PS3 ne radi na 1080p

Kupio sam polovan PS3, uradio system restore, sve je ok ali nece da mi promeni rezoluciju na 1080p. Na sve druge hoce (576p, 720p, 1080i), ali nece na 1080p. Na tv-u igram XBOX 360 na 1080p i sve je OK. U cemu8 je problem. TV je Philips 32PFL5405H/12.

Ne znam napamet igre koje rade na native 1080p. Na kraju krajeva pick up igru koju igras… izgogluj i vidi koja joj je rezolucija.

Evo nadjoh na brzaka listu igara za PS3 koje rade na 1080p:

List of full HD 1080P PS3 games

Nesto slicno imas i za Box samo gugl gugl :slight_smile:

U principu sta god da stavis tamo u System menijui nema veze sa rezolucijom igre. Ona tera svoju. Bitno je samo da TV podrzava to.

E sad da li moze da se radi neki tzv. upscale to ne znam. Na kraju krajeva igre sasvim lepo izgledaju i na 720p. To sto obe konzole podrzavaju full HD ne znaci da su sve igre obavezno full HD.

Da to je OK, ali igre koje podrzavaju 1080p necu moci da igram u 1080p jer ne mogu da selektujem rezoluciju 1080p u display settings-u.

E to vec ne znam u cemu je fazon. Meni je ako se dobro secam na 1080p. Tj. nesto je na 1080p. Secam se da sam onako krajickom oka proleteo kroz te menije. Bas cu pogledati danas kad dodjem sa posla.

Ipak mislim i dalje da rezolucija igre i menija van igre, ajd da kazemo Dashboard-a, nije povezana. Jer kod konzola koliko znam ima samo jedna rezolucija igre i to je. Ako recimo TV nije Full HD onda se radi downscale. Tako nesto… elem nikad me to nije previse zanimalo… bitno je da se uziva :slight_smile: Kao sto rekoh pogledacu danas pa ti javljam.

video sam npr kod druga na tv-u kad god se promeni rezolucija, ispise na ekranu koja je trenutno. i tako dash radi na 1080p dok kad ubacis uncharted 1, igra radi na 720x576, verovali ili ne…

Da… vecina igara za PS3 je 720p. Tako i pise na kutiji igre. Doduse ne pise koji je drugi broj ali mora se paziti na scale size. Ako to dobro izgleda… ja nebi nista menjao.

Akiris kako mislis da se ispise na ekranu promen rezolucije ? Ja nisam nista primetio. Mislim… nije da mi je bitno ali cisto me interesuje.

to je do tv-a a ne do konzole. i btw uncharted nije 720p. 1280x720 je 720p. a 720x576 je 576p

Da slazem se sa tobom oko oznake rezolucije mada sam sto posto ubedjen da na kutiji pise 720p. Jer mislim da na svakoj pise rezolucija. Bas cu shacnuti kad dodjem kuci. Mozda nas lazu :slight_smile:

Edit:

Sa GS foruma…

Pitanje:
just bought the game on the back it says hdtv support(720p) however the game does scale to 1080i/p, so whats the deal? why dont they write 1080i/p support on the back? it can be very misleading, same case with ratchet and clank i disabled 720p and the game scaled to 1080, would this be the hardware scaling the game?

Odgovor:
its an upscaled res not the native. Uncharted’s native res is 720p and i think it better if the game is played at its native resolution. Upscaling ususally makes the img. quality worse imo. ND themselves said if u have a tv that can display all three modes ie 720p, 1080p/i u shud play it at 720p for the best visual experience. just my 2cs, correct me if im wrong.

Ja sam negde nasao da ako je HDMI kabal 1.2 onda nece na 1080p, a ako je HDMI 1.3 onda sljaka bez problema. Provericu pa javljam.

Oba dva Uncharteda su u 720p

Pa ne bi ga valjda TV lagao?

Nerazumem???Ja kazem da je Uncharted 1 i Uncharted 2 u 720p ne u 1080p

P.S. Moze on na TV-u nastimati 1080p ali igra mu se nece prikazati u 1080p nego u 720p jer je Uncharted 1i2 720p(HD Ready)

Kod mene se automatski promeni rezolucija kada ubacim igru i tv mi to prikaze u gornjem levom uglu…

Kupio sam kvalitetni HDMI 1.3 i sada radi bez problema !!!

upravo o tome pricam. ubaci uncharted pa javi rezoluciju. ja garantujem da ce biti 720 x 576 a ne 1280x720 iliti 720p

Sve ovisi kakav TV ima ako ima HD Ready ili Full HD igra ce mu se prikazati u 720p a ako ima CRT…

Da,to ti je njegova prava rezolucija 720p(HD Ready)

Zaci da imas Full HD monitor,ne nego mislim na igru Uncharted 1 i 2 su uradjeni u 720p(1280x720)

P.S. Inace 90% igara za PS3 su uradjene u 720p

U1 i U2 su radjene u 720p, nema greske tu, pise i na igri, meni je Tv namesten da po defaultu pusta na 1080p vezano za Ps3, ali najvecu rezoluciju koju moze da prikaze je rezolucija igre, tj. 720 p.

Tako i meni,na tv-u i na PS3 mi je namesteno 1080p(full hd)rezolucija posto imam Full HD,igre sve koje su 720p se prikazuju u toj rezoluciji dok kod drugih igri koje su 1080p mozes da biras 720p ili 1080p.

P.S. Naravno ako je FullHD TV