PS4 problem sa monitorom

Problem mi se javio danas. Prvo sam mislio da je konzola zveknula dok nisam upalio zvucnike i ipak cuo pomeranje kroz meni.

Naime konzola je povezana na Philipsov monitor koji ima VGA/DVI konektore, konkretno je vezana na DVI preko HDMI to DVI adaptera. Do pre par nedelja je radila super, a danas nema sanse da baci sliku.

Monitor promeni boju na ekranu iz tamno crne u neku svetliju nijansu (znaci dobija neki signal) ali to je jedni sto se prikazuje. Isto je i kad pokusam da udjem u Safe Mode.Podesavanja na konzoli za sliku su Automatska svuda.

Inace nije do kabla jer sa istim kablom je probano direktno na Samsung TV i sve radi. Tako sam otklonio i to da nije do konzole.

Mene zanima jel se neko susretao sa ovakvim problemom bilo na PS4 ili drugim konzolama. Takodje da kazem da mi je PC isto vezan (preko HDMI kabla na HDMI to DVI adapter) i evo kucam i sve radi bez problema.

Dvi adapter, podesavanja konzole a tuner monitora ne podrzava rezoluciju, zvuk ili sta god :slight_smile: Ko ti kaze da ne moze da bude ps4 naprotiv svi od prvog dana imaju problema sa HDMI cipom i menja im se. Moze da bude dosta stvari.
Ides metodom eliminacije, probas nesto drugo da pustis preko HDMI( sa laptopa) na taj DVI prikljucak i monitor.

Konzola je probana na TV i sve radi bez problema. Podesavanja su sva na Automatic kao od prvog dana kada sam je kupio. I to vise puta paljena i gasena i svaki put je odradila bez problema.

A sto se tice testiranja monitora, PC mi je sve vreme zakacen isto kao sto je i PS4 kacen i slika se prikazuje normalno.

Znaci svaki put kad hocu PS4 uradim zamenu HDMI kablova i do sada je sve radilo. I sad i dalje radi za PC ali ne i za konzolu.

Nisam majstor za ekrane ali moja pretpostavka je da si konstantnim iskljucivanjem i ukljucivanjem u HDMI ostetio malo neke kontakte u samom konektoru monitora, a da je PS4 osetljiviji na kvalitet signala u odnosu na graficku kartu PC-a (dobro, u ptianju je digitalni a ne analogni signal, al na to mi lici).

Inace, bolje bi bilo da si kupio HDMI spliter/switch umesto da kostantno utacinjes i istacinjes kablove u jedan HDMI sto je em smaranje em ti povecava rizik da spalis ulaz ako ti je izvor signala ili monitor ukljucen u isto vreme. Inace me neopisivo zivcira nedostatak HDMI ulaza i na monitorima i na televizorima, ne znam zasto toliko skrtare, ja imam bukvalno 5-6 HDMI uredjaja i ne mogu sve odjednom da prikljucim, mogu da mislim kako je tebi sa jednim ulazom.

Bitna stvar je da su ispravni i monitor i konzola, dakle sada je u pitanju nekakva nekompatibilnost odnosno osetljivost komzole u odnosu na HDMI ulaz na konzoli. Ne vidim sta bi zaprao u samoj konzoli mogao da podesis, ali iz nekog razloga ona ne moze da ostvari HDMI handshake. Dakle sa tim imas problem, probaj malo da googlas sta bi mogao da bude uzrok ili resenje.

Mator je ovo monitor pa zato i nema fabricki HDMI. Ima preko 7 godina sigurno i poceo sam da primecujem da krece da zeza monitor prilikom zamene HDMI tj kao da ga 2 puta detektuje komp.

Tako da sumljam u njegovu ispravnost i vec dize vreme hocu monitor da zamenim za TV pa da na njega zakacim i PC i PS4.

Pa sam me zanima da li se neko susretao sa Sony Bravia W65 ili WD65 serijom?

Kaze se SUMNJAM crni Mitrljazezce :worried:

Znam znam kucam preko fona jos na poslu pa sam malo rastrojen i bas ne vodim racuna :joy::joy:

Definitivno je hteo da napise Smuljam :smiley:

Pitaj boga sta sam hteo da napisem. Na posluisam rastrzan na sve strane pa tako u prolazu dohvatim pa citam i pisem malo.

Inace problem resen.Kupljena Sony Bravia 40". Imate sliku u drugoj temi.