Sony wanted a Vita version of Titanfall

Before Respawn’s mech FPS Titanfall was an Xbox One exclusive, Sony offered to help make a PlayStation Vita version of the game.

According to Geoff Keighley’s Final Hours of Titanfall app, Respawn approached Sony to see if they would offer up the PlayStation 4′s specs in the hopes of bringing the game to that system. Instead, the hardware manufacture said they weren’t ready to discuss those numbers and tried to push Respawn towards their handheld instead.

Curiously, Sony’s reticence seems to have played a major role in the game’s eventual exclusivity. Microsoft was apparently willing to invest in making sure that Titanfall was a timed exclusive, but Keighley writes that the lack of early info on the PS4—coupled with the small size of the team at Respawn—were what made Xbox One exclusivity “a virtual certainty” during the game’s development.

The app also includes other bits of interesting info, too, like the fact that the game was originally prototyped in the Ratchet & Clank: A Crack in Time engine, that players originally started every match in Titans, and that the infamous Call of Duty lawsuit between Respawn founders Vince Zampella and Jason West and their former employer Activision had some serious, negative repercussions on team morale.There are even some videos of the game’s pre-alpha incarnation, including a look a the prototyped single-player campaign.

But hey, Keighley’s only charging two bucks for the app, and everyone pilfering info from a paid source to generate headlines is a bit skeezy—me definitely included. If you’d like to find out more about Titanfall‘s storied development, head on over the official site and see if it’s worth a purchase for you.

Vita je izasla u nezgodno vrijeme… Trebala je izaci uz Ps4 ili malo prije. Danasnji mobiteli su daleko jaci konfiguracijom, a kamoli sljedece godine uz predstavljanje ‘octa’ modela… Ja se nadam da ce je B2 bar malo izvuci iz krize.

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Vita ima i dobar gpu, ne samo cpu, i os je posvecen igrama. Nemam konkretne brojke pred sobom, ali bice ona jos neko vrijeme sposobnija od mobilnih telefona.
Mozda sada m8 ili iPad Air mogu da pariraju posto imaju dobar gpu, ali Vita je posvecena samo igrama. Ja bih prije promjenio bateriju, velicinu ekrana, i pricing igara, mnogo su skupe. Posebno ako se uzme u obzir da naplacuju igre sa PSP-a po 20$, i igre sa ps1 10$. Ja samo umjesto Peace Walkera kupio PSP, uradio flash i sada picim sve zivo. Nigdje veze logika.

E da, na psn Angry Birds 39.99$ :smiley:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Znam da je off, al’ bas sam te mislio pitat’ za Vitu, isplati li se… Nekako mi je uz sadasnji izbor igara neinteresantna. Prije bi uzeo PsP nego nju trenutno :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

PM cemo, da ne spamujemo ovde :slight_smile:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Po meni se ne isplati.Vise ces se naigrati na nekom androidu od 200-300e nego na ps viti veruj mi :slight_smile:

Napisao sam mu pismo, a ne poruku :smiley:
Meni juce dosao 3ds, skinuo sam par demo igara i igrao, odusevio sam se konzolom.
Legao u 2h, i imao jednu od najgorih glavobolja u zivotu do 5.30h. Znaci 3ds za mene postaje 2ds, e zivote lutalice…

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ma @iKarane, kralj si… Thx :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Oh man, koji downer. Probaj eventualno da smanjis malo jacinu 3D-a.

Mene bi kao potencijalnog 3DS vlasnika mucilo to sto stvarno ne zelim da izdvajam tolike pare za igre koje imaju PS1 kvalitet grafike, a rasprodaja maltene i nema, Nintendo zivi u pretproslom veku. To su sve strasno male i jeftine igre za produkciju, mislim da je ludilo placati ih 50e. Pretpostavljam da ces hakovati da pusta DS pirate makar.

Vitu mozes da kupis novu za 140 preko shopa, uz Plus spretplatu i relativno ceste rasprodaje, bukvalno neces znati sta pre da igras. Ko god je pre godinu-dve poceo sa Plus pretplatom sada bi vec trebalo da ima solidnu kolekciju. Niste fer prema Viti, zaista.

Eh moj @padawan, bio bi ja fer prema Viti da ne kosta 210€ u Bih… Da sam blize XBR 140€ zvuci i vise nego primamljivo…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

^^
Nemam nista protiv vite samo kazem mnogo vise ce se izigrati na telefonu i jeftinije ce proci :slight_smile:

Pa i nije nesto hardverski jaka mislim jeste dobra ali galaxy s4 je npr i cpu i gpu jaci od vite a da ne pominjem s5 i m8 ciji snapdragon 800 i adreno 330 su svetlosnu godinu ispred vite

E moj jezdo kako smo obrnuli uloge, secam se kada si ti nedavno branio Vitu, a ja tvrdio da nema buducnost :smiley:

Nisam siguran ni da ce jeftinije proci sa telefonom. Vita je 140 sa gomilom “besplatnih” igara, a solidan telefon je oko 350e. Zbog nedostatka fizickih tastera vecina igara je neigrivo, a da ne pricam da zapravo i nema bas mnogo kvalitetnih igara… A sto se hardvera tice… Dovoljno je da savrseno pusta igre kao sto su Rayman Origins/Legends, Hotline Miami, Thomas was Alone… A pogledaj samo Killzone Mercenary ili Uncharted, na telefonima nema takvih igara! Ne spominji mi samo onaj Modern Combat shit u 14 delova.

