SLIM PROTO Testing - RGX/RGH 3.0 Chip - by studiovpc

Dragi XBR clanovi, konacno je stigao moj primerak SLIM PROTO cipa od strane TX-a, cip je i dalje u prototip fazi sto znaci da se i dalje radi na njemu i usavrsavanju istog. Za sada obecavaju mnogo bolje vreme paljenja kod Trinity i Corona ploca, u rangu do 15 sekundi nikad preko. Test koji sam ja odradio je na mojoj licnoj konzoli, u pitanju je Trinity ploca, za koju tvrdim da je najtvrdoglavija od svih Trinity ploca koje su mi prosle kroz ruke ovih godina. U nju je bio ugradjen pre toga TX REV C cip, sa kojim je konzola imala vreme paljenja u proseku oko 20-25 sekundi, ali znala je da zabode i na 50-60 sekundi. Znamo da je to kod RGH 2.0 normalno, ali uvek moze bolje kako obecava TX, pa ajde da vidimo da li je zaista tako sa novim cipom koji je u razvoju i dalje… Obecavaju vreme paljenja do 3 ciklusa sto znaci 3x po 5 sekundi glitchovanja sto daje 15 sekundi ukupno.

Evo par slika kako izgleda sam cip, i QSB plocica koja u mnogome olaksava stelovanje duzine zica potrebnih za dolazni glitch signal, inace bi bilo mnogo teze bez toga, ali bas bas bas teze :slight_smile:

Cip je dosta tezi za ugradnju nego regularni cipovi za RGH i RGH 2.0 zato sto trazi nenormalno mnogo kombinacija podesavanja dolaznog glitch signala, izgubio sam skoro 4 sata podesavajuci ga za neki nazovimo insta-glitch ili glitch u jednom ciklusu. Tezi je i zbog toga sto na sam glitch sada utice apsolutno SVE unutar konzole. Obicno se konzole za nijansu bolje ponasaju kada su van kucista nego unutar njega, ne vezano da li je povezan DVD drive i HDD i WiFi kartica, ali ovde to ima itekako veze, testiranje se vrsi sa kompletnim uredjajima povezanim, znaci skidanje WiFi kartice debelo utice na signal, DVD-a takodje.

Krenem ja testiranje i eto van kucista dobijam cikluse ovako 1,1,1,1,2,1,1,1,1 sto je extra :). Ja se poradovao jeaaaa ajde da je spakujem, spakujem ja sve ona ni da bekne… pali na minut… Pali se meni lampica da ima veze ovo sto sam gore rekao :). Odose 4 sata posla dok sam je doveo na nekih 5-10 sekunde apsolutno svaki put. Kazu na TX forumu da skoro svaka trinity ploca pali u 1-3 ciklusa, ako je tako onda super, tako da ono ja dobio tako, zasto da se bunim :). Sledece nedelje imacu na testu Corona plocu koja pali na minut do 2 minuta, pa videcemo kako ce ona da se ponasa…

Da ne pricam ja mnogo pogledajte vi ovaj klip, bice vam jasnije, eto extra je so TX radi na tome da se SLIM konzole dovedu na nivo RGH 1.0 Jasper-a koji pale apsolutno svaki put instant tj u 1 ciklusu…

Hvala vam na odvojenom vremenu za klip :slight_smile:

https://youtu.be/WlNPSM6t9ao

Sa uzbudjem cekamo novosti od TX-a da vidimo sta nas to novo ceka pre nego nam Xbox 360 ode u penziju :slight_smile:

I jos jednom HVALA SVIMA NA UKAZANOM POVERENJU :smiley:

Damn buraz al si se ti razvio :slight_smile: Svaka cast na klipu, like za muziku a ti samo nastavi raditi ono sto najbolje radis :wink:

:beer: zivio :beer:

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Kako si promenio pozadinsko osvetljenje na konzoli u plavo??

Sva sreca pa imam Jasper konzolu,da moram da cekam 2 min da mi glicuje ja bi je razbio:devil

Studio u kom ciklusu pali konzolu ako je upali za 2 min.i da li to moze da steti konzoli posto mi to izgleda kao mucenje za konzolu.bas me to zanima?

Hvala :smiley:

@studiovpc: imas like i sub od mene :slight_smile:

@Rocknrolla promenio sam diode hehehe…

@lesa

Do 2 minuta je ok ne steti nista to je receno jos na pocetku kada je izmisljen rgh, to mu dodje 120/5 jer jedan ciklus = 5 sekunde dakle 24 valjda heheh

@aLx nista bez muzike hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Da te pitam kada si izmislio RGH 3.0 ? :slight_smile:

RGH1.0 phat konzole stari dashboardi, RGH 2.0 svi slimovi tehnicki nacin izbodjenja drugaciji drugacije lemi chip prebaceno na PHAT sa novim dashboardima RGH 2.0, R-JTAG RGH sa starim SMC JTAG zicama. TX SLIM PROTO DGX chip tweakovan za SLIM-a coronu.

RGH 3.0 ne postoji.

Za greške kriviti Tapatalk 2

znao sam da ces tako da kazes

RGX je najavljivan kao RGH 3.0, i dalje u razvoju, tehnicki da i dalje se kotira kao RGH 2.0 u softverskoj izvedbi ali hardverski ne, sacekaj da vidis kako ce biti najaljveno kada izadje finalni cip

inace jel ovo tvoj post? http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/5175-novi-rgh-iii-prebacen-sa-corone-na-trinity-plocu.html

onaj gde pominjes RGH 3?

I rest my case then

Zice, pocepani bootloader, glitchovanje su sve odlike RGH sa slima, to ja hardwareska izvedba a softwareska je samo taj timming tweakovan kao nekad sto uradili RGH falcon, jedino novo je sto mislim da ACTEL chip ili neki slican sa FPGA koristi iste napone.

