Returnal {MT}

Hm, bolji si od mene. Neocekivano brzo si presao prvog bosa, verobatno onda ja nesto pogresno radim u tom prvom biomu.

Odjednom svi prešli sve, samo Padawan ostao na početku :joy::joy:

1 Like

Frustrated David Tennant GIF

1 Like

Malko mi se iskristalisalo sinoć kako treba igrati igru – biće da ipak moram svaki put i kroz džunglu i kroz pustinju, jer inače slaba vajda s početnom opremom.

To što sam uspeo da dobijem grappling hook iz prve je ogromna olakšica, kako mentalno tako i praktično. Smrt u Returnalu teško pada, a doći opet do bossa lako može satima da potraje.

Eno me opet u trećoj oblasti, očistio sam celu džunglu i pola pustinje, guram polako ka megdanu s trećim bossom. Odgledao sam par klipova kako to izgleda, plače mi se unapred. Biće da je trebalo i drugu polovinu pustinje da odradim.

Al eto nisam imao dovoljno hrabrosti. Returnal stalno traži da vagaš rizik, a ne nudi puno informacija zauzvrat. Ne znaš šta sadrže kontejneri, ne znaš dal ćeš i kakav ćeš zapatiti gadni, run-ending efekat od malignih ajtema, ne znaš dal će da te zaključaju s nekom aždajom u maleckoj areni. A ne treba puno da stvari krenu naopako.

Al opet se vraćam na to koliko je kriminalno što ne možeš ništa drugo da igraš dok ti traje run. Eno juče sam sigurno par sati proveo čisteći prve dve oblasti. Posle sam možda hteo malo Deathloop da probam, al Returnal ne da. A da ne pominjem mogućnost da igra jednostavno pukne, što isto nije isključeno.

Elem, kuknjava aside, guram dalje danas kroz epske sf pejzaže koji mi žele zlo. Savršena zabava za godišnji odmor.

3 Likes

Malo je tu i Sony failovao. Xbox nudi bogovskih 5 igara koje mozes da igras uporedo i quick resumujes iz memorije u bilo kom trenutku… sto radi ne uvek bas savrseno, ali uglavnom radi.

Nisam siguran koju metodu samoubistva bi primenio da si u mom slucaju poginuo 56x u prvoj oblasti, ali, da, sto kazes, bolji godisnji odmor ne mogu ni da zamislim, ako uspevas nekako da prezivis u tom haosu i na kraju jos i trijumfujes, svakako je bolje od pentranja nekakvim kulama u Herceg novom i kupanja u ladnom moru, jer je to nekakav konvencionalni “provod”…

1 Like

Strašno. :rofl: Upucao bih prvo sebe pa ps5. Mada gledam po redditu, nisi ni jedini.

Pređoh sinoć trećeg bossa. Kako je izgledao na snimcima, u praksi nije bio toliko strašan. Više te naplaši pirotehnikom nego što je stvarno ubojit. Naravno, prema standardima igre.

Pravi test je bio uopšte doći do njega. Treći biome je brutalan, kako ideš dalje sve gori. Al imao sam sreće da nakupim solidno zdravlja i dobro oružje, taman toliko da ne mogu da me satru beštije.

Ovim se završava Act 1, deluje da je neka celina zaokružena. Priča mi je poptuno nejasna, ne kapiram dal su se neke stvari zaista desile ili ih je Seline isfantazirala. Ako ništa drugo, sad kad umreš počinješ od četvrte zone, ne vraćaju te nazad na prvu.

Tu sam samo malo promolio nos i odmah me izrešetali. Brutalnost ne jenjava, pitanje je samo koliko još mogu da podižu težinu.

1 Like

Svaki tvoj post o Returnalu udara kao tona cigala na moj krhki ego, ali sam sam trazio detaljan izvestaj o progresu :smiley:

1 Like

:joy:

Nego dokle si uopšte stigao i šta ti je zadavalo najveće probleme? Pokušao sam da nađem šta si pisao o igri, al sem možda jednog posta u ratchet temi, ko da ih je zemlja progutala.

Pa stigao sam do pocetka. Bukvalno.

Ako bih morao bas da izdvojim najveci problem, rekao bih da je uvek bilo slabo oruzje. Samo jednom ili dvaput sam uspeo da ga izlevelujem na dovoljno visok nivo.

U stvari ceo sistem apgrejda je strasno konfuzan. Malo sam i zaboravio, ali secam se da mi bas nista nije bilo jasno. Kancerogeni kovcezi, nekakvi paraziti, statue koje ne znam sta rade i cemu sluze… U danasnje doba interneta nije tesko naci guide, ali mi je delovalo kao da tu i nema neke OP magicne formule.

1 Like

Završio! :muscle:

18 smrti sveukupno, od toga jedno dvanaestak u prvoj oblasti dok sam učio kako se igra, ostatak u četvrtoj. Opusti se čovek kad zna da nije daleko odmakao.

Najteže zone su mi bile treća i peta. Nijedna nije bila laka. Peta zona čak niti nema glavnog baju na kraju, samo moraš tri ključa da nađeš, a između pakao. Da sam tu ili u poslednjoj oblasti zaginuo, ne znam dal bih našao snage da se opet vratim. Jednostavno preteran mentalni teret.

Poslednju oblast sam prelazio mic po mic, držeći se na što većoj razdaljini od protivnika. Imao sam do te tačke već prilično dobro oružje sa damage-over-time municijom, tako da sam mogao oprezno da igram. Sve i tako, igra baca na tebe šta stigne, uvek bude soba-dve s gadnim okršajima više nego što se nadaš. Pošto mi je build bio dobar, poslednjih par sati nisam se ništa više maligno usudio da pokupim, da mi slučajno ne upropasti pokušaj.

Trebalo mi tri dana za ovaj poslednji push. Sinoć prosto nemam živaca, stanem s igranjem ranije nego obično, al ne smem ništa drugo da upalim. Hteli luka i lidija Terrariju, morao da im kažem ne može. Bože budalaštine.

Još da ne zaboravim, Returnal ima stvarno odličan haptic feedback, možda čak najbolji od svih ps5 igara koje sam probao. Nije prestajao kontroler da kucka nešto, bruji, drmusa. Uz muziku i epske krajolike definitivno doprineo atmosferi, ne mogu da kažem.

Al ne mogu da kažem da je grafika stvarno next-gen. Lepo to sve izgleda, prikladno jezivo, al sem možda tentacle efekata ne znam da mi je išta ostavilo wow utisak.

Naravno ima sad i neki ‘true’ ending ako igru obrneš opet, neka hvala. Ostaviću tu slavu drugima, odgledati alternativni kraj na jutjubu. Možda i shvatim šta se zapravo desilo.

Drago mi je da sam odigrao, mada i dalje ne znam dal bih rekao da vredi celih 70 dolara.

Sve u svemu, svrstao bih je među pet najtežih igara koje sam završio, u društvu sa Sekirom i ostalom From družinom. Gameplay i atmosfera su mi se puno svideli, ništa slično na konzolama nisam video. Bullet-hell shooter iz trećeg lica, svašta.

Ko što uvek kažem kad preživim ovakve golgote, ne ponovilo se. Postapokaliptični simulator poštarske službe posle ovoga zvuči rajski.

7 Likes

@padawan na aparatima :rofl:

4 Likes

18 smrti!!!

Ja sam samo u prvoj oblast poginuo 180 puta. :woman_facepalming:

3 Likes

Nisam pratio, evo sad gledam imam 96 …
Ali to je sve ukupno, motam tu neke fragmente i collectible, bilo je tu i restarta dosta kad vidis da neki collectible nije u sobi…

1 Like

Ovo je jedna od onih igara gde kad ‘uđeš u zonu’ ni sam ne veruješ šta si uspeo da preživiš. Neonske kugle i energetski prstenovi pršte na sve strane, presudne odluke o pozicioniranju donosiš u deliću sekunde, više na refleks nego smisleno. To što je često pametnije dodgeovati kroz napade rađe nego ih izbegavati je genijalno. Barem dok ne krenu s ljubičastim napadima, e njih ne smeš da pipneš. U težim borbama ti se mozak istopi dok ispratiš sve što se dešava.

Čak mi se maligni sistem na kraju svideo, uklapa se u tu atmosferu gde se retko koja odluka lako donosi. Ponekad te zakače baš gadne posledice, ponekad ne bude strašno, a ponekad ti se posreći pa ne zapatiš ništa. Paraziti su još bolji, jer ti tačno kažu šta dobijaš a šta gubiš, ugovor s đavolom.

Druga i treća zona su mi se vizuelno najviše svideli, široka crvena pustinja i monumentalne vanzemaljske građevine gde se osećaš ko mrav su totalno my jam, što bi rekli englezi. Šesta je inventivno klaustrofobična i tematski prigodna. Mrska peta zona, sem što je najteža je ujedno i najdosadnija izgledom, ko da im je posustala inspiracija.

Razmišljam dosta o igri sinoć, biće da mi se uvukla pod kožu zadnjih nedelju dana. Da nije previsoke cene i odsustva bilo kakvog save sistema, bila bi ovo solidna preporuka s moje strane, jer su gameplay i atmosfera odlični.

Returnal je apsolutni anti-Hades, koliko je to moguće a da još uvek pripadaju istom žanru. Hades je šarmantan i otvoren od prvog kadra, Returnal hladan i surov. Hades svaki run proletiš, bilo da si uspeo ili ne, svi te potapšu po ramenu i podstreknu da probaš opet. Returnal te mrcvari satima i baci natrag na početak bez trunke milosti ako pokažeš slabost makar na tren.

Ne mogu a da ne kažem opet, gejming nikad bolji nije bio.

8 Likes

Ovakve momente trijumfa treba da odstampas i uramis na zid.

Stiže neki patch od 6gb. Ako srede taj save da ne mora konzola da ide u rest mode, eto i mene da okušam sreću. Eto i @padawan možda kod zadnjeg nivoa negde. :joy:

1 Like

Majku im njihovu, taman kad sam završio igru.

Ništa drugo nisam smeo da igram nedelju dana, drugi ukućani nisu smeli ništa svoje da pokrenu, živeo sam u strahu da će ps5 neki update da instalira ili da će igra da doživi crash. Ne znam dal bih imao snage da krenem ispočetka da me zadesila takva tragedija.

Cela ova save situacija je toliko debilna i nepotrebna. Nema šanse da je moralo tako, to je bila nečija odluka. Bukvalno svaki tekst o igri je to pomenuo ko glavnu zamerku.

Jedno je da pojedinačni pokušaji traju pola sata, pa i sat, al kad ozbiljan run lako potraje nekoliko sati, praktično forsiraš korisnika da mu konzola postane Returnal mašina i da moli boga da ne pukne nešto.

Igra je inače odlična. Bezveze upucaše sebe u stopalo. A verovatno i cenom.

1 Like
4 Likes

Meni je koncept beznadezan, i iskreno pretezak za 99% gamera. Vise puta sam pomislio kako bi to bila sjajna 3rd person bullet hell akciona igra, samo da nije rogue, atmosfera je mnogo jaka. Suspend mode ne vredi nista, mogu da suspendujem mucenje pa da nastavim u nekom momentu ali gaming ipak treba da predstavlja zadovoljstvo a ne beskrajnu patnju.

1 Like

Dok ne izbace update da imam save pred boss fight, ja je vise necu igrati sigurno. Sto kazes hocu da se opustim kad dodjem kuci, na da se stresiram.