Jedina stvarno uzasna stvar u vezi s Vitom su cene memorijskih kartica - i sama cinjenica da je moras nositi pored telefona. Ja je ni ne iznosim nikada.

Eh moj @padawan, bio bi ja fer prema Viti da ne kosta 210€ u Bih… Da sam blize XBR 140€ zvuci i vise nego primamljivo…

Pa dodji na neko okupljanje, koliko moze biti prevoz? Skupite se vas par kolima, podelite za gorivo, dodjes i Nesa ti spremi jednu Vitu! Uz kotlic. :smiley:

Sve se okrenulo za 180 stepeni :smiley:

Jeste 140 vita ali treba ti kartica i treba igrice kupovati i kad pogledas na nivou od 2-3 godine to izadje dosta.A pretera ga ti sa tim solidan telefon 350e,moze da se uzme note 2 za 250e i da igras sve na njemu i uzivas i sve za DZ.
Sto se tice hardvera u pravu si dovoljno je da pusta ove dobre igre ima super grafiku sve lepo radi nego je ikaran krenuo da hvali pa mu samo kazem da nije nista posebno u poredjenju sa danasnjim telefonima

Ajde sad ga i ti pretera. Ajd mi pokaži telefon na kome mogu da se igraju poput Soul Sacrifice ili gore navedenog Killzone-a. Ili pak Persona 4 Golden?
Telefoni nikad neće biti kao konzole, bez obzira na njihovu jačinu, jer se hardver koristi i za druge poslove, ne isključivo za gaming. To je to. NEmoj dalje u off :slight_smile: I koristi malo Edit, a ne da praviš stalno duple postove

@padawan, nije ti losa ta ideja :smiley: Valja razmislit o tome :smiley: hehehe

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Napisao sam tamo, jak je hardverski, a sistem je posvecen samo igrama, tako da mozda na listu papira ima slabiji cpu/gpu, ali su oni iskoristeni samo za igre. Dovoljno pogledati koliko malo RAM memorije ima, to je cista gaming platforma. Iako sada kada rece Note 2, to je jedini telefon koji bi htio da imam, ovo sve ostalo me ni najmanje ne privlaci. Note 2 i 3 naravno.

@padawan-slazem se za to da se moze imati lijepa kolekcija igara sa ps+ pretplatom, ali samo za one koji imaju nalog duze vremena. Ja sam je imao dva mjeseca, kupio mozda pet igara i jos pet skinuo kao free, sve ostalo sto me interesovalo bilo je nesto sa PSP-a ili ps1. Ali da je bolje od 3ds-a sto se tice cjena i ponuda-daleko daleko bolje. Danas cu da testiram 3ds sa smanjenom jacinom, naoruzao sam se kafetinima i aspirinima, a i inace me ovih dana boli glava, pa se sve nadam da je 3ds bio samo jedan od faktpra glavobolje, ne i glavni.
Sad cekam samo da igram Ocarina of Time na 3ds, samo da nadjem neku dobru ponudu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Kad je vec pricamo o gaming on the go, evo moje kolekcije


Sa lijeva na desno iPod 4g, Nexus 7 2012, Nintendo DS, Nintendo 3DS, PSP. Vita je otisla u tudje ruke, nisam se pokajao.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

off. Link between worlds definitivno must have igra, pogotovo ko je uzivao igrajuci Links Aveakening na gameboy-u.

Vita danas ima sasvim dovoljno sadrzaja, ali definitivno ne moze da sluzi kao primarna konzola. Ipak ova spravica je poprilicno skup sport za nase uslove. Mene je investicija u Vitu sa sve igrama do sada izasla sigurno oko 700e, s tim sto nisam cekao popuste niti birao trenutak kupovine, vec uzimao igre kad sam hteo. Sad kada sagledam situaciju, definivno sam mogao ustedeti barem 250-300 da sam radio kao sto padavan kaze sa PSN+ pretplatom. Osecaj ovce ostaje kad covek odluci da plati punu cenu i kupi Vita exkluzivu nadajuci se da ce ista to i ostati (AC Liberations, Batman Blackgate) da bi istu posle pola godine mogli da igrate na svim ostalim platformama za DZ, doduse ima ovakvih primera i sa 3DS-om (Resident Evil, Castlevania, itd) . Zbog toga kupujem samo Nintendo excluzive, jer znam da ce ostati vezani za platformu/brend, a i trenutno im je potrebna takva vrsta podrske, ali se svakako slazem da je 30 do 50$ price tag za pojedine 3DS naslove je zaista mnogo. Inace Wipeout 2048, Fifu ili MK na Viti ne mogu da zamene niti jedna smartphone igra.