Small Screen problem

Kad sam ukljucio xbox smanjio je svoju rezoluciju na 640x360. Ne mogu da nadjem gde da mu to promenim. Trazio sam po netu ali nista od toga meni nije pomoglo jer imam cipovan Xbox 360 i recimo kad pritisnem Guide dugme ono mi ne otvara nikakav meni. Imam onaj stari dashboard sa 4 taba, i kad odem u setup>settings tamo nema nista vezano za rezoluciju. Ako neko zna kako mogu ovo da resim, bilo bi super xD

odes u display settings i resen problem

U televizoru ili Xboxu?

u xboxu…

A kako se dolazi do njih? Ja kada probam da odem u settings tamo nema nista za display

Ta podesavanja radis, mislim, u dashboardu samog xboxa a ne custom firmwarea (probaj preko home tastera da se vratis u originalni xbox meni. Tu su ti podesavanja mreze, rezolucije…)

Kada pritisnem home taster (veliko zeleno dugme u sredini xD) nista se ne desava, ako ga zadrzim malo duze, dobijem pop-up za iskljucivanje kontrolera i konzole.

E to ti je sve FSD meni. Treba iz njega da izadjes kompetno, i udjes u originalni xbox meni. Ja sam zaboravio kako ali daju neke savete

  1. Just press the xbox button and then “Y” to go back to the original dash.

  2. hold right bumber while returning to dash…so click return to dash then ok and hold rb should go to normal dash.

Mirko, Akirise?

Probao sam ovo sa Xbox button i Y i nista se nije desilo. Ispritiskao sam sve moguce kombinacije dugmeta.

Xbox dugme, pa skroz desno u settings, pa system setings, pa display i tu namesti kako ti godi.
Ili, možeš da resetuješ video izlaz. To radiš na sledeći način. Konzola mora biti ugašena, pališ je preko joypada, čim se upali, istog momenta pritisni RT i Y i drži sve dok se konzola ne resetuje (može da potraje i 20-30 sec)

1 Like

RGH konzola kada brze izglicuje softwareski desi se da resetuje settings na najnizu rezoluciju, sam hack je vezan za neke graficke patcheve za RGH. Desice ti se jos par puta sigurno jer ti konzola se brze expoiltuje, video sam na odredjenim primerima konzola. Dali su ti upustvo i resenja kako da resis, tako da bez brige nije nista.

1 Like

Kada pritisnem Xbox dugme ne pojavljuje mi se nikakv menu. A probao sam ovo da drzim RT i Y, drzao sam minut, i nista se nije desilo

Onda pritisni back dugme, kada izađe meni, odradi kako sam ti gore napisao.

Nisam dobio nikakvo uputstvo kad su mi chipovali konzolu ako na to mislis.

Ja uopste ne mogu da uradim bilo sta sa konzolom. Bilo kakav pokusaj da udjem u sam settings za Xbox 360 a ne za firmware je neuspesan. Xbox dugme NE OTVARA nikakv prozor, ako ga zadrzim onda mi se otvori prozor za iskljucivanje konzole ali to je to. Kada se konzola bootuje, meni se ne otvara dashboard Xbox-a vec firmware-a i ne znam kako da dodjem do originalnog dashboard-a s obzirom na celu situaciju.

Xbox dugme > y > yes > hold RB. To bi trebalo da ti završi posao.

Konkretno sam ti objasnio sta je uzrok toga i da ne brines…

Ako hoces da resis rezoluciju, ugasi konzolu izvuci hard disk od konzole, ucitaj fabricki dashboard i namesti rezolucuju u setingsu. Ugasi konzolu ubaci hard disk i upali ponovo da udje u FSD.
Pretpostavka da nemas internu memoriju tj FSD/auroru instaliranu na njoj.
Ako je specijalan slucaj sa internom onda radis sa ucitavanjem fsd/aurore sa USB-a imas u tutorijalim i posle toga ce ti izbasti mini blade meni, naravno na kratko pritiskanje Xbox loga(kontroler) gde palis kontroler i konzolu bezicno…

Dopuna:

UPUSTVO sam mislio sa foruma ne tamo nekog ko je radio cipovanje…

A ok, hvala.