Rezanje diskova "Truncate" metodom za LT+ 3.0 - iskustva i saveti

Pošto ima dosta pitanja vezano za ovaj način narezivanja, ova tema bi trebalo da pomogne da se razjasne neke stvari, pogotovu sad kad je s pojavom LT+ 3.0 proces rezanja metodom “truncate” takođe pretrpio izmjene tipa konfuzne.

Ako ste uspjeli da uspješno narežete neku XGD3 igru ovom metodom podijelite sa nama vaše iskustvo, uključujući:

**- CFW vaše konzole na kojoj navedena igra radi,

  • dashboard iste
  • verziju igre koju ste rezali
  • Rezač i, posebno bitno, marku diska na koji ste narezivali
  • Program koji ste koristili za rezanje, sa naglaskom na posebne postavke istog prilikom rezanja.
    **

Takođe, ako niste uspjeli da narežete neku igru ovom metodom, napišite o kojoj igri i verziji je riječ.

Cilj je prije svega, da napravimo napor da “truncate” scena produži da živi i na LT+ 3.0 i novom dashboardu, ako je to moguće, a zatim i da se stvori neka baza igara koje mogu da se režu ovom metodom i igara koje ne mogu da ne bismo bezrazložno trošili diskove na njihovo rezanje.

Dosta ljudi nije u mogućnosti da dođe do max burner-a, pa im je “truncate” metoda jedini izbor! Pomozimo jedni drugima jer nam MS sigurno neće pomoći!

Moje postavke su sljedeće:

**- Jasper LiteOn sa CFW LT+2.0,

  • 2.0.13604.0 dash
  • LG Super-Multi GP08NU20 rezač
  • Pro4media, Maxell (pokazao se kao najlošiji, izbjegavajte), Verbatim
  • CloneCD, 2.4x brzina**

Igre koje sam uspio narezati sa ovim postavkama su:

Gears of War 3 RF-RROD
NBA 2K12 RF-RROD
Batman:Arkham City RF-XPG
Battlefield 3 RF-COMPLEX
Rage.PAL.ENGLISH.XBOX360-SRT
Rayman:Origins RF-MARVEL
NFS:RUN PAL-COMPLEX
COD:MW3 RF-P2P

Igre koje nisam uspio da narežem su:

Saints Row:The Third RF-SPARE

Nju sam rezao na Maxell i Pro4media, nareže je reklo bi se dobro, ali prilikom instalacije zapne na 44%. Na xbox360iso.com se javljalo još ljudi sa istim problemom, pa je za vjerovati da “truncate” metod odsječe neophodni dio igre, tj. ova igra se ne može rezati “truncate” metodom. Ako je nekom uspjelo da to izvede neka kaže.

Sve ove igre gore navedene rade na LT+ 2.0 i na 2.0.13604.0 dashu. Ono što je bitnije u ovom trenutku je da ako je neko uspio da “truncate” disc pokrene na LT+ 3.0 i na zadnjem dashu da to podijeli ovdje. Hvala.

**- Jasper LiteOn sa CFW LT+2.0,

  • 2.0.13604.0 dash
  • Toshiba Samsung TSST Corp S223C SB04 - rezac
  • Maxell
  • CloneCD, 4x brzine**

**Gears of War 3 RF-RROD
NBA 2K12 RF-RROD
Dark Souls - Complex
Batman:Arkham City RF-XPG
Rayman:Origins RF-MARVEL
NFS:RUN PAL-COMPLEX
Elder Scrolls V: Skyrim RF
Assassin’s Creed Revelations RF
Driver San Francisco
Forza Motorsport 4 - Complex
Saints Row: The Third
**

Sve sam narezao truncate metodom, i svaka igra radi bez problema. Cak stavise mi ni Forza nije izbacila gresku a igrao sam jedno tri puta, svaki put po 2-3 sata.

sto se tice bf3, rage, cod mw3, to nisam ni rezao zato sto generalno ne volim i ne igram fps. tako da ovo ne mogu da potvrdim (niti cu moci :D)

@son of a gun

Pes i Fifa su XGD2

Tako je to kad radiš dva posla u isto vrijeme (doduše za jedan sam plaćen :D), greška je neminovnost . Evo ispravio sam, hvala.

