Rumor: Xbox specifikacije

Spotted by a ResetEra forum member, a job listing posted on the Microsoft careers site calls for a senior electrical engineer for the Xbox division, specifically a DRAM lead. What is DRAM? It’s RAM with a D, and the D stands for “dynamic.”
According to the job listing, this senior engineer will “lead the DRAM solutions for the Xbox console hardware development team,” solutions that include “DDR3, GDDR5, GDDR6 and future DRAM technologies.”

If those letters and numbers mean nothing to you, let me try to break it down. The Xbox One uses DDR3 memory, while Xbox One X uses GDDR5. The listing, therefore, implies that the next Xbox will use GDDR6 memory, and the One X version of that Xbox will use something even better than that. In more practical terms, GDDR6 chips will improve on the Xbox One X’s load times, draw distances, and overall performance, which is already the best in console gaming.
The job listing goes on to provide further evidence that this engineer will be working on the next Xbox:

The successful candidate will be the primary technical focal point for existing and leading-edge memory technologies on currently shipping and future Xbox design projects. The focus will be integrating the right memory solutions into the console based on a variety of constraints such as power, cost, reliability, signal integrity and performance requirements.

Lepo sam jos davno rekao.
Na dve godine kao telefoni. Tek toliko da ti istekne garancija I ajmo novi model.

Ma nema od te ljubavi nista… Zavrsio je Microsoft sa konzolama :slight_smile:

Ajde kao da je RAM bitna stavka pa da se hvale…brale daj mi dobar procesor i grafiku…ddr3 je i vise nego dovoljan…samo palamude.
Daj mi 1070ti ili ekvivalent, 30fps 4k ili 60fps 1440p, korisnik da bira, posluj sa malim gubitkom na hardweru, igre ce te izvuci samo tako.
Stisni muda, pretrpi gubitak na hardweru ali isplatice se long term. Nije kao da MS vredi 700 milijardi…i nije kao sa ne mogu izdrzati to…
Ako ovako nastave, baza korisnika cr da se smanji drasticno…dam danas 300$ za novi zbox one s, 2 godine kasnije jos 500$ na X…hmm…800$ za 2 godine za 30fps expirience…sa 800$ moze fantastican racunar da se sklopi…a one fore nije to to…tesko povezivati sa tvom…cmon…isto portova kao i za konzolu…sve ostalo je wireless

MS mora da odgovori na rumore o PS5, nista od svega ovoga do kraja 2020, lozimo se bezveze mnogo unapred. Pocetkom 2021 cemo uopste razmisljati o zameni trenutne generacije. Takodje, ne verujem vise u te price na svake dve godine, nema nikakve potrebe za time… Aj ovo kao midgen ima pomalo smisla za 4k i VR tranziciju. Normalno je da se ovakvi projekti spremaju godinama unapred.

@Oblakoder Kako mislis zavrsio? :slight_smile: Pa X se fino drzi i najjaca je konzola, a verujem da ce se vratiti na stari put kada odbace Anywhere i vrate na velike single player ekskluzive. Bilo bi jako lose za sve da MS otpadne.

Bilo bi jako lose i iskren da budem ne bih voleo da se to desi ali sa ovakvom politikom kakva je njihova budicnost pored Sonya? Pa pogledaj kako ti ljudi posluju i koliko vrhunskih ekskluziva godisnje izbace, a za razliku od Nintenda Microsoft im je direktan konkurent. Samo jos da izbace Halo na PC i mislim da ce to biti njihov kraj…

Sledeci Halo koji bude izasao izlazi za PC. Njima je kraj bio sa Play Anywhere programom

2 Likes

U pitanju je običan oglas koji je fokusiran na specijalistu za RAM. To apsolutno ništa ne znači kada će izaći i šta će sledeći Xbox imatinod specifikacija. Zato su naveli “other”.
Ako ništa drugo ovo je još jedan znak da će biti sledeće konzole.
Danas se bukvalno svaka vest u vezi MSa, posebno pozitivna svodi na “ali gde su ekskluzive!!1”. Super primer “whataboutism”-a.

Kakva je budućnost bila Sony-a u vremenu PS3? :smiley: Niko ne baca milijarde $ tek tako… :smiley: Pogotovo što oni i dalje zaradjuju ekstra pare na igrama, servisima…

Ne znam zasto pominjes buducnost Sony-a u vremenu PS3 konzole kad se doticna prodala u 80+ miliona i sve vreme su je pratile odlicne ekskluzive? Ne mislim ja da ce Microsoft kao Microsoft propasti ali su ocigledno izgubili korak za Sony-em koji ima ogroman broj developera za pravljenje vrhunskih igara. Eto Kojima napravi studio i pravi ekskluzivu za njh. Jedina sansa im je da igre poput Gears of War, Forza Motorsport, Forza Horizon i Halo budu iskljucivo Xbox ekskluzive i da pod hitno obezbede jos 3-4 vrhunske ekskluzive :slight_smile:

1 Like

MS je posustao, ali ne treba ih prerano otpisati, igre tek sada pocinju da okrecu vise novca od filmske industrije. Trenutno lutaju, promovisu Windows 10, eksperimentisu sa Passom i Anywhere-om, forsiraju 4K, ali singl plejer ekskluzive su uvek bile core business. Mislim da su culi kritike ali im treba vremena da ponovo mobilisu talenat oko 1st party studija. Verujem da ce uspeti jer treba samo da se vrate na stari kolosek.

Sve to stoji ali isto tako MS “zna” gde im je najslabija tačka a to su first party igre, kojih nije da nema, ali su većinom kritički i komercijalno slabije prolazile. Od 2016. i posebno 2017. su potpisali nekoliko ekskluziva / projekata koje nećemo skoro videti. Zaposlili su pre neki dan lika koji je vodio Crystal Dynamics / Activision timove i studije na novu poziciju za koju ćemo čuti više na E3. Ono, igrama treba 3-4 godine da se naprave a MS praktikuje da ih objavi 12-18 meseci pre izlaska a svake nedelje neko pita “gde su igre?”, kao da su to projekti koji se olako pokreću i realizuju. Gomila njih nikad ne ugleda ni svetlo dana jer prosto ne rade.

Da li su se zeznuli što nisu bili aktivni na ovom polju 2013-2015? Naravno, i sada se to reflektuje. Isto tako, njhove akcije sada, za koje velikim delom i ne znamo šta su, reflektovaće se 2019+ ili sa novom generacijom konzola 2020+.

Sve ostalo u vezi Xboxa je sada na svom mestu, Xbox Live servise, OS, Xbox funkcionalnosti, BC, jak hardver, crossplay, Play Anywhere, Gamepass. Krenuli su na svim planovima da rade, jednostavno se neke stvari brže odvijaju i vide dok su igre one za koje treba najviše vremena.

Ovaj oglas koji su postavili samo uliva poverenje da sledeći Xbox neće tek tako lako prepustiti konkurenciji snagu i features, što je dobar znak.

2 Likes

Vidi ne bih da zvuci da hejtujem Xbox ali kad pogledas na jednu stranu tamo vidis Uncharted 4, Uncharted Lost Legacy, The Last of Us 1 i 2, Bloodborne, Infamous Second Son, Days Gone, God of War, Gran Turismo Sport, The Last Guardian, Horizon Zero Davn, Death Stranding, Ratchet & Clank i jos ko zna koliko ekskluzivnih igara, a onda se okrenes na drugu stranu i vidis sta? Ja koliko sam u toku jos samo Halo i Sunset Overdrive su One ekskluzive, dok je sve ostalo prebaceno i na PC. Lepo je to podrska za igre iz prosle generacije i tako te zajebancije ali u ovom trenutku ne vidim ozbiljan smisao kupiti tu konzolu pored PS4. Meni licno smeta sto PS4 nema ozbiljnu ekskluzivnu online igru kao Halo 5, ali opet samo tih par igara mi nije dovno da se odlucim za Xbox One. Nadam se da si u pravu i da ce oni sa sledecom generacijom smanjiti razliku koja se napravila jer ako nastave da se proseravaju sa teraflopsima i 4k rezolucijom bojim se da nece daleko dogurati :frowning:

4 Likes

Sve je to istina, ali za gomilu gejmera koji igraju samo na konzolama, to su i dalje ekskluzive, jer nisu na ostalim konzolama. Jel znaš nekog ko je prodao Xbox i sada igra te igre na PCu? Ili za nekog ko je rekao da ne mora da kupi Xbox jer sada može te igre da kupi na Win 10?

Ja :smiley:

2 Likes

Jel kupuješ igre?

Jel bitno? Ne kupujem…cak sam i u prednosti jer ne kupujem i mogu za dzaba da igram, kupujem za PS

1 Like

Ok, razumem ja tebe sta hoces da kazes ali generalno takva polutika utice na prodaju, pa smo sad dosli u situaciju da su oni jedina kompanija koja krije broj prodatih konzola, valjda ih stamota da objave koliko su konzola prodali. Ne bih je ni ja prodao da je imam ali da su obezbedili ekskluzivne igre sad bi ta konzola bila u mom vlasnistvu, a ovako tesko da cu je kupiti…Xbox 360 se prodao u oko 90 milki, a One daj boze da prebaci 50 miliona i sta mislis sta je posledica tako lose prodaje? Secam se onaj njihov Spenser objasnjava da ce gejmeri kupovati njihove igre zbog ocaranosti grafickom lepotom koju ce oni obezbediti. Ej pa da li je to normalno razmisljanje? Sto se mene tice ja cu radije igrati Zeldu BotW u 900p nego neko smece u milion piksela :slight_smile:

Piraterija ili šeruješ?

Na PS vecinu igara na svom nalogu imam, ne zelim u share da ulazim posle incidenta na razmeni
Na xboxu sam sve na svom nalogu imao. Ali ne vidim zasto je to sad bitno?