Rockstar talks about GTA V PC performance

PC Gamer je napravio intervju sa Rockstar-om o GTA V za PC, kad su poceli da rade na njemu, performansama na PC-u itd. Evo nekih bitnijih djelova ( posebno je interesantan dio sa video editorom, sounds freaking awesome ) :


**Can you talk about the team Rockstar has working on the PC version? How long have they been at Rockstar, what have they worked on before?

**

Since the latest round of consoles have an architecture similar to PC, this is also the same team that worked on the PS4 and Xbox One builds of the game. Essentially, we pulled the right people from all the Rockstar studios to create a global development team with the deepest base of knowledge of both GTA and PC development.

**When was the decision made to bring GTA 5 to PC and when did work start?To what extent were you thinking about PC during the development of the 360/PS3 versions? Was the game created to be cross-platform from the start?

**

We were always going to bring GTA 5 to PC. We planned from day 1 for a PC build and we made technical decisions based off the fact that we would be doing a PC version of the game.
**
How did the process of bringing GTA 5 to PC compare to previous Rockstar games on PC, like GTA 4, LA Noire and Max Payne 3? Was there anything different this time around?

**

We knew that we would eventually create a PC version so early development was done in parallel with the console versions. In fact, some of the early preparations we made for PC, like 64 bit & DX11 support, paid off very handsomely when the PS4 and Xbox One architectures were announced. That early work made the process of transitioning to the new consoles a lot easier and allowed us to hit the ground running. The artists also prepared for PC by authoring their source art at PC-ready resolutions, even though we had to use massively reduced versions for the PS3 and XB360.


**

The minimum and recommended specs for recent AAA PC-titles for many modern games are much more demanding, yet the specs for GTA 5 are quite low in comparison. Which resolution and frame rate are the recommended specs based on?

**

We based our recommended spec on hardware that we knew could comfortably achieve 1080P resolution at 60fps.

To run the game on a 4K display at 30fps, you’ll need at minimum an AMD HD 7870 or NVidia GTX 760 with 2GB of VRAM.

To be able to run the game at 4K resolution at 60fps you’ll need a high-end SLI or Crossfire setup.
**
Do you think getting to experience that environment in 60fps makes a difference to the way the game feels?

**

Absolutely, as developers we’re always trying to balance between high framerate and the quality of features and visuals we can pack into the game. PC has allowed us to deliver both so you can feel and see the game in a different light.
**
Can you talk about the development of the Rockstar Video Editor for GTA 5? What are the differences between the version for GTA 4 and this one?

**

The Rockstar Video editor in GTA 5 features a number of significant improvements. This starts at the recording level, where players now have the option to start and stop their captures at will. We have also added a brand new feature known as “Director Mode”. This gives users the ability to play and record using any actor from GTA 5 such as story and heist crew characters, members of the ambient population and even animals. Wherever applicable, those characters can then speak and perform contextual actions at will. This radically increases the possibilities for creativity.Certain world settings such as the time of day and weather can also be adjusted. In addition to this, a host of cheats are available in Director Mode to further enhance cinematic efforts.

On the editing side of things, GTA 5 now allows players to add and trim multiple radio tracks to a single video. Scored music is also available as are numerous in-game commercial recordings. A new suite of custom filters have been added along with custom post effects tuning. Players can add and customize depth of field effects in their videos now as well. For camera edits, additional targeting and blend options have been added for greater control over shots. Final edits can now be shared directly to YouTube and entered into upcoming Social Club contests.


Source : PCGamer

We based our recommended spec on hardware that we knew could comfortably achieve 1080P resolution at 60fps.

Ovo je stvarno za svaku pohvalu. Jedino je pitanje da li ovih 1080p i 60 fps za recommended podrazumeva igranje na minimum teksturama ili na ultra teksturama. :slight_smile: Ako je na ultra, onda svaka cast, jer mi je nekako nerealno da recommended specifikacije budu za low teksture (kakvi god da su rezolucija i framerate).

recommended ni u jednoj igri do sad nije podrazumevalo igranje sa ultra podesavanjima pa nece ni ovde. A i ovo da 760ka tera u 4k mi je tesko da poverujem, no videcemo.

A kakvi su detalji obicno? :slight_smile: Medium? Pitam ozbiljno posto nisam PC gejmer, pa ne znam najbolje kako se to krece. Mada kontam da moze i na ultra ako ti nije bitno 60 fps, nego se covek zadovolji i sa 30. :slight_smile:

Recommended se odnosi na HIGH podešavanja. Dakle za 1080p60fps sa HIGH detaljima.
Minimum se odnosi na 720p60fps na low detaljima. Mnogo puta sam igrao neke igre sa slabijom konfiguracijom nego što je tražena.

Obicno medium to high bez ukljucenih filtera i ostalih eye candy stvari koje ubijaju performanse. Njima je naravno u interesu da igru prodaju u sto vise primeraka, pa im nije bas verovati na rec. Ultra podesavanja pored tekstura podrazumevaju i sve ostalo ukljuceno, tako da ne bih bas ocekivao da ove graficke preporucene u recommended to mogu da izguraju.

Ovo je ziva istina, i ja sam to zapazio. Cesto developeri stave neke specifikacije znatno iznad onih koje su zaista realno potrebne, cisto da se ograde od eventualnih tuzbi. A 7870 zaista nije neka kartica koja je nerealno jaka. Dakle imajuci u vidu da su cak i ove specifikacije prenapucane, onda se zaista divim vestini optimizovanja ovog tima koji je radio PC verziju.

Cesto se desava i da igre na najvisim podesavanjima mogu da rade tek na hardveru koji se jos nije ni pojavio u vreme njihovog izlaska. Takvih primera i tek kako ima mnogo. Tako da tu neka uopstena pravila ne postoje.

GTA 4, npr. :smiley:

GTA 4 nije bas najbolji primer ovog sto sam rekao, jer se tu vise radilo o lenjosti razvojnog tima nego o samoj zahtevnosti igre. Bolji primer bi bio npr Witcher 2 koji i dan danas sa ukljucenim maksimalnim ubersampling baca na kolena dve generacije novije GPUove ili recimo Rome Total War koji doduse mnogo vise zavisi od CPU-a.
Ako pak uporedimo graficke koje su stavljene u recommended, mozemo videti da su iste odprilike ekvivalentne sa onim sto se nalazi u PS4. Tako da je tesko za ocekivati da one mogu da guraju 1080/60 pogotovo ne sa ukljucenom teselacijom i ostalim sra…ma. 1080/30 medium to high je sasvim realno. I ovo sto lik u intervju kaze da je za 4k/30 dovoljna 760 a za 60 u istoj rezoluciji High End sli/CF nije u skladu sa onim kako su se druge igre ponasale. Obicno je za 60 vs 30 varijantu potrebna malo vise nego dupla propusna moc GPU-a, a ovde je to oko sest puta toliko. Na kraju da se ogradim, sve ovo sa rezervom treba uzeti, jer prognoziranje ovakvih stvari nikada nije bilo zahvalno. Inace sam igru obrnuo na 360ki nema ni godinu dana, tako da me ovoliki hajp ne dotice mnogo i verovatno ce mi posluziti za testiranje masina i isprobavanje FPS moda, nego sto cu ponovo uzeti da je odigram u tako malom vremenskom razdoblju :slight_smile:

Limeni, mogo bi cesce da pises a? Zadovoljstvo je citati tvoje komentare i komentare onog “Japanca” :wink:

Hvala druze, ziv ti nama bio. Znas kako, vreme me je polako pregazilo, godine ucinile svoje :slight_smile: i nisam vise u mogucnosti da gaming pratim na dnevnoj bazi, a da pri tome ne zanemarim neke bitnije stvari u zivotu. A da pisem radi nabijanja postova ili izazivam rasprave ne bi bilo zanimljivo. Gledam da na mesecnom nivou dam svoj doprinos i prosledim po neku informaciju koja mi se ucini zanimljivom. Evo gledacu da koliko mi okolnosti dozvole budem aktivniji na forumu.

negde sam procitao (mozda cak i ovde na forumu) da recommended settings omogucava 1080p 60 fps na medium detaljima.

Recommended hardware omogucava 1080p/60fps na high detaljima, i to je valjda potvrdjeno od strane Rockstara. Evo linka i dve slike kao “dokaz” :



Dakle bio sam upravu kada sam gore napisao na šta se odnosi recommended. Ja očekuj da igru teram u 1080p60fps sa HIGH-ULTRA podešavanjima, naravno bez teselacije i stvari koje ubijaju performanse.

Ja bas iscekujem igru, crack jos vise :smiley:
Nikada nisam bio ljubitelj GTA igara, ali nakon sto sam vidio fps mod, bas sam se zagrijao za igru.

Ako ti to očekuješ s 270X, šta ja da očekujem s 290? :slight_smile:

Sent from my D6603

Vracaj se u onu temu, zadenuo si kavgu, sad nastavljaj :slight_smile:

Hahahahhaha znam, čitam i ne znam dal’ da se smejem ili plačem kada vidim šta nam giganti igračke industrije rade! :smiley:

Sent from my D6603

Na Uskrs! :smiley: