Sony Hopes PS4 Neo Can Keep Gamers From Going Back to High-End PCs

[quote]In an interview with The Guardian, PlayStation President Andrew House has revealed that the reason they confirmed the PS4 Neo ahead of E3 2016 is because they didn’t want fans to be disappointed by its absence:
The point of confirming the existence of PlayStation 4 Neo and the bare bones of the plan last week was about not disappointing the fan base who would obviously come to E3 with high expectations of all kinds of announcements. And from past experience, the worst thing you can do is disappoint and pull the rug away from people. That’s why we went out last week and said, yes, it does exist but don’t expect to see it at E3. I think it was the right thing to do.
PS4 Neo wasn’t at E3 because Sony is waiting until they can show people the new hardware, as well as the “full range of experiences that can take advantage of it.”
As House explained, Sony decided to create the PS4 Neo in order to keep people from moving towards high-end PCs before the generation is over, and they also wanted to give 4K TV owners something to use while the content catches up:
We’ve traditionally seen that some of the core audience tends to gravitate back to high-end PCs at some point because these are the people who want the finest graphical performance. So here’s a great opportunity to have them stay within our ecosystem.
If you are a person who’s just purchased a 4K television, maybe there’s not that much content around right now, so there’s something interesting about games being able to fill that gap and offer that experience. Those are the fundamentals of Neo.
He also touched on Microsoft’s decision to detail Project Scorpio at E3, saying, “I was surprised by the step of announcing something over a year ahead of time. The dynamics of the tech industry are such that there’s a much heavier emphasis on immediate gratification than there was.”[/quote]

IZVOR

Kontam da je Neo ono sto je PS4 trebao biti samo sto Sony nije imao muda da izbaci konzolu koja je u cenovnom rangu sa starim playstationima zbog Xboxa za koji se znalo da ce biti 400$

kako god bilo, ne ocekujte da scorpio i neo budu jeftine konzole :slight_smile:

Sve preko $399 je teško progutati kao kupac i to obe kompanije dobro znaju. Što je cena bliža $399 šanse za jaku mašinu opadaju. A ako povećavaju cenu konzole, specifikacije su sve bolje ali i prodajna moć uređaja.

Mislim da se 599$ moze progutati ako obecavaju life span 5+ godina. Kad moze da se uzme iphone za te pare, moze i konzola. Sigurno nece svi uzeti po toj ceni ali kad iznivelises manji broj prodatih sa vecom cenom, mozda cak i vise zarade.

Videćemo. Lopta je kod Sonyja jer bi oni trebali na jesen/zimu da krenu sa Neo konzolom. Kako oni postave stvari i cenu to će odrediti ritam 4K generacije.

Ironije radi kod mene ste momci postigli kontra efekat i upravo me gurnuli da se vratim PC gamingu , a draz konzola izgubili sa ovim potezom u mojim ocima barem…:frowning:

But who gives a Fu#k about what i think , keep the money roling baybe :smiley:

2 Likes

@jahalang0112 To sada govoris, sumnjam da ces moci odoleti a da ne uzmes novu konzolu/konzole NEO/Scorpio kad se pojave u ducanu na policama :smile:

Ja kad igram zovem “malu”(12 godina), da gleda kako tata igra, engleski razume perfektno, tako da bas sa gustima prati dok igram, i onda joj lepo tata objasni kako ce uskoro, izaci nesto puno bolje - kupiti nesto puno bolje :smile: . Njoj uzmem novi telefon i oboje sretni.

Meni nije strano na Pc-u da posle 2-3 godine razmisljam o promenama nekim i upravo zbog toga sam presao na konzole i zbog ‘‘console only’’ igara naravno :slight_smile:

Citao sam bas sta je Phill genijali Spencer iz MS-a izjavio tipa pogledajte sta “Apple” radi i njihov pristup stvarima! Nesto toga tipa ne mogu tacno da citiram sada , medjutim poruka je jasna i ukapirao sam koliko je sati i na koju kartu pucaju :frowning:

I da se razmemo isto vazi za Sony , nikakvi heroji oni ovde nisu svi oni zele da se lova sto vise obrce :money_mouth:

[quote=“S1R1US, post:11, topic:11049, full:true”]

Citao sam bas sta je Phill genijali Spencer iz MS-a izjavio tipa pogledajte sta “Apple” radi i njihov pristup stvarima! Nesto toga tipa ne mogu tacno da citiram sada ,

[/quote]Citao sam.

Tacno ali uvek cekaju da MS prvi pojede govno pa onda ispadaju good guys :smiley:

Sve jedna banda ill tell ya!!

2 Likes

[quote=“Akiris, post:13, topic:11049, full:true”]

Tacno ali uvek cekaju da MS prvi pojede govno pa onda ispadaju good guys :smiley:

Sve jedna banda ill tell ya!!
[/quote]Pa pametno rade.

“Banda” jesu jedni i drugi, pare su u pitanju…

MS

Sony

3 Likes

Tesko da cu se ikad vratiti PC gejmingu – kad god sam to probao tokom proteklih godina, uvek bih se samo podsetio zasto sam ga uopste napustio pre deset godina. Igranje na pc-u cesto ima taman dovoljno frikcije da izgubim volju za zivotom.

I dalje mi nije jasna poenta novih konzola – nisam imao svest o tome da su 4k televizori iole zastupljeni u svetu? Mislio sam da su i dalje igracka za bogate. Bre jel ima uopste 4k tv kanala a da nisu samo kuriozitet? Kud jos igre u toj rezoluciji. A nije ko da su mi danasnje rezolucije nesto posebno niske. To je ko kad mobilni guraju rezoluciju vecu od retine, koja je poenta ako se vec pikseli ne vide?

I tako dolazimo do mobilnih. Tu Sony i MS imaju poentu – apple i ostali su uspeli da istreniraju ostatak sveta da daje opscene kolicine para na marginalno bolje modele svake dve godine. Ne cudi da bi i oni hteli tako nesto. Ali tesko je promeniti ustaljene navike – jednostavno, ustalila se ideja da nije bolesno kupiti telefon od preko 500 dolara svake dve godine, al ako zamenimo rec ‘mobilni’ sa ‘konzola’, odjednom su svi u shoku.

Ali to jeste bolesno. Appleu je uspelo samo zato sto je napravio uredjaj koji svi zele. Ne znam kako bi to moralo da izgleda u gejming svetu – neka konzola koja je toliko krasna i savrsena da postane ajfon svoje generacije za kojom svi ceznemo.

Nije ko da imam neki pametan zakljucak. Bice ‘uzbudljivo’ u svakom slucaju. Tu je i PSVR kao wildcard u celoj prici, jer su ostali VR uredjaji sami sebe ekspresno spakovali u niche segment.

4K je samo buzzword koji obe firme koriste, sa tim da Sony ima da proda i 4K televizore, te pogura i taj segment. 4k sadržaja ima ionako na kašikicu. Koriste termin da bi opravdali upgrade a u stvari žele da produže životni vek. Većina bi bila zadovoljna samo sa stabilnim fps i 1080p.

399 je previse malo… Ono sto oni hoce 4K ili nesto blizu te rezolucije zahteva dosta jacu masinu od onoga sto oni mogu da spakuju u 399… 600$ mozda, ali za pocetak 600-800.$… pa posle polako da spada… Ono sto niko nije uzeo u obzir je da ce za godinu dana PC opet biti jaci od neo-skorpiona… Opet je pitanje koliko ce zapravo i te konzole da budu jake za 4k… Jedino sto ce podrzavati vr, opet, koliko ljudi ce da ima i koristi vr?

Mislim da je izvaljeno da taj tip Tidus lupa žešće i da je imao dosta failova sa svojim insajder informacijama.

1 Like

Znam da lik ima dosta informacija kao i isaparrot

https://twitter.com/isaparrot/status/743774847033999360