RGH 3.0 Corona 4GB

Pozdrav svima, gledajuci tutorijal od Mr. Maria za RGH 3 metodu i jos neke pored, uspeo sam da sve tacke zalemim lepo, medjutim kada sam dosao do dela sa citanjem NAND-a nastao je problem. Koristim Picoflasher, povezao sam ispravno sve kontakte, proverio lemove sve je okej, medjutim izlazi greska u jrunner-u kada kliknem na ‘?’:
Checking Console…
Flash Config: 0xFFFFFFFF
Console Not Found
Takodje sam ispratio redosled od WeekendModdera za povezivanje Picoflashera i paljenja konzole sve do povezivanja usb-a itd…
Da li neko ima resenje ili da probam citanje i upis sa SD-Tool ili ili sa J-R V2 programerom?
Svi saveti i preporuke su dobrodosli :slight_smile:

@M007P

Verujem da ce mi se covek obratiti, hvala

1 Like

dao si sture informacije.

daj neku sliku da vidim.

upali prvo konzolu u dtruju da napoji plocu pa onda pico flasher na usb.
Jesi fleshovao pico flesher da softwareom?

Izvinjavam se, ovo mi je prvi post :slight_smile: . Da, prvo JRunner otvorio, pa struja u plocu pa na kraju pico flasher na usb. Jesam flashovao sam sa najnoviji uf2 sa github-a i uredno ga prepoznaje.
Evo par slika lemova ovih kontakta. Takodje sam i postfix adapter povezao posto je verzija v3-v4… proverio multimetrom otpor za postfix, pokazuje neko merenje za otpor tako da je okej.







1 Like

Joj meni je isto prvo zezalo nesto, ubi me ne mogu da se setim, posto mi maximus kit ne radi izgubio sam sd card reader na USB na kraju sam sa pico skinuo 4gb nand…
Koliko ti cm zice nemoj preko 10-12cm da preterujes. uvek jke to bilo problem kod fleshovanja?

jesi u JRunneru rucno stavio na korona 4GB ?

Ja mislim da su zice cak i krace od 10-12cm, odokativno su oko 7-8 ne znam da li moze biti problem kada su krace. Sto se tice Jrunnera jesam probao i rucno podesio na 4gb i kada odem read opet ista greska…
Ne znam sta da radim, da li da porucujem onaj programer sa Alija ili ako je nekako moguce ovo resiti

1 Like

probaj da resetujes racunar. Upali konzolu sa psu ( ubaci napajanje na plocu), zatim upali flesher na usb pa Jrunner, vidi da li prepoznaje ?
pa pogledaj da li je ucitao, u slucaju da zeza moguce je da moras start as administrator

Odradio sve gore navedeno bas po tvojim koracima i nista, opet isto. Pokrenuo kao administrator isto ali opet nista. Kada kliknem na ? da prepozna konzolu zasvetli picoflasher zeleno, sledecim klikom se ugasi. A kada odem na read NAND samo trepne i tjt.

znam da sam sa na 2 laptopu probao da flesuje, na lapu koji koristim za biose laptopova. Cak sam probao jedan sa window 7 kada me zezalo. inije hteo imam slike u telu ali mi je na punjacu da pogledam. sacu da vidim sta kaze picoflesh kada ga gurnem u lap pa dopunjujem post

Vazi hvala, ne znam da li ima veze sto je na usb C Picoflasher, ili mozda sto imam AMD procesor na racunaru. Imao sam probleme nevezano za ovo, ali kada sam hteo jailbrake na drugarovom iphone-u nisam mogao da odradio bas zbog amd procesora, dok na drugom laptopu (intel) uspeo bez problema.

Ne cita 4gb nand sa corone, evo upravo sam probao ja picoflasher bez konzole isto izbacuje. Probaj drugi FW ili opet upisi isit fw na picoflasher pa probaj

U redu, javljam cim odradim, probacu i stariju verziju FW ako ova ne uspe.

Evo rezultata sa starim FW za picoflasher, nadam se da si mislio na njega a ne na verziju jRunnera. Svetli zeleno nakon klika i to je to.
Probacu opet da upisem ovu noviju verziju FW pa javljam.


Nista i posle flesovanja novijeg FW-a isto sve. Jedino mi ostaje do probam sa laptopa i da se nadam najboljem, ne znam vise…

proveri \ice da nisi promasio point, desavalo se meni celi dan gledam ne vidim, sutra dan vidim i smejem se. Nekada kada hoces ne mozes pa ne znam sta da je, ko sto bi moj profesor iz matematike rekao GG, gruba greska :slight_smile:

Bacicu se opet na proveru, sve je moguce i to, PLL mi je muku najvecu zadao, na kraju sam nosio drugaru u servisu da on to zalemi i rece da je jedva uspeo, to ne bih da diram sad nikako ionako je X-clamp preko njega tako da je teze vidljiv ali pre toga sam video da je on uhvatio to nekako. Provericu ostale pa cu videti. GG su najcesce :slight_smile:
Javaljam napredak, ako nista onda porcujem drugi programer pa cu videti, i probacu na laptopu takodje.

moras da ocistis lak, bez iskustva i microskopa malo teze ali izvodljivo je, pre ce da ti je problem lemilica nego mali point :slight_smile:

Jesam ocistio lak mozda cak i malo vise nego sto je trebalo pa je bilo malo teze zalemiti PLL, i takodje jeste lemilica problem posto je ona osnovna, hvata koliko toliko i koriscenjem lupe sam uspeo ostatak da spojim pozadi, medicniski benzin pre toga cistio tacke i paste nabacio lepo. Videcu, sta mislis da li je bas do programera problem ili jednostavno los kontakt?

Tesko da moze da bude on neispravan tako pre ce da bude da nema dovoljno napona sa ploce ili neka glupost. Mislim da je meni isto tako radio ali ne mogu da se setim konkretno, meni je pre toga zezao maximus sd card tool nisam mogao da iscitam sa njim……
evo da vidis barbie flesher :joy:

1 Like