**- Jasper LiteOn sa CFW LT+2.0

  • 2.0.13604.0 dash
    -pioneer 115 ATA
  • Maxell
    -IMG burn 4x
    Batman:Arkham City RF
    NFS:RUN PAL-COMPLEX
    Assassin’s Creed Revelations RF
    Forza Motorsport 4 - Complex**

Ove igre sam rezao sve truncate metodom, sve sam presao bez problema, sem forzu 4 tek ovih dana cu da krenem da igram, nisam probao, cim instaliram i krenem javljam.
U medjuvremenu mi je stigao i lite on rezac flashovao sam ga, ali kazem ni truncate metoda mi nikad nije pravila problem, ako sam nesto negde pogresio neka me isprave. pozzzz

**- Jasper LiteOn sa CFW LT+2.0

  • 2.0.13604.0 dash
  • LG GH22NS50
  • Verbatim
  • CloneCD 2.4x
    **
    Gears Of War 3 RF-RROD
    Rayman Origins RF-MARVEL
    Dark Souls PAL-COMPLEX
    CoD MW3 RF (ne znam koja verzija)
    Tes 5 Skyrim NTSC/U & PAL
    **(ne znam koja verzija)
    Forza Motosport 4 PAL-Complex
    **
    Sve igre rade bez problema, sem forze koja cesto izbacuje corrupted disc poruku.

**- Jasper LiteOn sa CFW LT+2.0,

  • 2.0.13604.0 dash
  • PC : Sony (stari ATA ne znam oznaku na laptopu sam sad)
  • Laptop : TSSTcorp CDDVDW TS-L632H ATA Device
  • TDK
  • CloneCD, IMGBurn 1x brzina**

SVE XGD3 igre koje su izasle (osim za Kinect) i sve rade! Na Forza 4 se x2 pojavio CIV. Naravno truncate metod

@Akiris koju si verziju Saints Row rezao pošto ja ovu jednu koju sam našao nisam mogao nikako narezati?

Imam problema sa assassins creed revelations, i La norie krene da ocitava cd, udje u igru, i onda izbaci da obrisem cd ili da restartujem konzolu, jel to do rezanja?

jeste do rezanja je. pogotovo LA noire koji nije cak ni xgd3.

@Son of a gun

**Saints Row The Third XBOX360-SPARE [Region-Free/Action/2011]
**

Hm, meni upravo ta vrezija nije htjela da radi. Nareže bez problema, i na instalaciji zapne na 44%. Vidio sam na onom forumu da se još ljudi žali na isti problem za istu verziju…

Jel neko uspio pokrenuti truncate na 3.0?

par konzola koje sam flashovao na 3.0, ubacivao sam igre narezane truncate metodom, i nijedna igra nije radila. naravno ovo su igre narezane bez novih patcheva pa kontam da nije ni cudo da ne rade. update sam radio preko usb-a. sutra cu narezati jednu igru sa patchevima i stize mi par konzola sutra pa cu isporbati pa javljam…

Danas stize x360 i naso sam jedan dobar tutorial kako da updatujem igre… Kad probam javljam

Izgleda da na LT+ 3.0 i zadnjem dashu “truncate” diskovi rade samo direktno sa diska, a ako se instaliraju na hard izbacuju grešku… :frowning:

Hvala članu BUDA za info.

Ja sam narezao Halo Anniversary i izbacivalo mi “unsupported disc”… da li sam pogresio u necemu ili je to taj trip? :frowning:

pa ocigledno je da se stvar sa live-m sve vise komplicira ,saznao sam da postoji metoda ali moram saznati malo vise postoje konzole sredene da primate igru preko neta po zelji na vas gematag i onda mozete normalnona live to je neka vrsta piraterije koja nastaje polako .ponudena mi je takava varijanta ali se jos raspitujem o cemu se radi .

Ovi lt+ nisu vise sigurni stiti se live ocigledno.

Pa nisi nam mnogo rekao. Koji dash imaš, koji firmware? Jesi li patchovao igru prije rezanja? Ako si instalirao igru na hard, probaj je izbrisati sa harda pa pokrenuti direktno sa diska.

Uh, pokusacu da budem sto precizniji. Danas sam dobio nazad flesovan xbox phat sa LT+ 3.0 sa najnovijim dashom. Problem je izgleda da ne znam kako da patchujem igru kada je XGD3. Moze pomoc, ili redirect na forum gde se to detaljno objasnjava? Unapred hvala.

http://www.xboxrepublika.com/tutorijali/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-26-12-2011-a.html

Evo ovdje imaš sve što ti treba. Malo izgleda previše ako si početnik, pa polako “sažvaći”. :slight_smile: Ako imaš nekih pitanja - pitaj. I sretno! :slight_smile:

E hvala, stvarno sam pajser, nasao sam pre 2 min. Hvala u svakom slucaju. :slight_smile:

Narezao assassins creed revelations truncate metodom i petch na lg dvd rezacu i igra radi na lt 3.0. Konzola je Jasper LiteOn.