Rebug 4.78.1

LATEST REBUG FIRMWARE BUILDS
D-REX Cobra 7.2 EDITION – INSTALL ON DEX PS3 SYSTEM
REBUG 4.78.1 D-REX EDITION – Jan. 26th 2016
(See below for full D-REX EDITION features) REX Cobra 7.2 EDITION – INSTALL ON CEX PS3 SYSTEM
REBUG 4.78.1 REX EDITION – Jan. 26th 2016
(See below for full REX EDITION features) [h=3]What’s new since 4.76.1 REX/D-REX?[/h] Support for Facebook features on the system has been officially discontinued by SONY (Facebook app was removed from PSN store since last September, and finally all the remaining services became unavailable) XMBM+ support added (XMB Manager Plus developed by Team XMBM now supported via standalone pkgs.) More info regarding XMBM+ ** webMAN MOD 1.43.25 (It has many bug fixes and improved features!) REBUG toolbox has been updated from 2.02.08 to 2.02.09 (Toggle XMB CFW settings added.) XMB CFW settings v0.1a added, REBUG TOOLBOX is required to use this feature. (An Ultimate add-on for XMB : Developed by mysis, modified by littlebalup & aldostools) [h=5]**[URL=“http://playstationhax.it/forums/topic/2658-release-cfw-settings-01/”]More info regarding Cfw settings[/h] [h=3]FEATURES FOR REBUG REX/D-REX EDITION[/h] FEATURE – Dual LV2 Kernels CEX/DEX
(Swap your EID0/LV2 kernel using Rebug Toolbox in seconds) FEATURE – ALL Retail functions available in CEX mode
(No need to install different firmware) FEATURE – ALL Debug functions available in DEX mode
(No need to install different firmware) FEATURE – FULL ProDG Connectivity in DEX mode
(Full Support on both Normal mode and Cobra mode) FEATURE – QA Token compatibility FEATURE – OtherOS++ support enabled
(Use Rebug Toolbox to Boot OtherOS with different LV1 patches) FEATURE – Package Manager (Replacement for the standard ‘Install Package Files’ option) INCLUDED – Rebug Toolbox 02.02.09 *UPDATED
(Install included Rebug Toolbox or higher for full compatibility) PATCHED – Appldr: LV2 memory hash check is disabled
(Memory protection on LV2 is disabled in higher level) PATCHED – LV1: Disable System Integrity Check
(Safe to use with mismatched COREOS/SYSCON versions or if PS3 is not QA enabled) PATCHED – LV1: Undocumented function 114
(Allow mapping of protected memory) PATCHED – LV1: Skip all ACL Checks
(Needed to allow booting of OtherOS) PATCHED – LV1: Peek and Poke support
(Unused LV1 call 182 and 183) PATCHED – LV2: Peek and Poke support
(LV2 Syscall 6 and 7) PATCHED – LV2: Peek and Poke support for LV1
(LV2 Syscall 8 and 9) PATCHED – LV2: LV1 CALL System call
(LV2 Syscall 10) PATCHED – Recovery: Prevent accidental OFW update while on Recovery mode PATCHED – VSH: Allow Unsigned act.dat and *.rif files PATCHED – VSH: Disable Unlinking/Deleting of act.dat
(Improved patches applied) PATCHED – VSH: Disable NEW PSP DRM Check (Allowing unsigned PSP pkg contents on 4.78 or higher CFW) PATCHED – VSH: Disable Epilepsy Warning for Faster Boot-Up Speed FUN FEATURE – Fake Save Data Owner
(Use Game Saves from ANY Owner) FUN FEATURE – In Game Screenshot
(Allows taking screenshots in Game) FUN FEATURE – Disabled flag check in PARAM for Remote Play
(For better compatibility with remote play, custom flags in PARAM is recommended) FUN FEATURE – Lock/Unlock Trophies (Offline only) FEATURE – Cinavia protection fully disabled
(Supports optical media/bd iso, AACS must be decrypted) FEATURE – Full BD/DVD Playback support on both CEX/DEX mode
(BD/DVD movies can now be played on DEX mode, major thanks to mysis!) FEATURE – Cobra 7.2
(Disabled by default, Toolbox required to enable) FEATURE – 1.43.25 MOD REBUG EDITION *UPDATED
(Full Webman intergration supports both CEX/DEX 4.78) FEATURE – XMB CFW settings v0.1a *NEW
(XMB icons for simple CFW tasks available via REBUG TOOLBOX 2.02.09) FEATURE – PSN/SEN Accesibility
(PSN /SEN Accessible , until the next OFW update) FEATURE – XMBM+ Compatibility *NEW
(XMB Manager Plus developed by Team XMBM now supported via standalone pkgs.)

izvor:http://rebug.me/official-rebug-4-78-1-cobra-7-2-toolbox-2-02-09-jan-26th-2016/

Ja sam ga instalirao ovog jutra,sve ok radi,cak i online igram.

Kakva je situacija s PS2 igrama? Da li radi wireless gamepad?

Nisam probao ps2 igre,svo vreme igram preko wireless gamepada i nesto sto sam primetio je da kada se igra u multimanu pokrene u gornjem desnom uglu pojavi game quit:no request event i takodje da kada se ulazi u igru na 4.76cfw(ne znam koji je,rebug nije sigurno) je bio disk pa klikom na njega se ulazi u igru,a sad kada se ucita igra u multimanu postoji folder Playstation 3 i klikom na njega se pali igra.

Mislio sam PS2 igre s wireless-om. Na starim verzijama bio je problem oko toga tj mogu se igrati PS2 igre samo ako je gamepad povezan kablom na konzolu. Bezicno ne. Uspio sam nekako pokrenuti i wireless preko lanchera ali to vise ne radi

Jel neko zna resenje za gresku 8002f325 prilikom zamene hdd-a(stavljam veci hdd, stari i dalje radi)? Sistem mi je na 4.78.1 rebug cex. Stalno mi prijavljuje da je “update corrupted” kada pokusam da instaliram novi hdd, tj. ubaci me u petlju u kojoj stalno vrti formatiranje i dodje do instalacije, prepozna “4.78 rebug” i kada pokrenem instalaciju izbaci mi tu gresku i opet sve ispocetka. Sto je najgore sad nece da mi digne xmb ni kada ubacim stari hdd, tj. opet me ubaci u tu petlju (izbaci ekran gde mi trazi da stisnem select + start, ali nisam hteo to da nastavljam da mi ne bi formatirao stari hdd)- nikako mi nije jasno sto nece da udje u xmb kada stavim stari disk. Probao sam i sa “rebuild database”, ali me opet samo vrati u petlju. Samo da napomenem da je “update” proveren i da je sve u redu sa njim, tj. njega sam iskoristio dan ranije da azuriram “fw”(preko usb-a, u xmb-u).

Hvala unapred.

Instalirao sao ovaj rebug 4.78.1 sa zvanicne stranice na vec postojeci 4.65 cfw na kome sam imao instalirane igre koje sam igrao bez problema.Mutiman takodje sa 4.65 na 4.78 Prilikom pokretanja igara u multimanu javlja mi Game quit : No request event , i izbaci me nazad u XMB.Imate li ikakvu ideaju sta da uradim i kako da podesim konzolu?[h=2][/h]

Instaliraj novu verziju multimana.

Jesam,instalirao sam novu verziju multimana.Greska je bila u tome da mi je cobra mode bio na disable pa nije htelo.Ispravio sam to i evo ga sada radi.U svakom slucaju hvala na pomoci.

Radi samo moraš isti postupak da odradiš da bi ti povuko wirelles sinc (valjda se tako piše).

Radi burazeru samo treba majanje, neznam kako da ti objasnim ali radi provereno.

E, ljudi - poslao sam ovo pitanje ali sam možda pogrešio grupu pa ga kopiram ovde u nadi da će neko da mi pomogne :slight_smile:

Kupio sam skoro PS3 (inače sam dugogodišnji prezadovoljan RGH juzer -PS3 mi ispao iz kombinacije) sa ROGERO 4.46 CFW-om. Nadogradio sam Multiman na najnoviju varziju ali se plašim da nešto ne zeznem oko nadogradnje CFW-a. Po onome što sam izguglao trenutno su najpopularniji HABIB i REBUG. Bliži sam ideji da instaliram ovaj drugi ali me muči nekoliko pitanja.

  1. Da li Cobra u nazivu Rebug verzije znači na PS mora da bude sa kobra čipom ili samo znači da podržava i čipovane i flešovane verzije?

  2. S obzirom da imam ROGERO 4.46, da li da pratim isto uputstvo kao za OFW 3.55 (znači prosta instalacija .pkg preko XMB-a) ili moram da odradim dodatne radnje (čitao sam o nekim spufovima i ostalim za****ncijama…)?

  3. Koji biste mi vi CFW preporučili?

Hvala unapred na odgovorima!!!

Izguglao sam i rešio problem, al evo da postavim rešenje - ako se neko nađe u sličnoj situaciji kao ja:

  1. Cobra u nazivu znači da je softverski podržana Cobra emulacija BD drajva i nema nikakve veze sa čipom

  2. Može direktno sa Rogera 4.46 da se updatuje - potrebno je skinuti REX verziju Rebug-a

  3. Rebug mi deluje super, za sada…

Ko ima pitanja u vezi ovoga, rado ću sa njim podeliti ovo malo znanja :slight_smile: