PS3 Slim

Dakle, od 1. septembra novi PS3 u prodaji po ceni od 299 $ / 299 Eur. Ne samo što je nova konzola, nego je prati i novi identitet (nema više onog tunjavog caps-lock-spiderman fonta). Neko namerava da nabavi, pošto je sada pristupačniji? Vaša mišljenja o novom PS3 modelu?



reklama US
reklama EU

Mozda ga uzmem tamo negde dogodine kad mu cena jos padne, mada opet s obzirom da imam X360 to mi se cini kao bacanje para.
Mislim jedina igra koja me stvarno zanima i koja mi nije dostupna na Xbox-u je Gran Turismo 5, pa sad kupovati konzolu zbog jedne igre…hmm ne znam bas dal je pametno, pogotovo jos sto ce mi Forza 3 biti dostupna.

Ono ne planiram da uzimam u neko dogledno vreme, ali ukoliko GT5 bude bas toliko dobar i ukoliko cena PS3 konzole jos bude isla dole (recimo ako bude nekih 200-220,230 Evra), sta znam mozda i razmislim da je uzmem.

Kaka reklama: It only does everything? E pa ne igra Halo i Gears :D:D:D

Posto su spustli cenu “debelog” ps3 mozda bi se isplatilo uzimati njega ako neko hoce ps3 posto je ovaj skupli a i ne moze da se instalira linux na njega tako da nista od homebrew aplikacija.

Ma pusti to…Sony ko sony…Nikad im nece valjati citaci,nikad nece imati lep izgled i dizajn ko xbox(nikad vise,posto da se razumemo xbox1 je bio katastrofa sto se tice dizajna) i nikad nece imati Gears…:slight_smile:
Ne planiram da ga kupim sve dok ima xbox-a u prodaji:D

Cena konzole nikada nije bila toliki problem. Puni su oglasi pazenih i mazenih PS trojki za 250e.

Prvo je pitanje vremna. 30 igara me ceka za xbox koje nisam stigao da predjem, a u buducnosti cu imati sve manje vremena za igranje. A tu je i Live koji mi u poslednje vreme oduzima podjednako vremena kao singl igranje.

Drugo je pitanje finansijskih mogucnosti. Godina fakulteta me kosta 2000e, a tu su i drugi troskovi. Poslednje sto mi treba jeste da dajem 50e za original PS3 igre.

Ali ako nekome sve to pored zivog xboxa ne izgleda kao bacanje para i moze da ulozi dovoljno vremena da opravda investiciju u PS3 - samo napred… Nekoliko ekskluziva nisu toliko dobre i vredne.

Mislim da im ovo neće puno pomoći, možda mesec-dva i onda mnogo bolja prodaja za praznike, i to je to. Privremena mera.

Za ovaj marketing su spucali 150 miliona samo za Evropu, ali mislim da su promašili ideju Playstationa a to su igre. Ceo oglas se oslanja na multimedijalni deo i blu ray, igre su samo ovlaš navedene. Umesto da mi poruče da ću za 299e igrati to i to, a uskoro to i to, ovako, nagovaraju me da kupim za te novce player koji ima ružan Home 3d social network i Little Big Planet kreiranje nivoa. Gde je Uncharted 2, GT5, God of War 3? Sony = loš marketing.

Mislim da im ovo neće puno pomoći, možda mesec-dva i onda mnogo bolja prodaja za praznike, i to je to. Privremena mera.

Naprotiv, radi se o kampanji koja ce da donese rezultate tek za godinu dana.

Kad vec ulazimo u akademske analize, Microsoftov i Sonijev marketing i poslovna logika daleko zaostaju za Nintendom. Sony je potpuno puko i na polju kucnih i rucnih konzola. Verovatno idu na kartu prodavanja konzole siroj publici, a ne samo hardcore igracima. Kao i Microsoft sa Natalom. Ne treba da cudi ako u sledecoj Microsoftovoj marketing kampanji bude u prvom planu sredovecni kreten koji mase rukama, i tinejdzerka koja lakira nokte i apdejtuje twitter, a ne Mass Effect 2 ili Gears 3.

Uzgred, Sony je imao neke reklame za PS koje su ozbiljno poremecene i uznemirujuce.

