Scorn - New Gameplay & Release Date Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Ovako stoji u aplikaciji. Na poslu sam pa ne mogu da vidim na konzoli.


Lepo Branislave penzionisi tu konzolu i nabavi sebi ili Series S ili Series X.

Moraš imati ruter koji podržava vpn i na njemu podesiti a na konzoli nema te opcije u prevodu previše cimanja

Resio sam skidam pirata za pc​:joy::joy:

Vec ovi krekovali

I ja sam sinoć prvi Act prešao. Meni nije išlo tako glatko. Prvih pola sata sam samo hodao okolo, onda taj prvi puzzle, bacio ono jedno dole i mislio to je to, da trebam otići dole naći to, tamo odem nema ništa, šta sad, de ti malo lutaj opet, možda je palo negdje drugo, trebalo mi je neko vrijeme da skontam da se vratim na taj puzzle. Poslije toga je išlo malo lakše.

1 Like

Art style je…. poseban. Igra ti bukvalno nista ne govori. :slightly_smiling_face:

Svakako nesto drugacije sto nije za mene ali ima svoju publiku sigurno.

1 Like

Neki hint? Nista?

1 Like

Taj pocetak sto sam igrao aaaaapsolutno nista.
Neka me ispravi neko ko je vise igrao ako gresim.

Cak ni za interakcije ne iskace koje dugme da stisnes.

Stavi te u taj cudan svet i to je to. Nikakav uvod, nikakav pametni dizajn koji ce te navesti citajuci izmedji redova sta treba da radis.

1 Like

Možda to i nije tako loše za promenu. Malo će je izdvojiti od ostalih igara, svakako nije predugačka. Jedina igra da se sećam da nema hintove je hellblade

5 Likes

Inače, iako igra nije po mom ukusu, izgleda zaista sjajno i simpatično. Vidim da je igra zaista “realna” po pitanju glavnog lika i okruženja. U igrama smo mi uvek neki madafaker koji kolje sve živo i niko mu ništa nmž. Čak i souls igre gde izgleda kao da si bespomoćan, opet imaš snažan gear i ozbiljna oružija. U Scornu si zaista jedno napaćeno biće i zaista treba da se pomučiš kako bi išao do kraja. Igra je zaista jedinstvena i msm da samo klinci koji su navikli na fort i cod mogu da kažu kako je igra loša. Ja sam ispratio walkthrough na netu i bilo mi zaista zanimljivo za gledanje čak iako sam imao neki osećaj nelagode.
Ocene i mišljenja su pomešana ali to je očekivano s obzirom da igra ima indetitet.

3 Likes

Ja sam stigao do petog chaptera (ako je sudeći po achievementima jer vidim da idu kao po rednim brojevima) i sada se prvi put susrećem sa neprijateljima dok u ruci držim… Nešto… Što ne puca nego izdužuje… Nešto… Dođe mu kao onaj Joši u Super Mariu što izduži jezik pa zvekeće one kornjače :joy: E tako i ovo izbacuje neki pipak koji ustvari služi kao ključ ali može i da posluži da zvekećem u glavu ova neka bića koja me pljuju kiselinom. Moram da im priđem da bi ih klepio preko čela kako igra zapoveda i to više puta pa je malo zeznuto ali nije loše. Pogotovo što mi se pipak izdužuje dva puta pa pravi pauzu :joy: Kad ih vidim da puze ka meni reakcija mi je “Op, evo ga opet” što je ok jer mi ta borba sa njim malo razmrda kosti i drži mi kondiciju jer šetkam levo-desno k’o Muhamed Ali i bockam s pipak k’o pčelica. :joy: Nije da se samo se pojavio, ja ga raspalim nekom dvocevkom i idemo dalje, nego znam da ću malo da se pomučim iako je običan minion. Šta znam, vidim da nekog može da smori ko je navikao na brze shootere, ko je očekivao doom stil igre ili nešto slično ali sada kad sam ušao malo u štos mi donekle i drži pažnju.
Svet i dizajn su top, imam gomilu iskustva sa hororima i igrama sličnog kova tako da brzo skontam otprilike šta trebam da uradim da bih aktivirao nešto ili prošaram mapom unapred da vidim gde ću morati da dođem ukoliko rešim par stvari tako da nije loše.
Ritam je malo sporiji nego što smo navikli ali sada sam došao do neke akcije pa ćemo da vidimo kako će da se odvija nadalje.
Mehanike za pojedina otključavanja i puzzle sistem su mi mnogo kul, proveo sam i po 5 min (možda i koji min više) da rešim neke od njih.

Na bagove nisam nailazio, igra klizi u 60fps-a, lepo izgleda, dobra Unreal Engine grafika i tako.
I da, može da se trči u igri, nije snooze fest gde se vučemo kako bi tenzija narasla ili šta god. :smile:

Na trenutke zastanem i začudim se da su naši ovo pravili. Ne zato što mislim da nemamo sposobne ljude nego mi je jednostavno čudno kad vidim da i od nas izađe nešto što je na oko kvalitetno i utegnuto. :smile: Nisam navikao da igram igre iz domaćih kuća, čak štaviše mislim da mi je ovo i prva. :thinking:

5 Likes

A jel ste probali da nadjete srpski jezik? Ja rekoh ajde iz sprdnje da vidim kad ima sta da vidim, srpska igra, i ima svih mogucih jezika ali srpskog nema :sweat_smile:
Mislim da se razumemo ne treba mi, ali ono bzvz…

1 Like

A realno šta bi ti da ti bude na srpskom kad igra nema voice acting i nikakve titlove? :sweat_smile:
Jedino da ti piše: Nastavi, Nova Igra, Učitaj Igru, Opcije, Izadji. :grin:

Tim pre je teze za objasniti jer voice acting nesto kosta. Ocekivao bih neko polu-objasnjenje da su i jezici dirigovani od strane MS-a, i uslovljeni nekim zvanicnim store-ovima… Ali mislim da je do njih… stide se i mrze sto su odavde, verovatno. Croteam do Talosa takodje nije ubacivao podrsku za hrvatski u Serious Sam igrama. Jednostavno ih je bilo bas briga za lokalno trziste.

Mene ne čudi da nisu okrenuti našem tržištu, pogotovo Croteam kad je izdavao prve Serious Sam igre. Ne znam je li iko tad kod nas kupovao igre, svi su pičili pirateriju. Ovo da se stide da su odavde je pretjerivanje, ajde da ne pretpostavljamo najgore i crnimo ljude a ne znamo šta je u pitanju.

Elem, završih Scorn, najjači adut igre je definitvno ta estetika inspirisana Gigerom, znao sam da zastanem pred kraj igre i posmatram kipove i arhitekturu. Sve fino propraćeno sa ambijentalnim soundtrackom Sky Wikluh- a. Najveća mana mi je definitivno combat, pucanje mi je užasno, nemaš neki dodge barem nego moraš onako sam pokušavati izbjeći napade a igra je je spora, na kraju izađe na to da je više u pitanju sreća nego neki skill. Da nema tog combata bila bi mi mnogo bolja igra. Puzzle dio igre je ok i kreativan.
Ne smeta mi što te igra ne vodi za ruku ali nedostatak bilo kakve priče, dijaloga, lore-a šteti igri. I sad kad sam je završio ne znam ništa više nego kad sam je počeo.
Sve u svemu, nije loše za prvi pokušaj jednog studija, za sledeći očekujem da te neke stvari poprave.

3 Likes

Upravo o ovome sam pričao. Uz ovu igru takav combat baš ide. Ti si napaćeno biće i jednostavno nemaš dodge, nesposoban si i trom. Ovde nisi witcher ili neki ninja u glavnoj ulozi, zato mi je to i fascinatno. :smiley:

Ne bih rekao da je to planski, nego loše je jer je loše urađeno. :grinning: Nemam ja problem da ti budeš nemoćno biće i da nisi neki tamo witcher, samo mislim da je ovdje izvedba očajna.

Čak iako nije planski onda je super ispalo. :laughing:

Probudi Daču u sebi :rofl: