Sony TV - satelitska

Tv - sony bravia KDL - 55W955B
Satelitska - samo tanjir bez resivera
Problem - nemam slike, no signal

E ovako, nabavila tetka gore pomenuti TV i sve bilo super dok tetak nije odnio resever s sobom. Sad slike nema, zapamtilo kanale ali no signal. Ubavio sam ja kabl u tv od tanjira, vidim da iza TV ima ulaz za satelitsku, odradim onaj Auto scan i nista, nista ne nalazi.

Gdje pravim gresku? Zna li iko ista oko toga jer ja od opcija imam samo Fixed Anntena i Single Cable i nema slike na obe opcije

Nisam nikad bakcao oko antena, satelitskih i tih jada. Znam da ima opcija za namjestanje ono astro 19.2° ali ja to nigdje ne mogu naci u podesavanju. Btw, interface je ko na PS3 :smiley:

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Verovatno trebaš u podešavanjima kod televizora da namestiš diseq od glave s’ satelitske, u zavisnosti kako ti je usmerena…

Sent from my D6603 using Tapatalk

Ta opcija mi je disable kad idem na maunal scan. Kad udjem imam opciju A B C D Tuneburst A i B

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Aka je satelitska usmerena na Astru, trebaš da staviš da ti je pod diseq A (ako je singl monoblok u pitanju).

Sent from my D6603 using Tapatalk

Ma nema sanse. Sve zivo sam isprobao i nece. Signal jacina i kvalitet na 0 ni da se pomjere… Moracu cackati oko antene da nije sta istekano. Sumnjam da je tuner riknuo jer kad upalim TV prikaze satelitsku ali no signal

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Kakav je resiver bio tu?

Sent from my D6603 using Tapatalk

Pojma nemam. Mislim da je imao scart ulaz jer je ostao taj kabl u TV-u. Nisam pametan majke mi…

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

E cek ako je imao nas Total TV i slicne direkt na tv nece nikad da radi jer treba kartica za to… Mada trebalo bi da uhvati FTA kanale barem, tako da ostaje jedino da nesto ne radi uopste heheh

Sent from my Nexus 5