Sada je i mene strefilo isto ******... disk puca na 50%! Grrrrrrrrr

Sve isto kao što je opisao u ovom postu čovek http://www.xboxrepublika.com/pitanja-oko-rezanja-diskova/5700-disk-puca-na-50%.html
Ne mogu da verujem. Inače narezao sam jedno 70 diskova i svi ferceraju do jaja, ali sada svaki puca na 50% verifikaciji. OMG! Ne znam šta da radim. Diskovi su Singapurci Verbatim, do sad su uvek radili. Inače kupio sam i pakovanje Maxel diskova i svi su pukli na 50%. Isto i sa njima, kao i sa Verbatim diskovima. Ovo mi je drajv Lite-On ATAPI iHAS124 B! Kažem, nikakvih problema nisam imao, dok me ovo nije strefilo! Damn!:confused:
e da, i da napomenem da obične 4,7gb diskove reže bez problema na svim brzinama!
ja sam inače probao i da promenim sa 2,4x na 4x brzinu rezanja, ali nema razlike. puca k’o lubenica na 50%

Ovo je kod njega na kraju bio problem:

A gde da nađem ta singapur pakovanja? Ja sam iz okoline NS-a. Ja i kupujem te, ali mi ih prodavac skida sa štapa. Koja još vrsta pakovanja ima? Zar nisu svi na štapu? Hoće li prodavac svojim smrdljivim rukama da mi upropasti disk čim ga otpakuje? LOL

Zavisi sa kojeg štapa,sa štapa od 10 ili 25 komada singapur sve je ok,ali sa štapa 50 ili 100 komada vjerovatno su loši,kažem ti iz iskustva ja kupujem konstantno 25 komada printabilne singapur i 100% je sve ok,desi se nekad da pukne al ko ga šiša nije neka šteta, pukne na x4 pojedine igre spustim na x2,4 i prođe sve ok.

Ovi diskovi što ja kupujem su sa štapa od 25 komada! Znači trebalo bi da rade! Sve mi se čini da ću morati da puknem lovu za novi rezač… A ako ni tada ne bude radilo… obesiću se o kvaku!

Nemoj da dajes lovu za nov rezac. Tako se i meni desilo, samo sto sam ja crossflash-ovao ASUS. Ukoliko ti garancija i dalje vazi, vrati ga u prodavnicu u kojoj si ga kupio i reci da ne reze double layer-e kako treba i da ti puca disk. Trebalo bi da ti, kroz nekoliko dana, ukoliko su normalna kompanija, daju nov rezac.

Ma jeste do rezaca ti je 100 %, ne do diskova, isti problem sam imao na laptop-u ranije dok nije bilo xgd3, rezo sve igre normalno i onda odjednom svi na 50% poceli pucati, a cd-ove i obicne dvd-ove reze normalno.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ja sam rezao xgd3 najnormalnije do pre par dana… Inače ne mogu da vratim prodavcu, jer sam kupio drajv preko Kupinda! Odradio je 70-tak DL diskova. Jedino ne kontam zašto mu ja tako mali rok trajanja. Ja imam stari LG rezač koji šljaka preko 10 godina. Narezao sam bukvalno hiljade diskova (običnih 4.7gb) sa njim.