Silent Hill: Downpour

[SIZE=5]Silent Hill: Downpour[/SIZE]

[SIZE=3]Izdavač: Konami
Razvojni tim: Vatra
Žanr: Survival Horror Avantura
Platforma: Xbox 360, PS3
Izlazak: 2011[/SIZE]

Prvi put najavljen na E3 sajmu pod nazivom Silent Hill 8 najnoviji nastavak popularnog serijala je bio zavijen velom tajne do sada. Igra je konačno dobila naziv i objavljeni su neki novi detalji.

U zadnje dve godine u igračkoj industriji kiša je postala jako popularni deo gejminga. Počevši od fantastičnog Heavy Rain-a pa do nedavno najavljenih igara Super mario: Shower i Call Of Duty: Light Drizzle koji tek treba da bude najavljen. Tako i u nanovijem nastavku Silent Hill-a kiša će imati dosta veliki značaj u igranju same igre, i u ovom nastavku če upravo kiša biti katalizator transformisanja između dva sveta. To potvrđuje scena u restoranu kada se odjednom uključi protvipožarna prskalica, koja pokreće transformaciju normalnog sveta u ukleti svet koji vrlo dobro znamo godinama.

Najnoviji nastavak Silent Hill-a će imati sličan sistem psihološkog profila kao što je to prvi put vidjeno u Silent Hill: Shattered Memories. Što znači da sve što radite utiče na tok i krajnji ishod igre, od odgovora koje budete birali prilikom konverzacija do odeće koju nosite. Takođe kao u Shattered Memories, izgleda da ćete više bežati od neprijatelja nego se suočavati s njima zato što protagonista igre** Murphy Pendleton **može odjednom da nosi samo jedno oružje a protivnici će biti dosta teški. Normalno uvek je ostavljena opcija da se suprostavite protivnicima, za razliku od Shattered Memories gde vam je jedina solucija bila bežanje.

Takodje Downpour se vraća korenima žanra što se tiče kamere. Normalno, praćenje glavnog lika kamerom kroz prostorije je tu ali mnogo više će biti statičnih ekrana sa kamerom iz različitih uglova kao što je to bilo nekad u prvim nastavcima Resident Evil ili Silent Hill serijala.

I konačno dobijamo Silent Hill veličine kojoj bi mogao jedan Resident Evil 4 da pozavidi. Naime mapa igre će biti najveća do sada u ovom serijalu o čemu svedoči podatak da ćete koristiti sistem podzemne železnice kako bi stigli do vaših odredišta. Takođe razvojni tim obećava jako puno novih lokacija kao i lokacija koje možete otkriti putem sporednih misija. Još jedna stvar koju su potvrdili je da u ovom delu neće biti ni bolnice ni škole.

Sve u svemu izgleda da je Vatra ozbiljno shvatila svoj zadatak i da će nam predstaviti Survival Horror u novom svetlu koje je jako potrebno ovome žanru koji polako ali sigurno pada gluvu tamu.

Za sada ima samo trailer sa E3 sajma a screenshotova za sada nema. ko nije pogledao trailer nek ga pogleda i napišite vaš komentar šta mislite o novom konceptu, i da li vam se sviđa, bla bla bla, komentarišite :slight_smile:

https://youtu.be/-bCVUSo5ryg

mene podseća na Alan Wake što je odlično, nisam igrao SH Sattered Memories nastavak definitivno hoću

shattered memories druze nisi igrao zato sto je izasao samo za Wii pa je posle portovan na PS2 :slight_smile: i meni ovo obecava, ja sam fan SH serijala tako da gimme gimme gimme

propustio sam 6-7 godina igranja zbog fax-a pa zato i ne znam detalje oko mnogo igara, uglavnom trudim se kada imam vremena da nadoknadim :slight_smile:

Ocekujem mnogo od ovoga. Svidja mi se sto se trude da vrate serijal korenima.

a ja se nikad toliko nisam naigrao nego dok sam bio na faksu :smiley:

SM je bio odlican skroz! I pored PS2 verzije, ima i PSP… Skroz je lud bio… Samo trcis i mlataras rukama :slight_smile:

Silent Hill: Downpour

Naziv je i više nego prikladan, obzirom da voda na sve strane curi. Em pada kiša, em curi sa plafona…

Da Bog da nekad napravili “pravi” Resident Evil (kao sto su prva 3 djela i code veronica x) a moze i Parasite Eve (ako se ko sjeca s PSX). Nadam se da ce ovo biti dobar survivor game i da se vracaju istrazivanju i prezivljavanju a ne “pucaj mili a kad zafali metaka imas obliznji shop”

Potpisujem.

takodje. a naravno da se secam Parasite Eve-a. Survival Horror Rpg, uff, iako je dvojka vec vukla na RE i SH, kec je bio rpg

Prva tri dela su mi bila vrhunska, posle se ni ne secam sta sam dalje igrao od serijala do Homecomming-a, koji mi je istim intezitetom jeziv kao i prethodnici mu.

Sta znam, cini mi se po traileru da je preneta ista jeziva atmosfera kao i u prethodnom delovima, tako da sumnjam da ce igra biti losa, odigrace se ovo sa zadovoljstvom :smiley:

zaboravio si The Room, onaj deo kad si u sobi iz prvog lica i prolazis kroz rupu u zidu u SH svet

Joj, na ovo sam skroz zaboravio, ovo sam na Ps2 igrao odavno isto, dobar je i ovaj deo bio skroz :slight_smile:

Baterijska lampaa…fenjer sastavni deo horor igrica…extra izgleda!

Zato Alan Wake nije bio strasan - nije koristio fenjer :smiley:

Jedva cekam,moj omiljeni zanr igara,naravno uz 5.1 zvucnicima odvrnutim do kraja,u mraku samo uz svetlo monitora.(volim da docaram atmosfveru :P)
Zao mi je sto je Res-Evil otisao vise u akciju nego horor,totalno su izlizali pricu,a ovo izgleda da obecava mnogo,drago mi je sto nisu otisli u pravcu ovih danasnjih “horor” igara.

Odlično! Obećavajuće vjesti. To mi je jedna od najiščekivanijih igara u 2011 godini.

Evo i prvih in-game Screenshotova
















konami kaže,izlazi na jesen!

zbogom PC igranje. kakva 'fika jeee… nadam se da ce biti dobra igra, franshiza SH nesto osciluje sto se tice kvaliteta/zanimljivosti/igrivosti, po mom skromnom misljenju.