PS4 najprodavanija konzola i u 11. mjesecu

I uvek svi zaborave da uz konzolu koja recimo kosta 400$ dobijes i kontroler koji vredi 50$…

Jer ako hoces isti ugodjaj na PC-u moras recimo i XO konroler da ubacis u tu pricu…

1 Like

I da ne moraš da radiš upgrade svake 3 godine! (Au,pardon… to je bilo nekad. Sada ipak moraš…).
:grin:

Sony je nesumnjivo dominirao u ovoj generaciji konzola ali mislim da ce se stvari promijeniti sa izlaskom Scorpia.Tacno je da ce blizu njegovog izlaska opasti prodaja Xbox S ali ce isto tako i Proa.Cak i da Sony najavi Ps5 a morace ne znam po cemu se moze toliko razlikovati od Scorpia osim po broju teraflopsa.Hoce li biti 8k ili 16 k?Ne, bice isto nativnih 4k.I kakva je onda razlika?Cinjenica je da su najavili dosta eksluziva ali je takodje tacno da one bas sporo izlaze.Evo imam Ps4 vec 3 godine a cekam na prvi Gran Turizmo jos uvijek,zatim na God of War itd.Ovim tempom prije ce izaci Ps5 nego te i druge eksluzive.Pitanje je onda da li ce se one moci igrati na ovoj generaciji konzola jer Sony ce morati sto prije da radi na izbacivanju Ps5.Za razliku od Sonija Microsoft finansijski dobro stoji a Sony kao brend u globalu bas i ne.Ne smiju da dozvole da Microsoft preuzme primat.Oni sebi ne mogu da dozvole kiks i zato ce juriti sa izlaskom Ps5.Morace neku od tih eksluziva ili dobar dio njih da ostave za nju jer prevagu u odnosu na Scorpia ce upravo one da odnesu.Jer kao sto rekoh,mislim da ce biti vrlo slicni Scorpiu.Po meni ovo je najgora generacija konzola.

Nintedo wii je izbacio onaj motion nunchak ili sta vec… i pobedio generaciju. Neki kažu da konzolu prodaju ekskluzive,drugi kažu da ih prodaje inovativni controle sistem,itd…
Ja smatram da je tehnologija zapala u ćorsokak sa trenutnim hardware mogućnostima.
Jedino što može doneti revoluciju je neki big leap jump,koji se najavljuje za 2020. Reboot i redefinicija. Mozda bioloska masa,sive celije,uparena sa računarskim komponentama… Pa jel znate vi šta je mozak?! Gledaj samo one cirkuske akrobate… A ovi naprave high end robota koji izgovori 5 reči,padne na prvom stepeniku i pokvari se…

Zbog svega ovoga sto sam gore naveo nekako mi je glupo da sada uzimam Pro jer brzo ce izaci petica.Kad skupim pare i kupim 4k tv sto ce mi onda 1080p i 60 fps?Nove konzola ce vec tada biti 4k i 60 fps.Mozda cu do tada da se prebacim na Scorpia jer mi se svidjaju i Xbox eksluzive.Oni su do sada izbacili vec 4 Forze a mi cekamo jos uvijek prvi Gran Turizmo.God of War kao da pravi Bethesda game studios koji radi na The Elder Scrolls i Fallout serijalu a svi znamo koliko cesto te igre izlaze na trzistu.To je ono sto me nervira kod Sonija.To nisu open world igre vec mahom linearne a opet im treba toliko dugo da ih izbace.Znaci sada imamo po jednu eksluzivu u jednoj generaciji konzola a mozda ni toliko ako izbace Ps5 u medjuvremenu.Imaju dobar hardver ali su lijeni.

Mada i nije baš da je sada razvoj AAA naslova kao nekad . Sednu Pera,Mića i Kiza i naprave IP. Sada je potrebno mnogo više resursa,ljudstva,para i vremena…
Mada ne opravdavam izostanak dovoljnog broja ekskluziva.
Nek angažuju mene da im donosim burek i pivo,ubrzaće proces.
A dao bi im i neke smernice i ideje…

Au kakve price. A ja se i dalje igram na 360.
Sve mi je to skupo da priustim.

Nikad nije bilo jeftinije igrati legalno kao sada. Imaš igre na popustima i akcijama bukvalno po 2-3$. Komplet igara za 10$. Prije jedne decenije pirati na x360 su bili daleko skuplji od originala sada. Prodaji x360, skupi nešto love i dolazi na XO. Nećeš požalit.

Svjestan samo ja da nije lako i jeftino napraviti eksluzive ali ipak jedna vrsta igre po generaciji konzola ili ni toliko je bas mizeran ucinak.Ako generacija traje npr 6 godina da barem dvije igre iste vrste izadju za to vrijeme a ne samo jedna.Jedino ce izaci Knack 2 a to je bas “komplikovana” igra u svakom smislu.Remastere ne racunam.Ispada da se sve svodi na to koja konzola bolje radi third party naslove.Ako je to ok onda je bolje imati super jak pc i piciti sve igre na ultra high pa neka kosta koliko kosta.Last Guardianu je trebalo 8 godina da izadje,to nije normalno.Zadnji God of War,Gran Turizmo,Last of us itd jos na Ps3 a nije bas da je Ps4 tek sada izasao nego je usao u cetvrtu godinu.Dobili smo u medjuvremenu Order1886,Bloodborne,Uncharted 4, Driveclub,Street Fighter,Killzone i onaj teen horor.Ako cemo posteno jedino su Bloodborne i Uncharted da bas valjaju.Ovo ostalo ili nije lose ili je bez veze.Po meni za sada slab ucinak.

Zasto si ti zapeo za 2020 god? Dovoljni su super telefoni koje si prognozirao tad :laughing:

Ja sam vizionar,ne kvari mi to :slight_smile:
Kad moze jednom godisnje da izlazi cod i AC,ne znam zasto ne bi i neke ekskluzive malo češće…
Na mojoj primarnoj kozoli (haha!) :slight_smile: imam Rezidenta,Gran Tourisma i Sillent Hill-a kol’ko 'oćeš .
Zato ja i ne prelazim još na ps4 :grinning:

Predji prvo na PS3 ili na 360 ima da se igras sve do 2020. :grinning:

Bio sam ja na 360.

Zasto svi zaboravljaju jednu vrlo vaznu cinjenicu, a to su igre. Svi pricaju sta je brze, jace i koliko igara ce izaci za neku od platforma. Kao i da nema novih igara ili da one ne izlaze u dovoljnom broju.
Ja se nikako ne mogu sloziti sa ovim, jednostavno ne postizem da odigram sve sto izlazi, cak i kada bi mogao da potrosim toliko para na igre, vremena ne bi imao da ih sve odiram. Smatram da sa share opcijom koja je sada aktivna na PS4 jednostavno nikada nije bilo jeftnije igrati se legalno. Od septembra do danas je izaslo toliko igara koje sam zelo da igram (Rise of TR, Mafia 3, BF1, TitanFall 2, COD IW, FIFA 17, Last Guardian, Watch Dogs 2, FFXV i ko zna sta jos) da ih pola nisam stigao da odigram, a zaista sam se trudio da maksimalno brzo odigram neke naslove, sto je najsmesnije proslo je samo 3 meseca. Posebno sam sada u strahu od nedostatka vremena i resursa posle PSX i najavljenom gomilom novih stvari, ko ce to stici da isprati i odigra, sto novcano, sto vremenski :slight_smile:

EDIT:
Sto se eksluzivnih igara tice - to je po meni jedini pravi izbor, plikom razmisljanja o kupovini konzole, a drugi je na kojoj konzoli bolje rade multyplatform igre, treci bi bio na kojoj je jeftinije igrati se. Napravite spisak, stavite na njega sta je gde bolje sa ova tri faktora i resenje se samo pokaze. Meni je izbor bio lagan ovaj put :slight_smile:

1 Like

Igre su meni najbitnije zato sam odabrao platformu koja mi nudi sadržaj koji ja želim da igram a naravno uvijek će nekom biti bitan broj piksela

1 Like

[quote=“SlobeX, post:43, topic:11988, full:true”]a naravno uvijek će nekom biti bitan broj piksela
[/quote]

Stvar je u tome da broj pixela jeste bitan. Nabavi TV iznad 42", pa ćeš vidjeti koliko je taj broj pixela bitan. Nikoga, pa ni MS uz Sony, ne treba braniti već im reći sve po spisku. Ne bi li sljedeću konzolu napravili boljom.

Broj piksela nema smisla posmatrat nezavisno od 2 promenljive a to su veličina dijagonale ekrana i udaljenost ekrana…

Meni je kvalitet igre uvek ispred svih ostalih kriterijuma!

3 Likes

Osim ako ne uvrstiš činjenicu da slika manje rezolucije postaje znatno mutnija, pogotovo kad krene akcija. Onda ni udaljenost ne pomaže :smiley: Vjeruj mi, znam. Pitaj nekog da ti posudi Arkham Knight. Pa uradi komparaciju na obe platforme.

Hm, nisam baš proveravao, ali ako je tako onda rezolucija igra mnogo veću ulogu…