Resident Evil Village: Expansion & Gold Edition - Reveal Trailer | Capcom Showcase 2022

Nema veze, mozda i tebi ne ide razumevanje bas najbolje :slight_smile:

Hej sve je moguce. :slightly_smiling_face: Druga igra gde ne znas da se okrnes u igri. Pomeras desni analog levo desno, kao i u flat igrama. Ne znam kako to promakne.

1 Like

Batali, nema veze :slight_smile: Nisam rekao da ne znam kako da se okrenem nego okretanje sa oruzjem u ruci.

Pa isto je i sa oruzjem. :man_shrugging:

1 Like

Eh, morao sam da cekam da se malo napuni desni kontroler, da jos jednom proverim problem sa kretanjem - na jednom punjacu ne radi, na drugom sporo puniā€¦ posle toga morao i da apdejtujem softver na svakom pojedinacnom kontroleru. Prilicno je neupotrebljivo bez punjaca, a ne znam gde ovde da to nadjem. Brzo se prazne, a jedva da igram bilo sta.

Da, bio si ipak u pravu - mada nije odmah intuitivno ocigledno bilo, makar meni. R dugme u stvari treba drzati srednjim prstom, da bi palac bio slobodan za okretanje oko ose. Ja sam drzao R palcem jer je pozicioniran dole za razliku od dualshock kontrolera pa nisam imao nacin da istovremeno kontrolisem thumbstick. :slight_smile:

Sad je ok. I dalje mi je malo neudobno punjenje oruzja, repetiranje, ubacivanje metaka u sacmaruā€¦ a sve se nekako i dalje drmusa malo, manje nego na VR-u1 aliā€¦ kasnije u igri legne verovatno i postane rutina.

Nervira me mnogo mutna slika u 2D screen modu, ne znam kako to da resim i da li ima smisla uopste igrati i gledati ovako bilo sta. Sve zivo sam probao 100x i setupovao, okretwo dial, fino pozocioniraoā€¦ ne vredi. Najostriji sweetspot (da, naravno da znam da milimetri prave razliku) je uzasan. Rezolucija kao da uopste nije bolja od PSV1, cak mi je i mutnije po periferiji nego sto je bilo.

Uzasno me mrzi da vracam ceo PSVR1 setup da bih uporedio, ali mozda mi je cak bolji bio za filmove sto je stvarno epic fail.

Tehnologija sociva je bas katastrofalno losa. Super sto su ubacili eye tracking, za VR je kako tako, verovatno i ne moze mnogo boljeā€¦ ali daleko je to od ekrana na koje smo navikli.

Neverovatno mi da je vama ostra slika. Imam samo 3 moguca objasnjenja.

  1. Naocare vam ispravljaju neke opticke probleme i zapravo su benefit za VR. Nama bez naocara, trebaju neke naocare, pogotovu za VR.
  2. Oni koji ne primecuju mutnu sliku, zapravo nemaju dovoljno ostru referencu (dobar vid) iz realnog zivota pa su naviki da im sve bude mutno, i da svet posmatraju kroz neka nesavrsena stakla.
  3. Problem je kognitivno/semanticke prirode - ne primecujete to kao big deal, imate niza ocekivanja od VR-a, pa je za vas isti prikaz ā€œostarā€ koji vidimo i mi ostali koji se zalimo.
1 Like

Kontam da će RE4 na PSVR2 da kida

1 Like

Da, hoce, ne znam kada izbacuju ali je u developmentu. Stvarno hvala Capcomu sto se trudi oko VR-a.

1 Like

Evo detetu konacno opala temperatura, mogu malo da se udubim u moju omiljenu diskusiju. :slightly_smiling_face:

Yea punjac je must definitvno. Ovaj oficijalni sonijev je najskuplji, a dobije prilicno lose ocene i utiske. Ima brdo 3rd party, sto i ja imam, ali je tesko nabaviti, kontam u Srbiji prakticno nemoguce trenutno. Ali, za neke duze staze, kada bude, je definitivno must. Ili alternativa, sto vidim da mnogi koriste, imaju oni usb C kablovi, sa magnetnim krajevima, pa se cas posla nakace kontroleri.

Eto. :slightly_smiling_face: To su neke standardne VR kontrole, pretpostavljam da je samo stvar navike. Mozda je meni zato sve podrazumljivo.

Da, to je tipican vr gimmick, jbga, nije savrseno, ali doprinosi imerziji, i navikne se covek posle nekog vremena. To je verovatno ili ti legne ili ne.

Meni je 2D mode neupotrebljiv. Probao sam vise igara, ali, kada na metar od sebe imam OLED TV, ne vidim nikakvo opravdanje da koristim taj cinema mod. Rezolucija je znacajno veca naravno nego na 1 naravno, ali i daje dovoljno niska, da ne pomaze previse u 2D modu. Shvatam tu svaku kritiku. Ni ja sam ne koristim. Pravi problem ovog fresnel sociva je upravo uzasno uzak sweetspot. Nazalost su ova sociva od ove godine proslost, svi prelaze na pancake, bukvalno svi. A PSVR2 ce ostati ā€œzaglavljenā€ celu generaciju. Pancake sociva imaju mnogo veci sweetspot.

Ja meni glasam za 3. :smiley: Posto, niti nosim naocare i vidim k`o soko. A opravo je problem u ocekivanjima, realnosti, i reference sa drugim headsetima, sta je uopste moguce trenutno. I ja primecujem probleme, primetim da nije sve ostro, zavisi od igre do igre. Opet neke stvari su mi kristalno ciste, i Village npr. mi je zaista foto-realistican u nekim momentima. Ima svakako dosta subjektivnosti, i nekome je to big deal, nekome nije. Isto vazi za mura efekat. Neki ga vide, neki ne, neki ga jasno vide, ali im ne smeta. :slightly_smiling_face:

1 Like

ZavrŔih juče main story Village-a, vidim da je Expansion na popustu oko 1000 dinara, vredi li ga uzimati?

Mozda je ovde problem - ne pricam o VR igrama uopste :slight_smile: Mislim da se nisi mnogo ni bavio 2D prikazom, niti ulazio u detalje takvog prikaza. U igrama je mnogo bolje, kad si ā€œimerzovanā€ u VR, ne primecuju se takve stvari.

Citljivost titla, gubitak ostrine po periferiji ā€œbioskopskog ekranaā€, generalno nesto na sta smo naviki da je kristalno jasno u 4K. Ti si sigurno ukljucio to na 2 min, rekao meh, aj kad su bas navalili i to da probam.

Obrni okreni, izgleda da cu ipak morati da ga koristim za ono za sta je namenjen, a to su VR igre.

2 Likes

Fuck. Onda jos jedna promasena generacija, bojim se. Doduse uvek mogu da izbace Pro verziju.

Nisam siguran ni da ce spojena sociva doneti znacajno unapredjenje prikaza, ostaju i dalje drugi problemi (mura, itdā€¦)

1 Like