Rayman Legends Potvrđen i za Xbox 360 i PS3

Kao što naslov kaže, Ubisoft je danas potvrdio da će Rayman Legends, nastavak Rayman Originsa ipak izaći za sve konzole, u ISTO vreme kada i za Wii U u Septembru 2013. Više detalja sledi:

Ubisoft’s Rayman Legend Now Coming to Xbox 360 and PlayStation 3

Today, Ubisoft announced that its forthcoming title Rayman Legends, already announced for the Wii U system from Nintendo, will also be released on the Xbox 360 video game and entertainment system from Microsoft and the PlayStation 3 computer entertainment system. All versions will now hit shelves in early September 2013.

The Microsoft Xbox 360 and Sony PlayStation 3 versions of Rayman Legends are being developed by Ubisoft Montpellier, the same team behind the Nintendo Wii UTM game. Rayman Legends has been praised for its stunning visuals and innovative gameplay by media around the world and labeled as one of the most anticipated platformers of 2013.

“We heard from many Xbox & Playstation owners and Rayman fans who told us they really wanted to play Rayman Legends on their current system”, says Geoffroy Sardin, EMEA Chief Marketing & Sales Officer. ”We decided to give the fans what they wanted while at the same time broadening the audience exposed to this innovative and memorable game.”

Rayman Legends retains the fantasy appeal of its predecessor while adding a multitude of clever and entertaining gaming modes, new characters, new environments and a new soundtrack. The award-winning team of artists, designers and composers from Origins has also returned with an advanced UbiArt engine to include multi-dimension gameplay elements, an improved lighting system and updated game rendering that elevate Rayman’s graphics to the next level.

Izvor: All Games Beta: Wii U exclusive Rayman Legends to go multiplatform

pa to se znalo od pocetka,najlakse Nitendu je bilo da potplate ovako neke studije da izlazu kako igra izlazi samo za wiiU kako bi se prodavala konzola u sto vise primeraka.Koliko bi miliona samo izgubili da se igra prodavala samo na wiiU koji se ocigledno i nije pokazao kao must have konzola.

Toliko o Nintendu i njegovim exclusive igrama.Dam se kladit da ce ista stvar biti i s Bayonetom 2 koja je takodje Wii U exclusive igra

Odlicna vest. :slight_smile:

Znam dva covjeka iz administracije koja ce da skacu od srece kad vide ovo :slight_smile:

Dodaj i mene :smiley: Na taj spisak

Odlicna vest mada se ovako nesto i ocekivalo. Glup potez bi bio da su izabicili samo za Wii U.

Ocekivalo se, ali je bilo pitanje Kada, ne Da li ce biti, ovako kad su rekli da ce izaci u isto vreme za sve znaci da Nintendo nije pljunuo dovoljno para pa da prodje neko duze vreme dok se ne pojavi i za ostale

Evo i vizuelni prikaz… :smiley:

Genijalno :smiley:

Tacno sam cekao vas dvojicu

PS. Evo Nesi lagane hiljadarke…konobar donesi mi sve Lego igre… :smiley:

Jesi li ti igrao neku Lego igru? Neke od njih su dosadnije za 1000 nego Skyrim ili Dark Souls

Jedini problem u celoj prici je sto je igra za Wii U gotova i samo sedi i ceka jesen. Bas me zanima sta se tu zaista desilo, zasto su se predomislili, i zasto ce da izdaju gotovu igru sa 9 meseci zakasnjenja. Izgleda da im se Nintendo nesto zamerio…

Nije samo njima, evo i ova nova Ninja Gaiden igra nije više ekskluziva, malo je čudno da Wii U izgubi dve ekskluzivejednu za drugom, a da nisu jos ni izasle

Dve misli:

1 - Nintendo dobija sta je zasluzio. Nekoliko generacija im pali ista fora: ubace neki gimmick, dignu hype, i onda ostave 3rd party developere da se snalaze, a sistem odrzavaju kroz bezobrazne hd rimejkove jednih te istih 1st party igara. Pre ili kasnije ovakav pristup je morao da pukne. Nije pomogao ni nejasan marketing sa glupavim imenom, svi misle da je ovo neki dodatak za Wii.

2 - Preostale izdavacke kuce su se opametile. Ko sto sam i ranije pominjao, mislim da su ekskluzive neodrzive. Jednostavno, ako nisi Halo ili jos koja slicna mega-fransiza, development je suvise skup da bi se vezao za samo jednu konzolu. Videcemo sve vise timed-ekskluziva, ako ih uopste bude. Ubisoft je video da od Wii U nema leba, verovatno su se opekli sa ZombiU, sigurno bi mnogo vise zaradili da su tu zanimljivu igru napravili za sve platforme.

Sve zavisi na koje mislis, 3rd party ekskluzive ce izumreti, jedino mozda ostanu kao timed, dok ce ove glavne, poput Halo, Gears, God of War, Killzone uvek postojati, inace cime bi privukli igrace, ali bas igrace, ne one koji kupuju konzolu radi netflixa i slicnih stvari, vec ozbiljnih igraca kojima je stalo do igrara? Pa evo, sad Soni sprema Killzone, Gran Turismo, MS Halo, PGR, i verovatno jos dosta igara na obe strane. Niko nije odustao od 1st party ekskluziva, niti ce ikad

Da li treba ili ne da izdaju za druge platforme je potpuno odvojena prica od toga zasto ne izdaju igru koju su vec napravili na platformi kojoj je prvobitno namenjena. Ja mislim da je trebalo da ostane ekskluziva, neko misli da ne, postujem, ali ono sto mi je nejasno sta se ovde dodjavola desilo. Nazovite me paranoicnim ali mislim da je “puklo” negde, kao i obicno, oko para. Sta, zaboga, sprecava Ubisoft da izda vec gotovu igru i da ubira profit 9 meseci dok ne naprave portove? Ocigledno je da su se predomislili i da sada aktivno ne zele da pomognu Nintendu u boljoj prodaji konzole - skoro kao da im se svete za nesto sto su uradili (ili nisu uradili tj platili), dovoljno da ce se odreci 9 meseci profita. Takve stvari su u ozbiljnom biznisu obicno regulisane ugovorima gde nema mesta ciganisanju ali ja prosto ne vidim drugi razlog. Ljudi koji su radili Origins vec su tweetovali da je gotov.

U svakom slucaju dobra vest za sve nas koji (jos uvek) ne planiraju Wii U ali cela stvar u najmanju ruku deluje neozbiljno…

Ko sto sam i ranije pominjao, mislim da su ekskluzive neodrzive. Jednostavno, ako nisi Halo ili jos koja slicna mega-fransiza, development je suvise skup da bi se vezao za samo jednu konzolu

Mi ne znamo kako je to finansijski regulisano. To zvuci kao suvise prost scenario. Verovatno proizvodjaci konzola placaju dobre pare za ekskluzivitet koje vise nego nadoknadjuju troskove developmenta. Ali, opet, to je samo moje misljenje.

Nije samo njima, evo i ova nova Ninja Gaiden igra nije više ekskluziva, malo je čudno da Wii U izgubi dve ekskluzivejednu za drugom, a da nisu jos ni izasle

Koja nova Ninja Gaiden ekskluziva? Ako mislis na port treceg dela naslovljen Raizor’s Edge koji jeste izasao, on se tehnicki ne moze nazvati ekskluzivom.

Izasla je? Jbg, ne pratim nesto previse Wii U u pogledu igara, ali da, mislio sam na nju, jer ona jeste u neku ruku ekskluziva, kao sto je Sigma ekskluziva za PS3, al dobro, da ne skrecemo mnogo sa teme

I ako obozavam Rayman-a i veoma sam srecan sto izlazi i za BOX mislim da su ovde veoma lose postupili.

Ako su vec najavili igru da izlazi samo za Wii U onda su trebali da ih barem ispostuju i izbace igru sad, a za ostale konzole kad su vec najavili.Veoma lose od njih.

meni se cini da su ovo sto su uradili sa raymanom, uradili i sa ZombiU, igra bi bila ispolirana doteran i ne tako suplja kao sto je ispala za WiiU. mislim da je ovaj rayman ohohoho daleko od originsa, imam takav utisak. I da ce vreme do jeseni, sa opravdanjem “da za sve platforme igra izadje u isto vreme”, biti sasvim dovoljno da se igra lepo ispegla i opet dobije visoke pohvale i ocene.