Sistemski zahtevi za Grand Theft Auto 5!

O jeaaaaaaaaaaaaaaaa…

Najnoviji izveštaj koji se pojavio na internetu donosi nam minimalne i preporučene sitemske zahteve za Grand Theft Auto 5. Ipak, treba imati u vidu da ovo nisu zvanične informacije Rockstara, te ih treba uzeti sa rezervom.

Grand Theft Auto 5 je objavljen za PS3 i Xbox 360 konzole u septembru 2013. godine, a u novembru prošle godine za konzole nove generacije. Ova igra je sada verovatno najiščekivanija za PC u 2015. godini, a biće objavljena već 27. januara.

Što se tiče operativnog sistema, zahteva se 64-bitna verzija Windows 7, Windows 8 ili Windows 8.1, dok je potrebno 20 GB prostora na hard disku. Minimalne specifikacije govore o Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHz ili AMD Phenom II X2 545 procesoru, Nvidia GeForce GT 530 grafičkoj kartici kao i 4 GB RAM memorije. Preporučeni zahtevi su Intel Core i5-2500T 2,3 GHz ili AMD Phenom II X4 975 procesor, Nvidia GeForce GTX 480 ili AMD Radeon HD 6970 grafička kartica kao i 8 GB RAM memorije.

Izvor: Softpedia

Malo mi je to cudno samo 20GB na HDD-u, posto za current gen ova nova poboljsana verzija zauzima oko 50GB, tacnije(provereno) za PS4 posto je imam, zauzima 53GB…

EDIT:

Jedino ona "starija verzija za PS3,X360, zauzima 15-16 GB

I meni je tu nesto cudno… Mada ono… Cak se secam da sam kao klinac dok nisam imao stabilan adsl net dao sam pun ***** para za gta 4 na buvljaku, zato sto je bio na 4dvd-a… Sto je bilo samo tako oko 14-15 giga ako se secam… I jos kada se instalira zauzimao je jos vise… Tkd kontam petica ce preko toga sigurno…

Mislim da ovo sigurno nije tačno. Nemoguće da su ovako sitni zahtevi. Pre svega tražiće oko 50-60GB na HDD, osim toga preporučeni CPU i GPU za maximum nije ništa posebno, pa tako i neverujem da će ovako biti dok Rockstar ne objavi. Verovatno će za max trebati FX-8350/R9 280X.

Ipak treba sacekati zvanicno rockstar da objavi… 6970 jedva i cetvorku gura na max i ne verujem bas da ce moci lagano peticu da nosi

Ako se ne varam, GTA V koristi isti engine kao cetvorka? Ne bi me cudilo da su ga posle toliko godina konacno optimizovali. Mada, opet su dosta nerealne specifikacije. 360 i PS3 su jedva terali na (pretpostavljam) low detaljima, a pogledajte njihove specifikacije. Mislim da je realno ocekivati neki quad core za minimal i neki octa core kao recommended. Osim ako nisu kraljevi optimizacije. U tom slucaju, sweet :slight_smile:

Quad core za minimal je nerealno, a nerealno je i ovo sto je procurelo kao info. Dve razlicite krajnosti. Jeste, koriste isti RAGE engine, a specifikacije ce po mom misljenju biti nesto jace od specifikacija za Max Payne 3 za PC (i on je koristio RAGE engine), posto je receno da GTA 5 PC port radi isti tim koji je portovao MP3, a oni su odradili sjaaaajan posao.
Evo specifikacija za MP3:
OS: Windows 7 32/64 Service Pack 1, Windows Vista 32/64 Service Pack 2, Windows XP 32/64 Service Pack 3
Processor: Intel Dual Core 2.4 GHZ - i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ / AMD Dual Core 2.6 GHZ - FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
Memory: 2GB - 16GB
Hard Disk Space: 35 Gigs
Video Card: NVIDIA® 8600 GT 512MB VRAM – NVIDIA® GeForce® GTX 680 2GB VRAM / Radeon HD 3400 512MB VRAM - Radeon HD 7970 3GB VRAM