PSVR

Opa! Javljaj utiske odmah, ali odmah :slight_smile:

Dobro zvuci. Malo je lagan review, ali dobro, ceka se digital foundry.

Inace evo najzad malo futidza za Betmena VR. Ima dobrih fora:

Naravno, cim stigne javljam i testiram, a saljem i utiske. Ako bude mogucnosti okacicu i video zapis da kako to sve izgleda :slight_smile:

Za sada nema infrmacija kako ce izgledati da se radi capture sa same kacige, ali verujem da ce biti slicno kao i za obicnan capture, samo bi trebalo birati sta da uzima konzola od izvora. Videcemo uskoro :slight_smile:

Evo ih

1 Like

Uh, Batman mi je medju prvima na listi za kupovinu, pored Battlezone :slight_smile:

Evo i IGN review

Eto ga i par postova iznad :slight_smile:

Indijanac, nisam video :slight_smile: sorry :slight_smile:
Upravo videh da je izaslo jos par komada, ocigledno je embargo na review skinut.

Fino je sve objasnio DF.

Bice zanimljivo videti dal ce PSVR proci bolje od konkurencije. Koji su, cini mi se, uglavnom vec polu-zaboravljeni. Potpuno sopstvenom krivicom.

To sto su preorderi svi odmah razgrabljeni naravno ne znaci puno. Videcu da odsetam do lokalnog Best Buya iduceg cetvrtka pre podne, bas da vidim imaju li ga. Nalaze se na tri minuta hoda od mene. Ne znaci da cu ga i uzeti, to se jos premisljam.

Drzim Soniju palcheve. Bilo bi krasno da vr zazivi.

1 Like

Ja sam bas bas zagrijan nakon IGN-ove recenzije. Samo da mogu da probam, imam osjecaj da bi narucio, taman dobijam od firme 13. platu. Ne znam ko ima iz BIH da ce uzimati?

Gizmodov review. Lepo srochen, ako nekog ne mrzi da cita. U komentarima gomila hejta prema vr-u, naravno. Ko i ovde. :smiley:

Ne mogu da kazem da su nam opisi otkrili nesto sto vec nismo znali. Ja bih to ovako sumirao:

Pljus

Minus

  • najtezi headset
  • mucnina kod brzih igara je potencijalan dealbreaker
  • niska rezolucija
  • usko polje gledanja
  • losiji kontroleri od Vive-a kao i detekcija pokreta
  • gomila kablova i dodatna kutija
  • cena za bundle je i dalje previsoka
  • kretanje sa 2 kontrolera je potpuno nemoguce
  • AAA igre zapravo i ne postoje vec gomila tech demoa skupih za svoje trajanje
  • jasno je da nam sledi nov model sa boljom rezolucijom, kamerom i kontrolama

Da li cu kupiti? Verovatno. Buducnost je stigla. Ali trebace neko vreme da industrija prihvati VR koji ce do tada ostati igracka za bogate entuzijaste.

Ostaje pomalo briga, sta kada se izigras sa demoima, za jedno popodne, pokazes VR svim odusevljenim prijateljima koji jednostavno moraju da vide, da li ces umoran posle posla upaliti VR ili Fifu? Kladim se na ovo drugo. Novelty faktor brzo izbledi i treba nam neki catchy naslov kako bi se odomacili u ipak dosta stranom VR okruzenju koje nas mozak tek treba da prihvati.

Evo i sta kazu na gemespot-u…

Uktratko:

As a VR fan, I want PSVR to succeed, but it trips up too many times to wholeheartedly recommend at this point. Many of the launch titles will make a large percentage of people sick, and it may lead to the false impression that VR has to make you nauseated. If you have a PS4 and are dying to get PSVR, then I’d recommend the $499.99 bundle which includes the PlayStation Camera, two Move controllers, and PlayStation VR Worlds. If you have a PS4 and are simply curious about VR, I’d hold out until more titles are released. While there are a handful of fun titles, there’s nothing that I’ve played at launch so far to indicate to me that the PSVR is a must-buy right now. For everyone else, I’d recommend saving up for a better reality.

Da, ovo je kljucno. Treba nam neki killer-app sto pre, inace mrka kapa. Prevarantski Wii su prodali milijardu komada bas zbog onog bundle naslova, kako li se vec zvao. Mesec dana kasnije je svima skupljao prasinu u ormanu, ali pare su bile zaradjene.

Al pretera ga s minusima. Pola ih je diskutabilno.

Svidja mi se sto su recenzije uglavnom trezvene, bez preteranog hajpa. Uprkos tome sto navode mane, svejedno su svi u sustini pozitivni.

Upadamo polako u catch-22: cekamo developere da naprave nesto visokobudzetno da bismo kupili psvr, a developeri cekaju nas da kupimo psvr kako bi se usudili da saspu pare i vreme u nesto visokobudzetno.

Nigdje ne mogu naci recenziju Cinematic mode-a, da cujem kakvi su utisci. Kontam da vr sadrzaja nece biti previse, pa bar da mogu da koristim kacigu za gledanje filmova i igara

E jel mi verujes da bas i ja trazim isto! Cudno da se niko nije dosetio da pomene Cinematic mode. Kazu da se u ovom videu pomalo vidi, nisam jos odgledao:

EDIT: Evo ga i Giant Bomb sa blizu 6 sati (!) PSVR cackanja…

Milslim da ce nas big screen razocarati dok VR kacige ne dostignu dovoljnu rezoluciju kako bi mogli da pariraju TV-u. Ovako ne vidim poentu, osim izolacije.

Interesantna pomisao, nevezana za PSVR: Elon Musk je cistom logikom dosao do toga da postoji 1: milijardu sansa da NISMO vec u VR-u. Potrosice neke silne milijarde da bi otkrio na koji nacin smo kolektivno uvuceni u kompjutersku simulaciju koju dozivljavamo kao objektivnu stvarnost.

Ako tako posmatramo “ulazak” u PSVR bi bio ko zna koji nivo VR-a u koji se uvlacimo sve dublje i dublje.

Probao sam i ja da nadjem nesto za dodatne opcije, ali izgleda da ljudi za sada samo testiraju igre. Naleteo sam na jednom od review-a da je samo pomenuto kako dobro izgledaju standardne igre u VR rezimu i da je odlican osecaj, cak sta vise radi tracking glavom. Ako se dobro secam covek je pokazao Bloodborne kao test. Probacu da nadjem taj link na youtube, ali toliko sam ih pogledao da ce to biti strasno tesko naci.

Mislim da se ova tema pretvorila u generalnu PSVR temu pa menjamo ime teme. sorry @n00dle :slight_smile: