Pustanje XBOX 1 igre

Pregledao sam po forumu i nisam nasao ovu temu, pa reko da napisem jedan kratak tutorijal.

Dakle posle odradjivanja RGH hteo sam na svojoj konzoli da pokrenem Fatal Frame 1 i 2, medjutim zbog modovanog hard diska koji koristim na konzoli izlazila mi je poruka da moram da reinstaliram igru bla bla i u sustini bilo je nemoguce pokrenuti. Problem je zbog particije koja se nalazi na originalnom hard disku na kojoj je upisan emulator za prvi XBOX.

Evo i resenja :

  1. Za pocetak skinite ovaj iso fajl i raspakujte ga ili narezite na disk : http://download.digiex.net/Consoles/Xbox360/Jtag/harddrive.zip

  2. Upalite konzolu i pokrenite XEX menu.

  3. Pronadjite fajlove koje ste snimili na usb ili dvd i otvorite folder : HDD Compatibility Partition Fixer, u kom se nalazi fajl default.xex. Pokrenite ga i posle pravljenja particije iskljucite a zatim ponovo upalite konzolu.

  4. Kada se podigne sistem opet udjite u XEX menu i sada folder pod nazivom : compatability prekopirajte na particiju pod nazivom : HddX. (particija se menja na d-pad levo-desno, a meni za copy/paste se otvara u XEX menu na Y).

To je to, pokrenite vasu xbox igru i uzivajte ! :wink:

Jesi imo problema nekad sa regionalnim kodom kod XBOX 1 igara od 4 ja samo jednu uspeo da pustim.
Na forumu niko nema rešenje za ovo ? Nerazumem konzola je JTAG a opet ima problema sa ovim !

Taj fajl sa digiex-a za xbox 1 ne mogu skinuti izbacuje mi download error - You already have more than 2 downloads processing… Stop being greedy!

probaj ovaj XBOX emu

Istu poruku dobijam i ovde.

ako se linkuje direktan link za downlooad sa digiex sajta, dobija se ta poruka

evo ti link za stranicu na kojoj se nalazi download pa skini

Xbox 360 Partition 2 Download (Xbox 1 Emulator)

Akiris skinuo sam raspakovao i unutra nema iso fajl ,nema ni HDD Compatibility Partition Fixer ni default.xex vec samo Partition 2 BIN datoteka.
U medjuvremenu sam googlao i pronasao i skinuo HDD Compatibility Partition Fixer ali kada pokrenem default.xex izbacuje mi ovo http://imageshack.us/photo/my-images/191/28022012207.jpg/

Mali info za XBOX 1 igre:

Posle update-a Dashboard-a,FSD-a i dashlaunch-a na najnovije verzije (16203, 3 rev 483, 3.06) morate ponovo da podesite konzolu da cita XBOX 1 igre sa Hacked Compatibility July 2011.