Racunar se ne pali nakon sleep moda!

Ovo je drugi put da mi se to desava, podeseno mi je da se iz sleep moda budi putem misa. Medjutim sada nece ni da cuje, kao da nema struje, tacnije ne reaguje ni na sta :frowning:

a blinka da je u sleep modu?

u biosu imas opcije za sleep vidi jel rade lepo

u Device Manager imas na misa properties vidi jel stiklirano enable this device to wakeup computer

Kakvog misa imas, bezicni? Vidi da li su ti u biosu enablovane podrske za USB tastaturu i misa.

Ne blinka, kao da je ugasen, ne reaguje na power dugme. Vadio sam naponski kabal, tek kada sam promenio uticnicu upalio. Sve to ponovio i ponovo isti problem, znaci nije do uticnice i napajanja. Kada sam ga ukljucio nudi mi 2 opcije da izbrisem restore? i jos jedna koja podize win.

Zicani su.

onda ne ide u sleep nesto imaā€¦ znaju driveri za graficku da zezaju takodje, ima raznih simptoma

vidi da ti nije ukljucen HYBRID sleep jer onda ga gasi i ide bas restoring windows

a pogledaj u bios za ram treba da stoji za sleep mode STR ili S3

Samo ako uspem da ga ukljucim.

Kao da ima neki tajming od 10 minuta, pa tek tada dozvoli da se upali ali ne iz sleepa vec ko da je s****n win?

pa kad si isao na sajtovima gde pise MILF sto kaze Drodje Cvarkov :stuck_out_tongue:

Kad uspijes da ga upalis iduci put, ugasi ga normalno sa shutdown i onda probaj da li pali. Cisto da izolujes problem, da vidis da li se to SAMO kod sleep-a desava. Cudno, u svakom slucaju.

Edit : da nisi dodavao sta od hardvera ili mjenjao u poslednje vreme ?
Edit 2 : Takodje probaj DVI/HDMI/VGA kabl ustekati u grafiku na ploci, pa probaj tako da upalis, cisto da budes siguran da nije do grafike.

Radi normalno kada je restart ili shutdown u pitanju, mislim da je od DA:I ruska verzija. Iskljucio sam hibern nakon sleepa pa cu ponovo proveriti.

Sumnjam da je softver mogao da poje*e power management, ali svasta moze biti. Vidi u biosu da li je wake up podesen na misa i kb, moglo se lako resetovati neko podesavanje ā€œsamo od sebeā€.

Radi, da li je zbog igre ili Å”to sam isključio hiber iz sleepa? Vlado Å”to se tiče MILF već sam u braku sa kuguarkom hehehehehe

Verovatno nesto u podesavanjima za sleep , posto kad je u sleep modu treba lampica da blinka , proveri da ti nije namesteno nesto u onim taskovima tj da se ne pali 10 min npr .

Iskljuci sleep mode

problem solved :beer: :smiley:

Ok, Akiris je ultimate troubleshooter genije. Nemamo sta dodati :stuck_out_tongue:

Potpisujem. :ruk: