Rgh ne boot-a?

Uzeo sam slim xbox sa rgh,corona matična,i sad desi mi se da 2,3 puta zaredom boota fsd,a nakon toga na boota, tj. bude mi black screen,kaže mi ovaj od kojeg sam kupio xbox ds je to normalno za coronu,jel to istina,ili?

desi se ponekada da se zatupi, inace ona se pali do 2 minuta ponekada… ali desava se da zakuca nekada, ugasis, sacekas 10 sekundi pa palis opet i ona radi

Posto je reset glitch hack takav tj ima takav princip desava se zbog smetnje sa ploce da nece da ucita odmah i u nekom razumnom roku tj brzo. Kada nece tako konzola ugasi je sacekaj malo pa upali ili kod nekih izvuces kabal napajanja iz konzole sacekas pa vratis i posle toga upali se, bukvalno neke smetnje sa ploce se izgube ili odu na masu kada odstoji malo…

Dosta ljudi misle tj nisu upoznati sa hackom pa ocekuju da kada pritisnes dugme da odmah ucita ali zbog principa hacka vecinom se ne desava tako, postoji pravilo da je svaka konzola specificna za sebe i ponasa se kako ona hoce pogotovu te Corone. Nista strasno sacekaj malo i radice, dokle god ne utice na nacin rada i ne usporava igre ili slicno dobro je.

ja sam imao slican problem. 75% (paljenja konzole) mi ucita -25% ne ucita. Medjutim, kod mene je update FSD-a (mozda reinstalacije) pomaze, jer pojavi mi se XBOX screen na pocetku, i tu zablokira. Ja sam svoj pretrpao coverima i za svaku od 100 igara sam skidao TU. Iako neke igre nisam nikada ni upalio.
Resenje: probaj da instaliras nov FSD, i trudi se da ne radis ovo sto sam ja nekada radio - da pretrpavas igrama i Title Updatovima i Coverima xbox (FSD) :). Mozda pomogne…

maki kod tebe je definitivno FSD jer ako ucita logo i tu stane onda FSD puca, jer pokusava da ga ucita i skenira sve gluposti, treba namestiti i da ne skenira bazu na pocetku…

a kod jure izgleda je drugo nesto, jer ako ne podigne uopste sistem onda ploca ima smetnje, sasvim normalno i to, po ko zna koji put s eponavljam RESET GLITCH HACK prevedite glitch sve vam jasno… radi na prevaru pa kad zezne CPU zeznuo ga, kad nije nece ni da upali, vrlo prosto…

misli prevari CPU i exploituje ga da moze da se pokrece sta mi ocemo a ne sta u fabrici rekli :slight_smile:
da se ne zbunite za rec zezne.

Sent from my Nexus 4

exactly :smiley:

aha. kapiram. moguce je onda da je tako. kod mene doduse se nije (ni jednom) desilo da ne prikaze xbox logo, sto znaci svaki put odradi hack u glitchu :)… pa nista onda. hteo sam da pomognem, al sta ces… mozda neki drugi cip da se ugradi :frowning:

nije do chipa koliko je do same konzole, jednoj konzoli odgovaraju kada se zice stave na jedan nacin na drugoj na drugi nacin, jedna konzola sa jednim nacinom radi da kazemo najbolje dok druga sa istim tim nacinom nece pa nece.
Ti pricas iz nekog razloga nece da glitchuje dokle god je crni ekran kada se ukljuci ona pokusava da se exploituje tj glitchne i ucita hackovani dashboard, cim obavi to pojavice se XBOX logo pa FSD logo i ucice ako je sve defaultu nije menjano i igrano sa konzolom(mislim nesto brisano sto ne treba…).

Javi se ko ti je radio RGH da ti on pogleda i resice se.

Ja imam slim Xbox, Corona v2, RGH.
Nikad mi se to nije desilo.
Jedino što mu ponekada treba skoro minut da se podigne.

desava se Coronama da ucitavaju do 1min, bitno je da radi kako treba u igrama i da nemas freezova, ako neki problem ima javi se onom ko je radio RGH i sredice, ako ne mozes da ga nadjes javi se sredicu.

Freezovi su bili jako čest slučaj svaki put kada bi igrao GTA IV… Morao bih čekati i do 15 sekundi da dođe sve na normalu… E sad, da li je to do toga kako je ugrađen RGH ili je nešto drugo u pitanju?

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

To je onda do mreze, zna da koci konzolu, ai ako loadujes preko usba takodje, freeze podrazumeva da konzola zakuca skroz i ne mrda dalje i pomaze samo reset

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Čudno je to što bi se igra vratila u normalu nakon par sekundi, bez potrebe za restartom (ni ‘Home’ dugme u trenutku zamrzavanja nije radilo)… Pokrecem je sa internog HDD-a, redovito čistim ‘cache’ tako da znam da nije do toga… Čitao sam dosta po forumima o zamrzavanju GTA IV, vidim čest je to slučaj… Neki kažu da je do pregrijavanja, al’ meni konzola radi na max 59 stepeni, tako da sumljam da je to problem… Onda, to može biti do same igre a ne do hardware-a i RGH?

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

bre moze biti i to, jer da konzola zakucava mora da zakuca da nema dalje sem reset, to je onda do rgh, ako progura i tera dalje, onda ti je malo vise napunjen hdd, od prilike bi trebalo uvek da imas oko 15GB prazno da bi hdd radio normalno, sto vise pozeljno naravno

a moze biti i do rip-a igre, negde XBC rip radi bolje negde ISO2GOD rip

Imam oko 60GB prostora na HDD-u… Može biti do rip-a igre, XBC… Tj. Daj Bože da je do rip-a, ko bi mjenjao xbox 6-ti put :smiley:

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

ma ne opterecuj se mnogo time, ja bih pre rekao da je mreza, ako ti je povezana, vidi iskljuci pa probaj onda… ako sve radi onda igraj i uzivaj, neke igre jenostavno pri loadovanju seckaju i to je, cak i na fabrickoj konzoli ne modovanoj nikako

Ako igras sa internog HDD ili DVD-a i to rad(freezuje)i to je onda do RGH, ako igras sa USB HDD moguce je neki prave problema, poslednji nacin igranja je sa mreze to je 100% uzrok.

Pokusaj da utvrdis sta je precizno uzrok ako utvrdis da u svim igrama to radi to je RGH definitivno ako ponekada uradi to moze da bude RGH dokle god to nije konstantno mozes da uzivas.

Seckanje u igrama moguce da je do KES-a HDD iz standardnog dasha ocisti kes i proradice.

njemu trokira na loadovanju, ne trokira njemu konzola da zakuca pa da mora da je gasi, nije to do rgh… to je samo do harda i nista drugo, jednostavno tako ucitava igra