Rebug 4.76.1 lite edition


Koga zanima izasao je CFW Rebug 4.76.1

**
LITE Cobra 7.1 EDITION – INSTALL ON CEX PS3 SYSTEM**

REBUG 4.76.1 LITE EDITION – Sep. 11th 2015

[B]FEATURES FOR REBUG LITE EDITION[/B]

FEATURE – QA Token compatibility
FEATURE – OtherOS++ support enabled
(Use Rebug Toolbox to Boot OtherOS with different LV1 patches)

FEATURE – Package Manager
(Replacement for the standard ‘Install Package Files’ option)
INCLUDED – Rebug Toolbox 02.02.07
(Install included Rebug Toolbox or higher for full compatibility)
PATCHED – Appldr: LV2 memory hash check is disabled
(Memory protection on LV2 is disabled in higher level)
PATCHED – LV1: Disable System Integrity Check
(Safe to use with mismatched COREOS/SYSCON versions or if PS3 is not QA enabled)
PATCHED – LV1: Undocumented function 114
(Allow mapping of protected memory)
PATCHED – LV1: Skip all ACL Checks
(Needed to allow booting of OtherOS)
PATCHED – LV1: Peek and Poke support
(Unused LV1 call 182 and 183)
PATCHED – LV2: Peek and Poke support
(LV2 Syscall 6 and 7)
PATCHED – LV2: Peek and Poke support for LV1
(LV2 Syscall 8 and 9)
PATCHED – LV2: LV1 CALL System call
(LV2 Syscall 10)
PATCHED – Recovery: Prevent accidental OFW update while on Recovery mode
PATCHED – VSH: Allow Unsigned act.dat and *.rif files
PATCHED – VSH: Disable Unlinking/Deleting of act.dat
(Improved patches applied)
PATCHED – VSH: Disable NEW PSP DRM Check
(Allowing unsigned PSP pkg contents on 4.75 or higher CFW)
PATCHED – VSH: Disable Epilepsy Warning for Faster Boot-Up Speed
FUN FEATURE – In Game Screenshot
(Allows taking screenshots in Game)
FUN FEATURE – Enhanced Remote Play
(This unlocks the limitation of working apps/games for remote play, by disabling SFO flag check)

FEATURE – Cinavia protection fully disabled
(Supports optical media/bd iso, AACS must be decrypted)
FEATURE – Cobra 7.1
(Disabled by default (Optional), Toolbox required to Enable)
FEATURE – 1.43.02 MOD REBUG EDITION
(Full Webman intergration supports CEX 4.76)

REBUG 4.76.1 LITE EDITION
4.76.1_LITE_Link.zip
Version: 4.76.1 LITE
REBUG TOOLBOX 02.02.07 FULL
REBUG_TOOLBOX_FULL_02.02.07.pkg
Version: 02.02.07

Da li radi bezicni gamepad sync kod PS2 igara?

Imam problem. Kad sam pokusao da isntaliram ovaj CFW posle formatiranja HDD-a izasla mi je greska the data is corrupted 8002f325. Da li da skinem neki drugi CFW ili sta mi je raditi? :slight_smile:

Nisam probao, ako neko jeste javice se. Probaj da potrazis na googlu da li ima informacija.

Nesto nije uredu sa cfw ili memorijom, probaj drugi flesh drive za instalaciju cfw. Potencijalni problem je hdd, radi downgrade na 3.55 pa onda na rebug poslednji- izgubices sve sejvove i ostali. Licno sam instalirao preko 3.55 koja je dehash-ovana nije bilo problema.

Moze neki link ka tutorialu kako uraditi downgrade?

Nemam ali ukratko cu objasniti.

  1. Instalira se rogero downgrader 3.55
  2. Zatim se instalira rogero cfw 3.55 verzija 3.7(ako ne mozes instalirati iz XMB instaliraj iz recovery)
  3. Enable QA( za dehash posle ovoga jos jednom instaliraj CFW iz recovery-nije obavezno ali je preporuceno)
  4. Instaliraj rebug cfw.

Ovo moze da se radi samo na konzoli koje ima CFW ako je na OFW onda mora na programator i moras da posaljes konzolu na PM…

Bio je cfw na njoj a sta je QA?

Pogledaj Toggle QA.pkg, ako je bio i nisi instalirao OFW-fabricki software onda je i dalje na CFW.

Nije imao odakle da povuce OFW, izvadio sam disk, iscupao mrezu i koristio ovaj link koji si postavio…

Moze link za rogero cfw 3.55 verzija 3.7, prvi korak sam uradio i sad sam na 3.55

Hvala **M007P ** zaboravih da napisem da sam zavrsio posao. Nije bas onako kako si napisao u uputsvu jer mi je izlazila opet greska prilikom insairanja rebug-a pa sam formatirao opet HDD na racunaru i iz safe mode instalirao CFW.

Imao si neke bad sectore koje si formatom obelezio… Safe mode je recovery meni e sada najbitnije je da si resio, nadam se da si proverio ispravnost tog hdd-a.

Nije mi bas najjasnije instaliranje cfw na ps3 , sta ako je konzola na ofw koji je 3.50 ili manji ( kao u mom slucaju) ? Samo skinem ovaj 4.76.1 i instaliram ?

Ja bi ipak prvo tu stavio rebug 3.55 downgrader

I odradi qa toggle na off, posle toga možeš da taj 3.55 cfw pregaziš bilo kojom većom verzijom cfwa

Idi na OFW 3.55 , pa onda instaliraj rogero cfw3.55 i enable Togle QA pa onda koji god hoces cFW

Moze kao celahudini sto je napisao, ali ovo je nesto da kazemo skolski kako bi trebalo.

Hvala ljudi na brzim odgovorima ! :cool::beer:

Da li neko ima link za ofw, koji vec treba da bude 3.5, posto je moja konzola na 3.41 ?

Na google-u potrazi, kada skines napravi md5 hesh pa potrazi da google da li je to stvarno 3.5, mozes direktno na ofw 3.55 pise ti u fajlu-informacijama od cfw.

Nisam mogao da nadjem nigde, svaki link je bio ne ispravan, na kraju sam se iznervirao i video da mogu sa 3.41 ofw na 4.46 cfw , odradio onaj QA kao sto ste rekli pa dok predjem stare naslove ima vremena da ubacim novi.

Izasla je juce nova verzija rebug-a na njihovom sajtu.
Da li mogu da instaliram samo i ako koristim prethodnu verziju ?