Rumor: PlayStation 5, specifikacije

Daj boze da ce raditi u 60fps kakvih crnih 60+

Uze mi rec iz usta :grin:

1 Like

Hvala na izdvojenom vremenu za misljenje :slight_smile:
Sony i MS na sva vrata pricaju o 4K/120fps, znam da ima dosta tu marketinga ali opet ostaje sumnja.

Inace, je li tvSony 55XF9005 dobar izbor ili ima jos neka preporuka?

Meni iskreno vise nije ni bitno 60 fps, neka samo stancaju dobre igre a ako bude 60 fps onda super. :smile:

Ti mora da se smoris ko guzica kad upalis konzolu :smiley:

Odličan TV. Bićeš prezadovoljan.

1 Like

Kad vec imas taj tv, molim za par odgovora )

  1. Je li istina da ima problema kada se gledaju filmovi sa titlovima, navodno izbija malo svjetlosti oko titlova. Navodno je zbog local dimminga.
  2. Kakav je kut gledanja zbog VA panela? Je li istina ako se tv ne gleda sa sredine da gubi na kontrastu?

Unaprijed hvala :slight_smile:

Nemam taj TV, ali znam podosta o njemu.
VA panel je odličan samo ako se gleda direktno u njega. Svako dalje udaljavanje od centra rezultira zatamnjivanjem slike.
Sam TV ima, ako se ne varam, 72 lokalne zone dimminga, ali prvi put čujem da ima problem sa probijanjem svetla oko titla.

Hvala svima.

Pozdrav :slight_smile:

Ja nisam nista cuo o gajmingu u 8k, to su verovatno mislili na neki video sadrzaj, moramo sacekati na zvanicne specifikacije od ms-a i sonija a ne ovo rekla kazala…

Kakav crni 8K, to nema šanse da se desi. Jedva su sredili da trenutne konzole mogu stabilno da izvuku prikaz 4K slike sa uključenim HDR-om. Previše podataka mora da prodje kroz HDMI kabal, da bi se tako nešto desilo. Mogu samo da zamislim kakvo će biti grcanje, pri jačem protoku informacija.

Nove konzole PS5 i X2 ili kako ga god nazovu moraju da imaju HDMI 2.1 jer je to trenutno najači i jedini podržani standard. Pročitajte mogućnosti istog i shvatićete koliko je daleko 8k od realnosti. Ono što ćemo imati je stabilni 4K u 60 fps-a.

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_1/index.aspx

Meni ovo izgleda odvratno :neutral_face:

Po slikama iz patneta to je DEV kit, RETAIL nece imati 6 usb 100% ako imaju 2 top. I dalji mi nije jasno prave konzole a igre se slabo stancuju, sta ce da se igra GTA V na 3 generacije…

Ništa ne verujem dok ne dođe iz valjanog izvora. Ovo je možda 3D štampano pa ufotkano. Kao onaj Switch kontroler svojevremeno što je lik odradio pa se svi primili. Sa druge strane, ako jeste pravi devkit, onda mu baš treba dosta dosta hlađenja, što znači da je zver unutra.

1 Like

1 Like

Vec sada imas par odlicnih naslova u najavi.

I dalje mi je najbolji deo displej, kao što ga je bilo i na dev kitu za X… Šteta što nisu stavili u finalnu konzolu za nas obične smrtnike :smiley:

1 Like

Mene cudi da ce soni u maju da izbaci tlou 2. Super je sto izlazi igra al mislim da bi im mnogo pametnije bilo da su je sacuvali za kraj godine pa da bude prva velika ps5 ekskluziva. To bi bio ogroman bum…

1 Like

100 miliona korisnika PS4 znaci da mogu da prodaju u mnogo vise primeraka TLOU. Samo Nintendo izbacuje jeke igre na samom startu nove generacije.