PSVR

Po meni to nije zamerka per se – ako su igre dobre, nema veze dal si u kokpitu. Ali se slazem s zakljuckom da ce prvi talas VR igara cesto posezati za kokpitom kao frame-of-reference postapalicom. Sto je sasvim ok.

Samo ne znam sto niko jos nije najavio platformisanje iz treceg lica, sem Lucky’s Tale za rift – rekao bih da je to isto savrsen format za VR. Naravno, kad kazem platformisanje mislim vise na Laru Kroft nego specificno na 90s maskote, al to je vec moja licna preferenca.

:dancer::dancer::dancer: :smiley:

[quote]Imate do desetog meseca vremena da pripremite prostor za PSVR

Playstation VR zahteva 18 kvadratnih metara kako biste ga koristili.

[/quote]

Uglavnom starija vest(nekih mesec dana) ali vezana za ovu temu:

[quote]
Sony je zvanično potvrdio koliko je prostora potrebno da biste koristili PlayStation VR. Iz ove kompanije su potvrdili da je 18 kvadratnih metara minimalni prostor koji će vam biti potreban za udobno i bezbedno korišćenje PSVR-a.[/quote]

Hm, ovo uopste ne zvuci dobro. U Tokiju zive u kutijama za sibice. Ja srecom sada imam dosta prostranu dnevnu sobu ali ovo ne uliva bas poverenje. Nekako sam to zamisljao vise kao sedece iskustvo.

Ma nema sanse. Pa ja sam evo sedeo na 2 metra od tv-a, i sve radi bez ikakvih problema. Dakle, dokazano u praksi da je potreban minimalan prostor. Ta vest, ako je uopste tacna, vazi verovatno za specificne igre koje ce traziti da stojis i mases rukama. Koliko sam citao, Sony namerava da forsira sedeca iskustva.

Bio bih sokiran da je ikako drugacije.

Evo lepo pise u naslovu:

to ti je oko 18 kvadratnih metara.

Evo i link: PlayStation VR zahteva 18 kvadratnih metara kako biste ga koristili

Ali evo i pojasnjenja, Noodle je u pravu:

@n00dle

Ultimativno pitanje, ne znam da li te neko pitao, mrzi me sad da listam u sitna crevca.

Da li to znaci da PSVR sljaka na PS4 bez problema, ili je to tamo NEO maskiran u vanilla cetvorku? :smiley:

Valjda je ona kutija van konzole zaduzena za dodatnu snagu za VR

Sutra u 21h cemo svi biti pametniji(PS Meeting) :slight_smile: .

Mislim da kutija sluzi samo daobezbedi eksterni prikaz?

Iskreno se nadam da je za VR. Kupio bi PSVR, ali Neo i PSVR mi nije privlacna kupovina.

Dzudzi ceka da mu stigne oculus rift development kit 2… :smiley:

Ma sam sam odmah napisao na pocetku svog epa, obican PS4 tera PSVR bez problema. E sad, nije ko da sam otvarao onaj ormaric, to sto ti vidis na slikama sam video i ja. Zvuci mi smesno da nam Sony vec mesecima maze ochi, al neki ljudi i takve stvari hoce da veruju.

Ako pretpostavimo da je PS4 u pitanju ko sto verovatno jeste, sami demoi su bili savrseno glatki. To me isto ne iznenadjuje, jer VR prosto zahteva savrsen framerate. Grafiku mogu da spustaju, al framerate ne mogu.

To je uzgred ono sto ja mislim da ce Neo najvise da donese – bolju grafiku. PSVR igre za PS4 generalno izgledaju bolje nego na brzinu sklepani unity demoi koje indie developeri stavljaju na rift i vive, al nije moguce sakriti solidan downgrade u odnosu na ono sto su nas moderne igre navikle. Mislim da je dobar deo poente Nea to sto ce podici grafiku na visi nivo.

Sto se breakout kutijice tice, rekao bih da je Padawan u pravu – ne dodaje ekstra snagu, nego sluzi za eksterni prikaz:

Norden was adamant about getting the point across because he says it’s been consistently misreported by some gaming and tech press that the box is assisting the PlayStation 4 with VR rendering.

“The PS4 is perfectly capable of 120Hz output all by itself,” he said, and noted that Sony had clarified this point on several occasions, though to seemingly no avail.

Norden went on to explain that for PlayStation VR, that 120Hz rendering happens on the PS4, including the distortions necessary to prepare the image for display on the headset. The PU is responsible for sending that VR-ready view through to the headset while actually siphoning off a copy and un-distorting it so that it can be sent to the user’s TV as the ‘social screen’ which is a mirrored view of what’s going on inside the headset but one that’s formatted to fit the TV.

1 Like

Ako nekoga zanima poredjenje sa VIVE-om.

Novosti iz bizaro-sveta:

Tesko da je Hilari dobar kanditat, al finansijski podrzavati trampa je svejedno duboko razocaravajuce. A i njegov izbor reci, narocito u drugoj polovini posta, ostavlja los ukus.

Leteces svoj mlaznjak minut manje?! Kakvo odvratno hvalisanje. Ostaje samo mala nada da je u pitanju nesporazum.

Posle svih pogresnih koraka koje su napravili od kickstartera naovamo, pa sad jos i ovo, malo mi je zao sto sam im dao 10 dolara.

Investirao si u san, koji se polako ostvaruje. Rift je na mnogo nacina pokrenuo celu VR masineriju, tako da na neki nacin racunaj da su ti tih 10$ ugradjeni i u PSVR.

Znam da sada delite isti kontinent, ali mislim da sa druge strane ne vredi investirati ni promil mentalne energije u prljavu predsednicku kampanju koju vode obe strane. Oba su uzasna, ne znas za koga da glasas. Skoro kao u Srbiji.

1 Like

Iskreno bih voleo da Trump dobije na izborima da i Amerikanci vide kako je to kad je budala na vlasti.

Sta…kao do sad nisu videli :smiley:

1 Like

Nisu videli dovoljno veliku budalu. Njima treba Seselj :laughing:

Samo bojim se da vidim stetu koju moze da napravi njihova budala, kada su ovi nasi toliko uspeli da z*seru.