Returnal {MT}

Dobro, vidim ja već da si ušao u štos sa tim itemima bolje od mene i da pada prvi bos. Nisam koristio ni te astronaute ni kovčege, tako da ćeš verovatno da pređeš kada se sklope kockice u nekom run-u.

Pa to ti je to, nema tu šta da se priča puno…
I @padawan bi ti to isto rekao, da je prešao prvog bosa :rofl::rofl:

2 Likes

Astronaut ti je figurica koju “fabrikujes” i radi kao ekstra life. Nema tu puno pametovanja. I to skontas kad u jednom cycle-u pre nego sto dodjes do bossa dodjes do one kuce pa kad odradis kucu figurica stoji ispred nje, i nema sanse da je ne pokupis i onda skontas sta radi kad umres i ozivis.

Ali ono sto jeste tacno je to sto je sve toliko konfuzno u pocetku, da ti samo trcis, skupljas, ne znas ni sta skupljas, odjednom imas malignancy i objective kako da ga skines, pritom pojma nemas sta si za to dobio i slicno. Ali kao sto sam vec napisao, upravo ovo ponavljanje i sabijanje od strane prvog bossa mi je dosta pomoglo da shvatim kako sta funkcionise.

Evo primera radi, uvek kad sam igrao, ako imam pun health, ne skupljam one “zelene” bezveze nego kontam, ok uvek se moze vratiti pa ako dodjem do bossa, ili odmaknem dalje nego inace (ovo je bilo pre nego sam prvi put dosao do bossa) a necu imati healtha, vraticu se teleportom. I juce skontam da ako imas pun health a uzmes jedan, da ti napuni malu kockicu pored health bara, kojih ima tri, i kad tri puta uzmes tako health, produzi ti se ceo health bar, kao recimo na god of war kad skupis ona srca ili sta vec. naravno ni ovo nije permanentno i vazi samo za taj run, ali je mnogo lakse doci do bossa sa skoro duplim hp barom ako te ukenja run sa vise prostorija i izgubis malo hp-a u fajtu.

I ono sto mi se svidja u igri jeste sto osim hp-a i novca koji skupljas, sve ostalo ima svoj balans ako ovo onda ovo.

Sto vise mobova sabijes to ti se leveluje dmg. neko bi rekao super, daj da se roka da se napucam za bossa i da radim sto veci dmg. ali opet ako silis, neces doci do bossa.

Sve su to stvari koje mozes verovatno da nadjes na youtube-u u fazonu 10 things to know, ali ovako mi je mnogo zanimljivije jer dobijam utisak da polako ali sigurno savladavam igru.

Javljam veceras epilog fajta sa bossem :smiley:

2 Likes

Igra je trenutno 50 dolara. Vredi li te pare…? :thinking: Igra mi se nešto ovako da čeličim sebe čisto da vidim na kom sam levelu i da li sam zakržljao. :joy:

Imaš na KP diskać za 5500 dinara. Bolje to uzmi pa prodaj :smiley:

1 Like

Pa kako da mu odgovorimo da li vredi ili ne? :joy: sto ljudi sto cudi. Nekome je top neko ce odustati posle prvog bossa, kao Padawan i ja :rofl:

1 Like

Ja nisam odustao posle prvog bosa, pokusao sam da ga ubijem… mnogo puta.

@Akiris jel pao bos? :smiley:

Mr Bean Waiting GIF by MOODMAN

Yes you are ! :smiley: video si da ne ide pa si se vratio na Fifu, da se iznerviraš maksimalno pa da se vratiš na boss-a :rofl:

1 Like

Nije, ali nisam ni dosao do njega. Manjak vremena. Ali imam odlican suspendovan cycle koji me ceka veceras. zapao mi poprilicno dugacak run, ali zato imam full hp bar koji je skoro duplo veci od base bar-a, pusku sa 4* i malignancy koji povecava dmg 5% na svakih 200 coina i parazita koji povecava 5% dmg-a za svaki adrenaline level. Jos me i ukenjao artifact koji boostuje positive effects parazita. Nemam opet astronauta ali sam kupio full hp refill jedan na ustrb dmg-a iz gore pomenutog malignancy-ja. ako sad ne padne, nikad nece :smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Ako ne padne večeras, molim vas da pratite uputstvo.

3 Likes

Prc, igra je na disku, osudjen sam da je predjem :joy:

1 Like

I ja pazario disk za 4800 pa da vidimo da li će ubrzo nazad na oglas :joy:

1 Like

Bem li mu maiku :joy::joy:

5 Likes

@padawan najgori si :rofl:

4 Likes

Sada se i meni igra, odoh do RI da bacim pogled ima li neki nalog. Stvarno se najgori od svu decu :slight_smile:

Cekaj, stani, nemoj… tesko je :smiley:

Da je lakse posle prvog bossa, jeste, da je lako, ni najmanje :joy:

2 Likes

Nije da su zajebancija, ali nisu toliko teške koliko se stvorila fama oko njih. Jednostavno kada se shvati da su borbe ustvari ples sa protivnikom, gde se na svaki potez protivnika, odgovara svojim protivpotezom, a ne besomučno mlaćenje po dugmićima, sve postane daleko lakše. Kada se u formulu doda izbacivanje straha i predješ sa defanzivnog na ofanzivno mišljenje, postanu još lakše. Igrajući prvou souls igru sam bio u fazonu veliki štit i koplje, pa ko kornjača, samo se brani i čekaj pravi trenutak, što je totalno pogrešno.

Sada sam ja taj koji je agresivan i idem u pravcu da prodjem protivniku iza ledja ili sa boka. Ovo je daleko lakši pristup. Svi protivnici generalno su koncipirani za napad, a imaju slabiju AI za odbranu.

Najžalosnije u celoj priči je to što već nekoliko meseci nema naloga na RI. Sve gledam da se barem jedan pojavi i da ga uzmem odmah.

Shvatam i postujem ali dzaba kad imam dve leve noge (ruke) koje imaju preko cetres godina :smiley:

Jedino sto sam priveo kraju jeste demon souls koji mi ni dan danas nije jasno kako, i Bloodborne gde sam uzeo platinu. Ali recimo Amygdalu prokletu necu zaboraviti do kraja zivota, kao ni onog na krovu, gde sam ja kao vidi moze i po krovu da se trci ou fak :smiley:

2 Likes

Demon souls remake je apsolutno najlakši od svih delova. Slovom i brojkama, poginuo sam 2 puta u toku cele igre što se tiče boss borbi. Doduše nadoknadio sam smrti kod običnih protivnika, ali boss borbe sam lagano prešao.

DS3 sam zato oplakao na nekim boss borbama, dok sam neke opet prvi ili drugi pokušaj završavao.

Igre sa najviše smrti su mi bile Sekiro i Nioh 2. Jednostavno manjak srtpljenja, Sekiro zbog parry tehnike, a Nioh 2 zbog ogromnog health bar-a koji imaju neki boss-ovi. Jednostavno se oduže borbe više nego što bi trebalo.

1 Like