Savjet u vezi kupovine Xbox 360

Pomagajte ljudi ko Boga vas molim!! :smiley:

ODMAH NA POCETKU DA KAZEM, I DA VAS MAXIMALNO UNERVOZIM, POGOTOVO ONE KOJI SU PRAVI POMOCNICI U OVAKVIM SITUACIJAMA, JA NEMAM POJMA O XBOX-U!! TOTALAN SAM LAIK!! SKORO PA DA GA UZIVO NISAM VIDEO NIKAD! E TAKO DA ODMAH POSTAVIMO STVARI! :slight_smile:

E sad da krenemo :smiley:

Hocu da kupim xbox ALI SAMO iz jednog jedinog razloga, a to je GTA V i nicega vise! Mogu da ga bacim posle ili prodam ili (najverovatnije) zapalim od igranja Petice posle koliko god vremena je potrebno.
Zato nadolazimo na ovu temu.
Danima trazim forume, pitam sve zive, spamujem, ama niko ne da posavetuje ili makar “Mrš!” kaze nego ni da rec napise… Ubilo me to…
:frowning:
Dosao sam ovde kao zadnja nada, da cete mi dati vode na dlanu :smiley:

Da ne smaram vise, radi se o sledecem (da odmah napomenem CELU sam ovu temu procitao), necu da dajem brdo para za konzolu koja je stara 8 godina, nema poente slozicete se. Samo sam nadosao do nekih izvora koji kazu 100 evrica i kraj, za polovnu naravno. E pa majke vam ga nabijem i to je puno! Pa zar ne?! Za 8 godina staru, zbog GTA 5-ice samo?! Neka izdrzi makar godinu dana, nadam se nece krace ali vise od 50e ne dajem! Kraj!
I tako ti ja nadjem dva komada za toliko para, medjutim jedan ima ovo, drugi nema ono itd…
Poenta je ne znam za koji da se odlucim, tako da evo razlike i slicnosti:

Prvi:

Xbox 360 debeli (flesovan) sa napajanjem. Nema hdmi izlaz.
Recite ako treba jos nesto da znam odnosno da pitam, poslacu poruku prodavcu?

Drugi:

Xbox 360 debeli. Konzola je stigla iz Svajcarske, ima pozadi tragove otvaranja. Godiste je 2007.
Recite ako treba jos nesto da pitam?

Znaci da rezimiram, oba su ispravna, rade, razlike su sledece, prvi nema HDMI, drugi ima, prvi je flesovan, drugi ne.
Oba ne dolaze sa dzojsticima i nikakvim kabelima, u to jos treba uloziti koji dinar.
Sto se prvog tice da li taj nedostatak HDMI dosta znaci? Ili mogu nabaviti samo konverter i kraj price, ili to bas nije moguce??

MENI LICNO DRUGI SE VISE SVIDJA, NE ZNAM ZASTO, MOGUCE TO NASE NARODNO KAD CUJETE “SVAJCARAC!” :smiley:
A i cini mi se da je prvi stariji, ako cemo iskreno… A 2007. godiste je ok za ovu stvar sto meni treba zar ne?

E sad, da, treba flesovanje, ok kostace me hiljadarku recimo, ako jos treba koja popravka odradicemo, sta da radimo, nadam se da nece treba…

E sad nadolazimo na mislim najveci problem, GDE KOJI MOJ DA NADJEM TAJ DOWNLOAD GTA V?! GDE, KAKO, STA, CIME ?!?! :smiley:

Vidim ovde neke RGH konzole, neki Live nalozi nesto ono nesto ovo, ljudi POJMA nemam! :smiley:
Sto se tice PC-a tu sam dobar, zato mi je i Live nalog poznat zbog GTA IV, morao sam ga napraviti… Ali za xbox pojma nemam, vi preko toga skidate igre ili sta kako!? Kako ne placate?! Sve me to interesuje!

Ako vam je mrsko ovde da pisete sve, a znam da jeste, pisite mi na neki private message ili ne znam…

Znam da prvo trebam uzeti konzolu pa sve po redu, ali ne mogu vise da izdrzim!!! Hocu da haram i karam po Los Santosu!


E ALI… Mozda ja vec imam resenje zaa SVE moje probleme, ali vi cete mi reci :wink:

Posto sam vec takav laik kakav jesam, video sam tu na forumu negde, ne znam sad da li smem to, mada nije reklamiranje, radi se o clanu jednom, ajde napisacu nadam se da smem, Duschan se zove i iz NS-a je, flesuje konzole i ostalo, vidim svi imaju reci hvale.
Ako vec uzimam flesovanu ili ne flesovanu, svejedno, lepo da ja odem kod njega sta mislite? I da mu sve ovo kazem i neka mi i ubaci GTA a ja samo da kad dodjem kuci sve prikopcam i nista vise ne moram raditi nego se bacim u fotelju! Jel moguce to? Ali da me ne odere naravno ! Sta bi on realno mogao da naplati sve? Samo flesovanje (ako treba) i sta jos? Za ubacivanje te igre je potrebno jos nesto vise da uradi?

