Sport 2 (kutak za sportski trenutak)

Dajte ljudi nije realno da nemamo ni jednu sportsku temu na forumu, ipak ovde preko 90% clanova prate neki sport i rado ga komentarisu , pa stoga daj se uozbiljimo. :slight_smile:

Inace sad bas ima sta da se komentarise, pocela nova sezona Copa Libertadores i Copa SudAmericana u Juznoj Americi , prosli vikend je pocela i nova sezona u brazilskom prvenstvu popularni “Brasileirao”, Liga sampiona ulazi u samu zavrsnicu , u NBA sad za vikend krece plej of , takodje i Evroliga polako ulazi u zavrsnicu, poznati su vec parovi 1/4 finala u Top 8, itd.

Ovo je jedan od onih klipova i onih poteza koji nikad ne mogu da dosade i koje mogu da gledam po 1000 puta iznova i iznova.

Ko se seca ovog kako je Ajverson u svojoj ruki sezoni poslao Dzordana po burek, kako je MJ proleteo u prazno, prelepo. :slight_smile:

Mitar za Fulam protiv Liverpula. Majstor.

Opet Mitar. Kakav Bog fudbala, izlomio Van Dajka.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=08&dd=05&nav_id=2194338

Goran Dragic igra na EP , Dragic - Doncic , kakav ubitacan bekovski tandem (setimo se i kako su nasi prosli protiv njih u finalu EP 2017) , Doncic (vec 3x izabran u prvu petorku lige i 3x Ol’Star) verujem buduci MVP i neko ko ce verovatno nakon karijere biti u nekoj GOAT prici , Dragic isto paklen igrac, bivsi Ol’Star i jedan od najboljih plejeva u ligi u poslednjih 10-ak godina pa moguce i najbolji plej sa ovih prostora ikad, sad naravno svi znamo sta je Sale Djordjevic radio svojevremeno, koliko nam je znacio, koliko je utakmica resio i sta je sve osvojio ali mislim da je Dragic ima bolji crossover, rad nogu , brzi je , eksplozivniji , nekako deluje malo ostrije i ubojitije pri ulazu i dok napada kos a pritom ima isto (ili makar priblizno) taj osecaj za sut, osecaj za pas, igracki IQ i osecaj za igru i to sto je krasilo Djordjevica , doduse mozda nije bas adekvatno poredjenje, jer nisu bas isti tip igraca, Djordjevic je bio onaj klasicni old’skul plej dok je Dragic vise onaj moderni kombo bek , ali u svakom slucaju Goran Dragic je ipak blizi nekom prototipu modernog igraca sto je i logicno jer ipak je i 20-ak godina mladji i igra u malo drugacijoj eri.
Inace sasvim moguce da je Dragicu ovo oprostaj od reprezentacije mada on se vec bio oprostio pa se predomislio, tako da ja se nadam da ce igrati makar jos koji put ( na SP 2023 i OI 2024), bilo bi steta da ga ne gledamo u tandemu sa Doncicem jos koji put. :wink:
Steta sto nije igrao na OI prosle godine, verovatno je on bio ta karika koja im je falila da dodju do medalje (na kraju su ipak poceli da posustaju i da malo ostaju bez goriva), ko zna da im je Dragic bio tu mozda bi cak sokirali i Amerikance (mislim realno ako je te Amerikance mogla da pobedi recimo Nigerija onda u Las Vegasu verujem da bi mogli i oni ukoliko im se neke kockice sloze).

Inace predstojeci EuroBasket bi mogao da bude vrlo zanimljiv i moglo bi da bude dosta iznenadjenja, mislim da ovaj put nema nekog izrazitog favorita, Spanci vise nisu ni bleda senka one ekipe od pre 5,6 ili 10 godina (sa timom koji ovaj put imaju na raspolaganju mislim da im je plasman od 5 do 8 mesta neka realnost), tu smo mi, Slovenci, Francuzi su veoma jaki i imaju bas siroku bazu kvalitetnih igraca (mada nema im De Koloa i Batuma ovaj put, a i novopeceni Francuz Dzoel Embid je morao da otkaze nastup zbog povrede), Litvanci su uvek nezgodni i dobri (mada mislim da su malo i oni presusili sa talentima u poslednje vreme ako izuzmemo Domantasa Sabonisa i Jonasa Valancijunasa, pogotovo na spoljnim pozicijama, mada ajde tu su im onaj Jokubaitis iz Barse od koga se ocekuje dosta, Grigonis, Giedraitis iz Baskonije, Lekavicius, Brazdeikis do skoro igrac Orlanda, Bendzius, Kuzminskas pa na kraju kad se konacan spisak svede na 12 igraca to ce opet biti jedna onako sasvim dobra i respektabilna ekipa ali realno nemaju vise igrace klase Marculjonis,Jasikevicius, Karnisovas, Kurtinaitis, Siskauskas, Strombergas, Maciauskas, Kaukenas, Kleiza, Pocius, eto na njihovu nesrecu i onaj Kalnietis koji je stvarno odlican plej je nedavno objavio da nece igrati na EP i da se povlaci iz reprezentacije, a mislim da im se to vidi i na rezultatima, poslednju medalju su uzeli srebro na EP 2015, od tad nista, na OI u Riju su ispali u 1/4 finalu, na EP 2017 nisu usli cak ni u 1/4 finale, na SP 2019 ispali vec u grupnoj fazi a na OI 2021 nisu se ni plasirali (izbacili ih Slovenci u onom pred-olimpijskom turniru i to na njihovom domacem terenu).
Videcemo i Grci koliko mogu , tu im je Janis, mada mislim da sem njega tim im je onako dosta limitiran, recimo i oni poslednju medalju su osvojili jos na EP 2009 (prakticno jos od one generacije sa Papalukasom, Diamantidisom, Spanulisom, Sofom, Focisom, Hadzivretasom, Papadopulosom, Carcarisom, Dikudisom , itd koja je osvojila ono EP 2005 kod nas i koja je tukla “Drim Tim” u Japanu prakticno nista), mislim da od 2009-te (a to je vec vise od 10 godina) nisu ni jednom bili niti u zoni medalja, pa videcemo da li mozda mogu da se vrate.

Ono generalno to je to , Srbija, Francuska, Slovenija, Litvanija i eventualno jos Grcka je tih nekih 4,5 ekipa koje zatvaraju krug favorita, mozda eto ni Spance uprkos svemu i zbog nekog iskustva ne treba bas otpisivati a recimo Turska, Nemacka pa cak i mozda Hrvatska uprkos svemu su ekipe koje tesko da mogu da se umesaju u borbu za neku od medalja ali bi eventualno mogli da budu nagazna mina za nekog od favorita.

Generalno ja mislim da nema izrazitog favorita i da ukoliko Kari dobro poslozi i nasteluje ekipu da bi mogli i da osvojimo ovo EP, mislim da je vec vreme da opet osvojimo nesto, mislim kad pogledas poslednja titula koju smo osvojili je SP u Indijanapolisu 2002 a od tad je vec proslo punih 20 godina, ono proslo je bas dosta vremena, predug post , pogotovo za zemlju koja se smatra za zemlju kosarke, koja je bila 5x prvak sveta, olimpijski prvak, 8x ili 9x prvak Evrope, dala toliko legendarnih igraca, trenera, koja ima MVP-ja NBA lige, MVP-ja Evrolige, MVP-ja Evrokupa, najboljeg 3x3 igraca na svetu i sta ja znam , prakticno mi smo ti koji su doneli kosarku u Evropu na neki nacin.
Mislim da nam je neko onda 2002-ge neko rekao da necemo vise nista osvojiti u narednih 20 godina mislim da bismo se bas debelo razocarali, bilo bi bas sjajno kada bi sad sa Karijem opet vezali evropsku i svetsku titulu na EP 2022 i SP 2023 kao onda 2001 u Turskoj i 2002 u Indijanapolisu. ; )

E ovo je posao …
Što kaže majstor Života, puvakao se, puvakao i kad je istrošio sve adute ja izvadim keca iz rukava i on ostane tropa …

Mitrooo. Kakav ludak, igracina.

1 Like

Nije mi dobro.

Nije humano.

1 Like

@SlobeX srecno. Nadam se pobedi protiv ovih smaraca.

https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1667119345481261056?t=EJfYpJ1u33nLYUJzSnlDvQ&s=19

NAJVECI! Legendo!

Sta bi tek bilo da ti nisu branili da igras.

https://twitter.com/BBCSport/status/1667930962104135686?t=xuHJKLqCgGr8OxCLsXrzbg&s=19

Konacno i to EP. Aj sad da punimo stadione po Njemackoj.

https://twitter.com/EURO2024/status/1726270976881840217?t=yrB9H_ka_1HAuG0qLv_N2A&s=19

Cestitke nasima i cinjenica da smo se plasirali na drugo veliko takmicenje zaredom i na prvo EP jos od 2000-te je vec uspeh sam po sebi ali daleko od toga da sad osecam neki hype povodom EP ili ocekujem da ce nasi mediokriteti (izuzev par pojedinaca) tamo uraditi ne znam ni ja sta.
Sad naravno plasman je najvazniji ali mislim da smo u ovim kvalifikacijama delovali mnogo losije nego u onim proslim kvalifikacijama za Katar (gde je i grupa bila neuporedivo teza), po meni delovali smo losije nego i u onim kvalifikacijama za proslo EP kada nas je Tumba vodio (i kada smo bese ispali od Skota na penale u onom nesrecnom barazu).

U svakom slucaju bilo kako bilo, nemam neka ocekivanja od njih, neka se bore i nek igraju koliko mogu pa sta urade urade, svakako trebace i srece da bi se napravio neki kakav-takav rezultat.

1 Like