3D ne sto je gore od igrice na telofonu.

Jesi li ti onda igrao poznate spektronove igre. :smiley:
Ja jesam i puno su poznatije od tog fudbala.

Najbolji fudbal je Hobo Soccer za atari 5200 :wink:

Ima preradjena verzija za kompā€¦ to je jedina igra koju vec godinama igram na kompuā€¦ jednom dnevno upalim hobo soccer i cepaj 2 partijeā€¦

Ukucajte u google samo hobo soccer i imate link da skinete gde hocete :slight_smile:

2D ili 3D igra? PoÅ”to si rekao Amiga pretpostaviću 2D :smiley:
P.S. Verovatno jesam u pravu jer prva konzola sa 3D čipom je Super Nintendo.

E sad sam przio Hobo Soccer pobedio sam prvo na amateur 17:0 :smiley: :D,pa onda na professional sam pobedio 13:4 i na kraju sam jedva pobedio 4:3 na hobo tezini :slight_smile:
Igra je dusu dala za razbijanje vremena :slight_smile:

CroTeam je napravio NitroFamily,onda po jednoj njihovoj simulaciji fudbala (da ne kazem kojoj)ā€¦

Sry na duplom,a da,nasi ljudi su napravili igricu Balkanski Konflikt,genijalna igrica za Amigu500,ali niko nema ostatke njene(ima al osteceni)ā€¦Eto ako neko ima ostatke Balkanskog Konflikta,apelujem ako mogu da od njih naprave ROM i da ih uploadujuā€¦Igrica je divno zanimljiva,jedina igrica na cirilici.
http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/Amiga/Wanted/Html/BalkanskiKonflikt.php