Hm, moguće da će im za godinu dana sve ovo biti TEK isplativo, ali trenutno moraju da urade bilo šta da bi povećali očajnu prodaju i povećali prodaju softwarea jer tu leži kinta.

Ako u na kraju sledećeg finansijskog kvartala ne budu bili u crnom sa gaming divizijom sve ovo im pada u vodu, jer akcionari i boardovi očekuju upravo što pre i što brže efekte. Pored toga, dolazi praznični period (nov-dec), tako da je ova kampanja više u fazonu “here and now” nego strateško brand pozicioniranje za budućnost.

Kada se posmatra marketing, ako ništa drugo, Microsoft kada hoće, napravi dar mar i svima na planeti stavi do znanja da izlazi neka igra, sa druge strane Sony je potpuno anemičan i većina izdanja prođe nezapaženo (Killzone 2 npr).

Kad smo već kod sledeće godine, videćete i sami, nećemo moći živeti od Natal-a i promovisanja istog. Pošto je to u principu relaunch konzole sa gomilom novih feature-a, Ms je već najavio ogromnu podršku, posebno marketinšku.

akcionari i boardovi očekuju upravo što pre i što brže efekte.

Pa upravo ne ocekuju. Square Enix je vec izdao saopstenje povodom snizenja, po kome je jasno da su se vec pomirili sa gubicima u ovoj godini.

2010 ce da bude mnogo jaka godina, pljustace hitovi za sve platforme, a i svetska kriza se blizi kraju, tako da ce svi imati razloga za veselje.

Mislio sam više na Sony management, mada su se i oni pomirili da im PS3 neće vratiti novce. Na PS3 su potrošili sve što su ikada zaradili na PS1+PS2, rupa bez dna.

A opet Square Enix nije izdao NIJEDNU igru za PS3 (ima neki crystal defenders za PSN) , odnosno, do FFXIII i nemaju čemu da se nadaju od nove ps3 cene, a to je mart 2010 u najboljem slučaju.

Pa ako sam dobro shvatio oni ne pricaju o tome kada se nadaju da ce ostvariti profit nego kada ce se poboljsati prodaja PS3.

Mada buduci da su se merdzovali sa Eidosom, ide im deo profita od Betmena.

da da, zaboravih na to, a od betmena ce im kanuti neka kinta definitivno. licno mislim da ce posle nove godine, prodaja PS3 pasti na sadasnji nivo, posebno kako se bude zahuktavao MS sa Natalom.

Lepo receno,mada mislim da je PS2 toliko zaradila da vadi sve nedostatke ove konzole,pa ti kad vidis PS2 je kod nas jos uvek najprodavanija konzola,ljudi jos uvek kupuju iako je staro pitaj BOGa koliko…
PS3 im je svakako promasaj i to veliki,ali mislim da su naucili lekciju i da ce sledece izdanje SP-a biti mnogo jeftinije i softverski i hardverski…

PS2 je zaradio gomilu para a sve to je posisao, nekom obliku, PS3. Ima par sajtova/foruma koji se bave finansijama Nintenda, Microsofta i Sony-ja a svi se slažu u tome da je Sony na razvoj i proizvodnju PS3 bacio više para nego što je PS2 zarađivao. Arogantnost ludog Kenija se tek sada vidi, nije ni čudo što je jadničak dobio šut kartu.

Ma oni su debili…Mogli su bar malo para da zastekaju za svaki slucaj,a ne da svaki dinar uloze u novu konzolu…Mnoooooogo riskantno…:slight_smile:

I…rizik se nije isplatio :slight_smile:

Znate kako ja to gledam. Kada je izasla PS3 onda sam ja uzeo PS2, a kada izadje PS4 ili kako ce se vec zvati ( u kasnijem vremenu) uzecu njega.

Tada cu preci ono sto nisam mogao.:slight_smile:

Mene iskreno sa PS3-a privlaci samo GT i GOW(God of War):smiley:

Da isto vazi i za mene. Kad izadje GoW oticucu kod druga da predjem posto i on dolazi stalno kod mene da igra neke igre koje su samo za box :slight_smile:

Dobija moj drug PS3 slim uskoro. Videcu da ga isprobam.
To mu je drugi po redu. On kaze svidjaju mu se ona Spider-man slova.:smiley:

Jedva cekam da vidim kako izgleda uzivo, a ne ovako.