PS3 slim i update mmCM-a?

E ovako znam da ništa nisam menjao jedino ako je prilikom fleshovanja sama konzola nešto promenila. Dok je bila na 3.55 skinuo sam neki GOW3 (ima u sebi i prvi i drugi deo) i taj je radio bez problema (i dalje je on na disku). Kada sam promenio na 4.80 igra ne radi tj. pokrene se traje par sekundi crn ekran i vrati me u pocetni meni… E sad koliko sam te razumeo treba opet da skinem igru? Ili da ubacim neku original igru u drajv? Kako da nađem te media ID-ije? Na žalost nemam ni jednu, imam samo neki blue ray koncert kod sebe :frowning:

Media id ti pise sparm.sfo (tako nesto) otvori sa editorom. Sto se tice igre moraces orignal igru jer ima protekciju koju ce procitati i startovace GOW. Pogledaj da li ima no db patch za igru pa probaj sa njim.

1 Like

Dakle bilo koju original igru treba da ubacim u drajv i onda ce raditi?

Nisam napisao koju :slight_smile: znaci bilo koju

1 Like

E ovako za sada samo nekoliko igara prave problem (Beyond Two Souls, God Of War 3, Little Big Planet 3 i Fight Night Champion). Jedino LBP3 ispisuje Cobra nešto neki usb i to mi nije jasno a kod ostalih igara je isto kao kod GOW3 tako da mislim da je kod njih ovaj problem što si ti opisao.

Dakle da rezimiramo - kada otvorim fajl “PARAM.SFO” u “PS3_GAME” podfolderu igre piše mi koji je media ID igre nešto tipa BCUS98298 (Beyond Two Souls) ili BLUS30608 (Fight Night Champion). Zatim za taj media id izguglam original eboot fajl (koliko sam video on se nalazi u PS3_GAME\USRDIR) i taj eboot fajl ubacim umesto postojećeg, ubacim NEKU (bilo koju ORIGINAL PS3 igru) u drajv i onda probam?

P.S. Šta je no db patch i gde to da nađem? Isto da guglam?
P.S.S. Jako teško se nalaze ti original eboot fajlovi, uglavnom su mrtvi linkovi… :frowning:

Te igre sto traze bd za emulaciju protekcije, sto bez igre bacaju crni ekran za njih mozes da juris patch no bd patch, tako nesto se zove. Mozes i sam da ga pravis postoje alati, googlines :slight_smile:

1 Like

Samo da javim da sam uspeo sve da sredim - poslušao sam savet M007P - nabavio sam jednu original igru, ubacio u PS3 i od tada sve šljaka! :slight_smile: U igri Fight Night Champions mi je sama igra iz multimena prilikom dodeljivanja “permissions”-a ponudila da skine neki patch (u vidu pkg fajla). Instalirao sam ga i to je sve. Sve ostalo što sam gore nabrojao radi samo sa ubačenim originalnim diskom u Soniju.

Sad kreće prelaženje nekih exliziva za Soni koje sam propustio a posle toga taman da se pređe na četvorku :wink:

Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih, ali mi je potrebna pomoć po istom pitanju.
Takođe mi ne rade God of War i Little Big planet.

Konzola proba da ih pusti, zatamni ekran, a zatim me bez ikakve poruke vrati u meni. Konzola je kupljena ovde preko zvaničnog šopa, jako malo je korištena(što bi trebalo da se promeni u toku leta) i ništa nije dodatno instalirano/update-ovano ili menjano sem nasnimavanja novih igara. Zamena eboot fajla nije pomogla.

Spomenute igre su došle sa konzolom i ne rade od prvog dana, kao ni disk PESa u čitaču mada ga konzola uredno prepoznaje. Ostale igre kako sam obavešten rade.

Da li je možda problem u previše oštećenom disku u čitaču pa treba da nabavim novi ili je nešto drugo u pitanju? Šta predlažete?

U principu u celoj priči je najvažnija pomoć oko God of War igre jer je to možda i najbitniji razlog kupovine konzole.

Konzola je kupljena za brata koji je totalni duduk za tehniku. Ja se podosta razumem u računare ali mi je ovo prvi kontakt sa PS-om pa nisam baš u materiji, tako da je svaka pomoć i više nego dobrodošla!

Mogao si novu temu napraviti a ne bas neku staru ozivljavati.

Potrebno je nesto uraditi, namerno sam napisao ovako posto su informacije sture i bez detaljisanja sta imas… brzi savet je na konzoli instaliram irismanager za tvoj fw i pokreni god of war trebalo bi da pokrene ako je sve OK sa fajlovima i sistemom. To je najjednostavnije sto mogu da kazem u par crta. Za ostale stvari ne znam jer su mozda neke opcije u multimanu pomerane dirane… za utvrdjivanja sta je sa bd drivom mogao bih da ti kazem tek kada vidim konzolu.

Instalirao Iris i GoW radi.
Veliko Hvala!!!