PS5 specifikacije objavljene! Mark Cerny otkriva PS5 system architecture - 17:00 - sreda 18. mart

Dakle ventilator kao na PS4 vanila :laughing:

This post didn’t aged well :sob:

8 Likes

Kakag tech gibberish, ko je odobrio onakvu prezentaciju… Koji lik ovaj Cerny. Kao neki iritantno ljubazni robot, savrseno nesposoban da razume ljudske emocije. :smiley: Javite mi kada bude God of War 2… :zombie:

Sve upućuje na to. Jedino SSD je nešto što je mega u odnosu na sve ostalo. Ali da, ovo je $399 mašina.

2 Likes

ovo je trebalo GDC govor da bude, haha… nije ni bio namenjen obicnom narodu. siguran sam da ljudi koji znaju znanje gutaju sve ove informacije.

1 Like

na stranu SSD, kolika razliku cini ovaj veci klok na GPU u odnosu na XBX?

XSX je 12.1TF a PS5 10.2TF.
XSX ima 52CU na 1.825Ghz a PS5 36CU na 2.2Ghz.

Nije ni čudo što nisu dolazili na E3

Cak i ovaj ssd koji nenormalno hvale ima jedan ogroman problem a to je povecanje kapaciteta i to ce naravno s obzirom da je custom made lepo kostati isto ko i na SX.

PlayStation 4 Backwards Compatability for PS5 won’t be 100% at launch
PS5 too fast for some titles
tweaks and testing on game-by-game basis

Mislio sam da će tranzicija sa PS4 na PS5 biti “bezbolna”?

Pa hoce stare igre malkice da ulepsaju, nahvale da su mnogo ulepsali i onda da prodaju za lepe pare :smiley: Prosta stvar

Lol

@padawan, @n00dle psvr priča je tu

1 Like

Sve je u ceni i igrama. Bukvalno sve ovo nista ne znaci.

Pa i biće, PS je ipak jači brand.

Mala napomena, ovo što je PS5 GPU na 2.2ghz, to je teoretski ako ima prostora za procesor da ide toliko jako. Čudno je što to nije “zakucana” frekvencija. Verovatno su uradili visok clock da bi prebacili preko 10TF…

1 Like

Sad se uključih…jel prikazan izgled konzole?

Nije… i s obzirom u kom smeru se krece ovo predstavljanje sumnjam i da hoce.

2 Likes

30minuta o 3d zvuku

4 Likes

Da, izlgeda da se na to svodi. Filozofija kojom su se dva tima vodili u vezi dizajna za GPU:

Xbox = široko i sporo (52CU na 1.825Ghz)
PS5 = usko i brzo (36CU na 2.2Ghz)

A razlog za PS5 da ide ovom logikom je BC (broj CU da bude deljiv sa 18). Za Xbox ovo nije ograničenje pošto njihovo rešenje za BC dolazi preko virtuelizacije.

2 Likes