Rezanje problem (45% error)

Cao svima,

Nadam se da nisam pogresio gde da postavim temu, naime imam problem i ovo mi se prvi put javlja

Pre 5-6 meseci koristio sam isti metod rezanja kao i danas, isti disk isto sve, I radilo mi je (koristio sam neke jeftine diskove, 60 din komad). Radi mi igrica i dan danas koju sam tada narezao, I sada odlucim ja opet da rezem neke nove igrice i odlucim se za Far Cry 4. Stavim da se reze, dodje do 45% i izbaci mi ovo http://i.imgur.com/9hONdZV.png, da li je neko imao slican problem?

Otisao laser rezaca na laptopu! Koristi liteon rezac za rezanje XGD3 igara , Farcry 4 XGD3 igra.

kako je moguce da je otisao kad nisam nista rezao ima 5-6 meseci? poslednji put sam rezao tu igru koja sad radi i to je to?

Mi nikako ne mozemo da znamo kako je tebi crkao laser , jednostavno to ti je potrosna roba :wink:

Između ostalog, rezanje tih jeftinih diskova. Ali mislim da je ovde stvar u tome da je rezao XGD3 igru rezačem koji nije podešen za to, i to još na te jeftine diskove, verovatno Maxell, pa je tu nastao problem.

procesljao sam malo forum pa nisam bas ni najbolje skontao, jel moguce ovaj moj rezac podesiti da reze XGD3 igre? Ako je moze link?, nisu maxell nego neki MediaRange

Jedino ovaj program možda nešto pomogne, ako je podržan, ako nije, jbg, kupuj novi rezač, ili RGH. http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=6836

Ali ono glavno: XGD3 se režu na Varbatim diskovima, ne na Maxell ili na MediaRange, iz više razloga.

koristio sam taj program i radi mi lepo, ocitava sve i kad pokrenem Imgburn pokaze da je “prosiren”. Onda mi jedino preostaje da probam na verbatim disk?

rezac je los, znam taj model rezaca i znam da ulazi prasina, u vecini slucajeva 4.7gb reze normalno ali na 8.5gb pucace dvd…
Rezi na desktop racunaru ili probaj da narezes neku XGD2(wave) Igru sa tim rezacem tipa red dead redemption

Da, onda jedino Verbatim disk. Ako ti ni to ne uspe nakon par puta i podešavanja opcija u Imgbun prema uputstvu http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=3311, onda zaista ti nema druge nego da kupiš novi rezač, da nađeš nekog da ti reže ili da uradiš RGH.

a sta ukoliko bi rezac resio od prasine tipa izduvao ga kompresorom jel bi pomoglo ili?

a imam desktop racunar iz 2009 godine jel mi vredi pokusavati?

Nema veze kakav imas desktop racunar, bitno je kakav je dvd drajv u njemu :wink:

pa dvd drive je iz 2009 zajedno sa njime zato sam to i rekao, da li mi onda vredi uopste nesto pokusavati ili? neverujem da je ovaj liteon ihas i to sto se stalno spominje

u pitanju je Optiarc AD 7200

Mozes samo da pokidas laser i optiku, odakle ti ta ideja da laser od dvd rezaca duvas kompresorom? To je ko da uzmes ferijem da protrljas optiku i da baka skine prasinu. :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Ja sam svoj laser cistio stapicem za usi i to neeeznim pokretima , moguce da cak ni to nije dobro .

probacu sa stapicem za usi da ocistim laser pa se javljam, al nemoguce da je crknuo kad nisam bukvalno nista rezao, narezao sam od 2013 godine 5-6 diskova, I eto sto sam koristio jedno 5 puta da srusim sistem i to je to, nisam ga uopste ni koristio vise.

Ako ti udje prasina u prizmu lasera a ulazi 100% ne znam kako ces to ocistiti. Kupi verbatim i probaj na njemu da narezes ako je snop lasera slab za ove jeftine dvdove mozda ce narezati na njemu, koristi 2.4x dublje snima laser i bolje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

skinuo sam onu red dead redemption sto si mi rekao pa cu probati nju da narezem ako ni ona ne bude htela onda cu uzeti verbatim sutra pa probati sa njime.

A onaj rezac sto sam govorio** optiarc dvd rw ad 7200 **jel mi vredi pokusavati?

Pa posto u tutorialu pise da se koristi Verbatim, ne znam sto bi bezveze rizikovao da ti se razleti dvd u rezacu ili nesto… Ne verujem da je neka ogromna razllika u ceni… A opet si mirniji…

nije razlika velika (120 din je verbatim) nego sam mislio da mogu i sa ovim, Uzecu verbatim pa cu sa njime probati.