Poslao sam ja njemu vec i mejl i sve, lik se verovatno frapirao kad je video ovakav message, ubice me kad mu se pojavim… Verovatno je i i u spam otislo, prepoznao je sistem smaraca!

Sve u svemu IZVINJAM SE SVIMA MAJKE MI MOJE, UBIO SAM VAS ZNAM!! OPROSTITE, IZVINITE, ETO, SVAKA POMOC JE DOBRODOSLA!

Pozdravljam srdacno !

uzmi tu sa hdmi, bolja je veruj mi, zovi Duschana da ti zavrsi fles i nareze igru i teraj miran si, posle toga svecano izadjes na ulicu i zapalis konzou i kazes eto vam ga na odigrao sam GTA V :smiley:

HDMI ti je za bolju sliku, tj. HD! :slight_smile:

Ne razmisljaj se nego uzmi ovaj sa HDMI izlazom(nema veze sto nije fleshovan), da igras ko covek :).

Jeste decko zna svoj posao i pouzdan je, lepo odnesi mu konzolu da ti stavi LT 3.0, i da ti nareze GTA V, verovatno(99,9%) ima odgovarajuci rezac…

Momci hvala svima!
E to sam i ja sve mislio dok Dusan nije odgovorio na mejl! :smiley:

"Na zalost, moram te razocarati. Moj savet ti je da se manes obe konzole I da uzmes ili debelog jaspera (flesovan ili ne) ili slim konzolu (flesovanu ili onu koja se moze flesovati). Te konzole koje merkas ce ti crci za par dana (necu ti objasnavati kako I zasto, ali je tako), a ove koje sam ti nabrojao mozes naci za relativno male pare. Na zalost ne prodajem konzole, tako da ces morati preko oglasa da se snadjes.

I sta sad?! :smiley:

Salim se, mislim u pravu je decko nema sta, ali u poslu je i u frci, vidi se da svaki dan radi kao konj, nije on mene dobro razumeo, mislim njemu je u glavi da masina radi, NE SME DA SE POKVARI! On stvari tako gleda i kraj, sa njegove strane to je extra.

Ali sa moje nije, mislim ja hocu samo zbog GTA V i nicega vise! Ma daj valjda ce izdrzati pola godine - godinu, sta ce mi vise! Nece valjda samo par dana… :frowning:

Nasao sam ja to o cemu on govori ALI MIN JE 100e, sto je duplo u odnosu na ovo sto sam ja hteo… Ne znam vise… Ovaj kako mi se cini ima Zephyr cip, pise joj nazad 16.5A i ima HDMI, znaci nema trece varijante… Ali covek kaze Jasper i sta sad da radim? Aaaaa :smiley:

Koje vi imate, jer to stvarno tako bitno?

OPET PONAVLJAM, JEDNU JEDINU IGRICU BI IGRAO I NISTA VISE, UUF :slight_smile:

Sve verzije prije 2009. godine su podlozne RROD-u (red ring of death), i to tamo oktobar 2009. god. Sa Jasper plocom, taj kvar je napokon otklonjen, te je pozeljno da uzimas te konzole.

Zato su te konzole koje si naveo poprilicno jeftine-nikad se ne zna kad ce se pokvariti, a sanse su da su vec dozivjele RROD, uradjen je neki X-clamp fix ili reballing, i sada samo hoce da se rjese konzole.
Ako je kupujes samo zbog GTA5, sigurno je da ti se cini logicno da ne dajes 100e za jednu igru, ali razmisli ovako: ulozi 100-120e u Jaspera koji je na lt 3.0. Odigraj GTA5, trebace ti mjesec dana da predjes igru uzduz i popreko. Kad zavrsis, prodaj taj Jasper za 100e. Bices u minusu najvise 20e, a ovo ako ti se pokvari bice kao da si bacio 50e u vatru :slight_smile:

Nasao sam ja to o cemu on govori ALI MIN JE 100e, sto je duplo u odnosu na ovo sto sam ja hteo… Ne znam vise… Ovaj kako mi se cini ima Zephyr cip, pise joj nazad 16.5A i ima HDMI, znaci nema trece varijante… Ali covek kaze Jasper i sta sad da radim? Aaaaa :smiley:

Jasper ti je 12.1A znaci ima napajanje 150w pise na njemu ako ima to lako napajanje i pise na utiji 12.1a to je jasper, sve ostalo moze da bude mucka, Ta konzola mozda ti ni ne pomogne da zavrsis GTA V moje glediste,
Kazi ti njemu ako je napajanje 150w i lagano ko perce i moze da se gurne u tvog navodnog jaspera da radi onda mozda je Jaspera ako ne LAZE sto je skoro sigurno.

Definitivno je ovakav savet trebao :slight_smile:
Imam varijantu 10.000 din za 12.1A (to je Jasper jel?) sa dzojstikom, adapterom, e ali moguce da nije flesovan. Jos to moram da vidim. Ako sve bude kako treba i jos ispadne da je flesovan, onda nemam dileme, zavrsena prica :slight_smile: I sto kazes posle ga samo PREprodam :slight_smile:

Zahvaljem jos jednom!

Izvinjavam se jos jedna stvar, ako moze da pusta filmove i muziku kopije diskova znaci moze i igre kopije?
Posto prodavac ne zna ni sta prodaje, samo je pustao filmove i muziku sa kopija diskova…

Ovo me podseti na ‘‘noobove’’ koji kupuju PS3 zbog PES-a :smiley:

Ne znaci onda da moze i kopirane(piratske) igre pustati…pusti te gluposti iz **​oglasa, **bas to “prodavac ne zna ni sta prodaje”…u glavnom da bi ti kopirane(piratske) igre pustao treba ti konzola biti flesovana, filmovi i muzika nemaju veze s tim.

Obe konzole su stare i moguci je RRoD ako se vec nije desio.To kad se jednom desi, ma sta radio desice se i drugi put. Kao sto su ti i ostali rekli, ne gledaj te starije konzole, od Fat (starijih) boxova trazi samo one sa Jasper plocom, oni se najmanje kvare. Ovako je obelezen pozadi (ima HDMI):

Ako juris Slimove, bitno je da uzmes onaj koji moze jeftino da se flesuje (to je Trinity mislim, neka potvrdi neko ovo). Moj savet ti je da ne gledas uopste Xenon, Zephyr i Falcon ploce, vise se kvare od RRoD (pregrevanja) nego Jasper i Slimovi. Bice ti bucnija konzola jer ce ventilator da radi kao lud da o’ladi konzolu, i sigurno ce ti se posle nekog vremena pokvariti. Ako se to desi, da bi mogao da prodas za iole pristojne pare, mora da ga saljes na rebailling (popravka RRoD-a), sto dodatno kosta, i ne isplati se. Zato ti svi kazemo, Jasper ili Slim.
Ako nije flesovan, odnesi nekom da ti flesuje, bolje nego da sam to radis. Najvise sto moze da ti naplati jeste fles + narezana 2 dvd-a od GTA. Ako nadjes neki oglas ali nisi siguran da li je to to, posalji nam pa cemo ti reci da li se isplati uzimati ili ne.

Ako je to jasper to nije losa cena ali da je pravi jasper a ne fikcija prodavca i njegovo ubedjenje.

Momci carevi ste!

Evo jutros ga pazario, Jaspera, mislim da sam dobro prosao ali vi cete reci. A i videcu kad mi stigne u toku sledece nedelje. Evo ostavicu vam slike pa vi vidite, ne smem reklamirati link jel da? Procenite sami koji je sajt.

P.S.

Slazem se, ako nije flesovana odradicu svakako to, cak je i glupo doci Duschanu “ee brate ubaci mi samo Gta bratee”, mislim daj da neki posao uradi :smiley:

Ahahaha jaao ne spominji mi pes, prvi sam za****vao te “frikove” gledaj sad mene :frowning:

Jel se to meni cini ili konzola nema HDD ?

Ne čini ti se, nema HDD.

Konzola definitivno nema hdd. Da bi igrao GTA V treba da imas HDD ili usb flesku jer treba da se instalira prvi dvd. Pazari ili neki HDD za xbox (20GB je dovoljno za GTA, ali se oni najvise kvare) ili flesku od minimum 16GB.

Jel moguce da ce mi to biti toliki problem za GTA 5?!? Kako sam citao mogu neki fles ubaciti i kraj pa neka se na njega instalira taj prvi DVD a drug i cu igrati sa diska. Ako naknadno bude trrebao HDD kupicu, ali zbog GTA 5 je bas potreban?!

Minimum ti treba usb flash od 16 GB.

Ma imam eksterni hard, terabajt, oce to moci? :smiley:

Ako samo flesujes dvd drajv, mocice, ali ces koristiti maksimalno 32GB od tog 1 terabajta. Ako nije spor (tipa 5-10mb/s) onda ce posluziti.