DGX chip sa promenjenim softwareom-timmingom za odredjenu konzolu RGX, DGX se koristio za skidanje cpu key za nove dashboarde na slim konzolama, da se podsetimo :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Izmenjen je glavni cip nije vise Xilinx, jeste ovo DGX plocica sa malim izmenama (ako se skine SLIM PROTO nalpenica pise DGX), zasto menjati nesto sto vec valja, konvertovana u RGX, novi kod u cipu koji nigde nije dostupan javno niti ce da ga daju sada, ne programira se vise cip, dolazi programiran vec fabricki tako da nece biti klonova sada bar se nadam… a kako ce da ga nazovu apsolutno nebitno, vec imaju CR3Pro a ovo kanda prevazilazi i njega, u svakom slucaju ja sam happy rezultatima, probacu kako je na Coroni koja se ubedljivo pali na granici od 2 minuta, pa cu da znam jos vise, primarno je pravljeno bas za Corone jer vec sada ima 6 verzija te ploce…

Vec sam rekao da je cip promenjen i da je ACTEL u pitanju i to proASCI sve se slaze, pise gore :slight_smile:
TX kaze da ce mozda izbaciti update za to … moze da mu se skine Timming FW, ocekuju se clonovi ima stone chip :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Kinezi ne spavaju to znam hehehe cim je napisan moze i da se iscita fw, ali ga za sada ne daju onako kao timing fajlove dosadanje…

U svakom slucaju meni extra pali konzola kao tomos automatic, kres i brrrrmmm

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Treci put iz prve? :lol:

U sustini cip nije razvijen do kraja, najvise je pravljen zbog Corona kod njih je extra sa njime, ali opet nema pravila jer je svaka konzola prica za sebe. Moja licna, trinity je najgora po pitanju smetnji koju sam u zivotu video, ja sam srecan da pali i na 15 umesto na 1 minut ili 30 sekunde, zavisi kako kada, sa ovime je za nijansu bolje, zahteva mnooogooooo vremena za podesavanje, ali bas mnogo. Juce sam se opet igra malo, tj nocas od 22-03 da isprobam da li moze jos bolje, ali to je sto je, u glavnom ili bude iz prve ili iz druge, kad kad zabode iz treceg puta, u sustini ok je to, ne moze tu za sada nista bolje na mojoj konzoli, neka druga ce verovatno bolje raditi, tj koja nema smetnji. Imao sam ja konzole koje su radjene sa REV C isto Trinity koja pali svaki put na 10 sekundi, sta god da joj radis ona pali na 10, ona bi sa ovim cipom letela uvek… ali jbg to je sve lutrija kako koga zadesi koja serija ploce, pravila nema…

Apropo ploce gore, pise DGX kada se skine Slim Proto ali kao sto je sam Xecuter rekao evo citiracu ga sta je to zapravo, ime nije bitno apsolutno…

Xecuter

I’ve said this so many times now

forget dgx / rgx / whatever

I have designed a dev board that can be used for MANY things - its a generic board.

Dakle ovo je samo obicna developer ploca sa raznim funkcijama, sta se upise u sam cip on to radi :slight_smile:

u pitanju je XILINX chip sa DGX-a nemam usb kabal da sa XILINX dev suite vidim koji je :smiley:

bitno da je sama ploca multi-purpose, bice tu jos svasta cim objave timing fajlove onda krece jso bolja optimizacija. A kao za inat znajuci TX ima da promene hardver za finalni proizvod, jer samo na $$$$ misle. Sve dok se ne rasproda svaka zaliha cipova za RGH nece da puste resenje koje moze bez cipa, a siguran sam da ga imaju za sve konzole jer su provaljeni apsolutno svi kljucevi, nesto kao CFW 100% postoji samo sto se krije… bice kada XOne uzme maha vise i 360 krene polako u zaborav, eto tada hoce…

ostao sam duzan snimak za Corona plocu, u sustini kod njih je najvise od svega poboljsano, u principu dovedena je na stadijum Trinity ploce sa obicnim cipom, eto tako se ponasa, mozda za nijansu bolje…

Inace TX ima u najavi vec Proto v2 ili pak mozda i finalni cip, rade takodje i na integraciji koda za PHAT konzole tako da ce se uskoro opet sve raditi jednim cipom kao i na pocetku sto je bilo

inace evo najbolje vreme paljenja je INSTANT heheh ili 5 sekunde, tako pali uglavnom kada je hladna, prvo paljenje u toku dana ili kada se pali posle nekog vremena posle opet, tipa posle pola sata ili sat, pali uvek odmah

https://youtu.be/WZuUe_D58gU

kada se pali i gasi za redom, sa pauzama u paljenju od 15 sekunde, pali do 20 sekunde maximalno, neki prosek joj je 15 sekunde, naravno kao i kod trinity i svih zivih slim konzola neko paljenje tamo posle 20-25 puta mora da zabode na minut pa da ne znam sta, ali samo ako se pali za redom, ovako nema tih problema, ali je i dalje neminovno da ce u nekom trenutku uraditi to i pri hladnom startu, nema konzole koja to ponekada ne uradi, nije dzabe sve ovo jedan veliki “glitch” :smiley:

https://youtu.be/RHEJMgQVjmM

Koliko ce ovako nesto kostati da se uradi? Meni povremeno smeta kod mene jer treba preko minute da glitchuje, a jednom u 15 puta uopste ne glitchuje.

45e je javi se na pm pa da se dogovrimo ako hoces

mada corona je normalna da pali do 2 minuta, sasvim normalno, u proseku pali na 1 minut sa standardnim cipom