Srbija uvodi porez na igre kupljene preko Steam-a

Čisto sumnjam da važi. Morali bi kontaktirat i MS i Sony, hajd, Steam je pristupačniji za dogovor za naše “genije” :smiley:

Valjda zaobilazi BiH.

Mislim da važi, ali sumnjam da će tako brzo implementirati.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=02&dd=23&nav_id=1233464

Zadnja kap koja je prelila čašu mladih ljudi da se isele iz zemlje :joy:

1 Like

Na PSN i Xbox Live ne bi trebalo da važi zato što kod njih nema Srbije na podržanoj listi (tehnički na xbox live-u ima, ali je toliko ograničen da je kao da se nisi ni konektovao na live).

Porez se obračunava na checkoutu preko servisa na kome se kupuje, prema državi koja je stavljena na nalogu. Porez tehnički pada na teret prodavca, koji će ili da ga “pojede” sam, ili da ga prebaci na kupca. Zavisiće od servisa do servisa, i od izdavača do izdavača.

3 Likes

Ovo je već odgovor.

Koliko sam ja upucen, porez je vec uracunat u cenu igara koje kupujemo preko steama. U onih 60$/€ se vec nalazi PDV…nema vise sta da se dodaje…on pada na teret prodavca…ako igre poskupe za 20%, to ne moze biti porez…a igre nece ni poskupeti

I ja sam tako nesto procitao. Ali u ovom trenutku previse je nepoznanica a svaka diskusija svede se na predsednicke izbore.

Porez nije uračunat u cenu zato što porez trenutno ne postoji. Od izdavača će zavisiti da li će povećati cenu sa povećanjem poreza ili će cena ostati ista.

Informacija je da za zemje u kojima jeste uracunat porez nisu poskupele igre nego su samo smanjene trgovacke marze tako da cena za krajnjeg kupca ostane ista, umesto da kupac podnese trosak.

Za neke države je tako, za neke dodaju poreski procenat na checkoutu, pošto to nije uračunato u cenu igre koju vidiš na steam store-u.

Opet, zavisi od izdavača, i to ćemo tek da saznamo kada budu uveli taj porez.

75e za igru…yeah right…pola plate…ili citava penzija za 1 igru…

2 Likes

JBG, samo polako uvesce porez na sve sto postoji, brkove, bradu, ko ima cipele preko 45, ko ima veci kapacitet pluca… samo rokaj :wink:

1 Like

Džaba im sav porez svijeta kad za 10g većina zemalja bivše Yuge će biti prazna. Ebo ih patak…

Na moju veliku ZALOST ja cu biti u ovde (sem ako ne riknem) ali i onda cu ostati ovde :smiley:

Ma uzimaju porez i za mnogo neophodnije stvari od igara.Sreća pa u bih nema takvih eksperata za poreze

Ono, primoran sam :smiley:

:neutral_face: