RROD - 3x i 3x popravljan

Caos svima,
pitanje jel imao neko i kakvo iskustvo sa RROD-ovima,

imam Falcona i danas sam ga 4x odneo u Virtual Shop da srede RROD, nakon popravke traje 10ak dana sa 10-12 sati igranja i ponovo me strefi…

jel imao neko i kakva iskustva sa RROD, Virtual Servisom, trajnijim resenjem za RROD i slicno?

U Virtualu mi kazu da nijedno resenje eto nije trajno i da nazalost eto takve sam srece…

stavio sam 1 ogroman ventilator na zadnji kraj da izvlaci i 2 bocno da duvaju unutra vazduh ali ni to ne pomaze…

Unapred Hvala, Igor

Moj prvi Xbox360 je RROD-ovao 2 puta, treći put je otišao A/V kontroler, a četvrti put je “umro”. RROD je rešavan od strane privatnog servisera (Guru), ali, baš kako je i on rekao, ukoliko nemaš X-klamp fix odrađen, šanse za RROD se povećavaju, a jednom RROD-ovana konzola postaje podložnija ponovnom kvaru, te se često, već posle nekoliko dana, ponovo srećeš s’ majstorom. Zaključak je da ti se ne smeši svetla budućnost sa tom tvojom konzolom. Eventualno je nekom prodaj za delove i pokušaj da dođeš u posed Jasper edicije xbox-a!

Ja sam o Virtualu cuo sve najgore, izmedju ostalog i da nikada ne rade xclamp fix. To ti je mozda spas, imas ovde na forumu ljudi koji ti to mogu odraditi, a te ventilatore batali slobodno, samo xclamp fix.

ok znaci sad kad je srede da je otvaram i proverim jel odradjen xclamp i ako nije da ga uradim te da pokusam jos nesto od resenja koja kruze netom ne bi li joj malo produzio zivot…

Ukoliko ti se desio RROD, pa tek onda rešiš da radiš X-clamp fix…eee…šteta je već napravljena!

znam ali sad sta je tu je…
preziveo je 3 duge godine maltretiranja nakon sto je prvi put osinuo (jedan od prvih samplova ovde dobijen od ms), tada nisam ni imao pojma da crkavaju bilo je pali i igraj.
nakon prvog sam ga odneo u virtual posto sam za njih dobio preporuku od GameS…

trazim sada da li neko u srbiji ima opremu za reballing kako bi prelemio GPU…

nije falcon nego je xenon,

pokupio ga dans u virtualu “ïspravnog”, doneo gajbi,
odmah ga otvorio i zatekao sledecu situaciju, uradjen je xclamp fix odnosno skinute su ona dva x-a i zamenjena samo srafovima, nakon sto sam i to demontirao ustanovio sam da koriste obicnu pastu (bela je ne bih znao da kazem koja tacno).
nakon toga sam to sve zamenio advanced xclamp fixom sa xbxox360iso odnosno xbox-experts i kao pastu stavio artic mx-2, napravio prepravku onih kanala za hladjenje, odsekao i metalnu i plasticnu resetku pozadi kod ventilatora pa sad videcemo dokle ce da izgura :slight_smile:
uz sve ovo stoji ogroman industrijski ventilator 20x20 pozadi i izbacuje vazduh a jedna 8ca ga gura unutra sa desne strane :wink: xbox postavljen na nozice od tvrde pene za pakovanje ne bi li i sa donje strane uvlacio vazduha koliko toliko :slight_smile:

primetno odmah je da sada duva mnogo topliji vazduh sa strane GPU-a posto jedan ventilator sluzi samo njemu :slight_smile:

Izdrzace jos nedelju,dve i to bi bilo to… Tako je i moja crkotina, jos sam mu izbacio cd-rom napolje, stavio 12" da duva u GPU, mali vent da gura vazduh ka nazad sa CPU-a i ne vredi… Grejali ga 3X i nikad nije izdrzao duze od 2 nedelje… Ali najace sto sam ga kupio rrodovanog, Driver odradio x-clamp, i rrod se vratio posle godinu dana i onda na svakih 7-15…

Džaba ste krečili… Hlađenje je sporedna stvar.Zato vam se RROD non-stop vraća. Problem je u savijanju.

Uradio sam advanced fix,
odnosno celu plocu fixirao za kuciste sa onih 8 srafova tako da kucnemo u drvo… mozda i izdrzi…

uradjeno je sve po ovim instrukcijama
http://xbox-experts.com/tutorial/team-hybrids-ultimate-xclamp-fix-advanced/

veceras opet RROD
otvoren, dotegnuti srafovi, pusten da se zagreje i zalemi sam ponovo
i ponovo radi a dokle ce ne znamo :slight_smile:

s time sto od kako sam ga “popravio” prosli put je izdrzao poprilicno maltretiranja, gasen je samo dok sam spavao… :slight_smile:

Nemoj, slučajno, više da ga ‘‘zagrevaš’’. Nikad. Tako ćeš ga uništiti, da ga više niko neće oživeti.

Stvarno si car, svaki put ga po malo budzis :wink:

ako tako nastavi jednog dana nece imati sta da budzi :D:D

More, da sam ja on, i pod misku bi ga stavio dok spavam :smiley:

ja sam kupio njega a ne on mene,

a posto sam shvatio da ne postoji 100% siguran servis jer skoro pa niko u srbiji ne radi BGA reballing koji je generalno jedina stvar koja bi trebala da se uradi, odnosno jos uvek nisam dosao do nekoga ko to radi…

napravio sam nove kanale za provodjenje vazduha preko GPU hladnjaka i sada je vazduh koji dolazi sa GPU hladnjaka mnogo hladniji od onog sa CPU, razmisljam i o ideju da okrenem fabricke ventilatore kako bi umesto izbacivanja ubacivali vazduh i time mislim povecali koeficijent hladnjenja…

za sada ovako pa dokle god da izdrzi…

nisam razumeo ovo pod misku?

OK savet prihvacen, moracu da nadjem nekog sa opremom za ovakvo planinarenje :slight_smile:

meni nikad nebi palo napamet da busim ili lemim nes u box

cuj prosto je, ako vec umire onda cu da probam sve sto mi pada na pamet ne bi li ga spasio…
cinjenicno stanje je da fabricko resenje ne valja, da valja ne bi crkavali…

Vidim da si me poslušao oko ‘‘pečenja’’ GPU-a, ali nikako ne slušaš kada ti kažem da je štos u savijanju.