PS3 na monitor

Imam jedno noob pitanje:emoticon-0100-smile. Imam BenQ 2420HDB koji nema HDMI prikljucak, dakle DVI/VGA. Zanima me posto vidim da je nemoguce nabaviti vga kabel za PS3, kako povezati konzolu i monitor i jos zvucnike namestiti da rade, koji mi konektori sve trebaju ?

Edit: I sta mu dodje HDCP? Citam po forumima da je to bitno da podrzava, ali sta mi vredi kad kabela nema

Probaj mozda HDMI to DVI za sliku, a zvuk da izvuces nekako preko AV kabla koji si dobio uz konzolu. Znaci HDMI-DVI slika, crveni i beli cinc za zvuk. Ovo je samo predlog, na xboxu ovo radi, na ps3 nisam siguran.

Slika: HDMI->DVI
Zvuk: AV kabl (ide uz konzolu) ili opticki.

Gde ima da se kupi HDMI to DVI i koja mu je cena? Hvala momci!

WinWin - AV Kabl HDMI na DVI / D 1.5m Hama 56443 - Kablovi - PC periferije, monitori

HDCP je standard zaštite digitalnog materijala koji se prenosi putem DVI ili HDMI. Nema veze sa kablom već sa uređajima sa obe strane kabla. Svaki DVI ili HDMI kabl je kompatibilan, zavisi samo da je prijemni uređaj (TV, projektor i sl.) HDCP ready. Ako Sony na HDMI izlaz pušta signal koji je zaštićen HDCP enkripcijom, samo TV koji podržava HDCP će moći da pusti sliku.

Muke zive naci ovaj HDMI-DVI kabel. Ako neko zna gde ga jos ima osim winwin nek mi pise u PM, winwin ga u stvari i nema :smiley:

Edit: Nasao sam ga. :smiley:

Da li neko ima Benq G2420HDB koji moze da mi potvrdi da kod njega radi kombinacija ps3 i monitora preko hdmi i dvi. Nikako ne uspevam da dobijem sliku, sve zivo sam probao, i konzolu prikopcao na tv paralelno sa monitorom, i u opcijama prebacim na hdmi, prodje onih 30sec i slika se vrati na tv dok monitor crnilo. Kabel je ispravan, na jednom LG=ju sam isprobao i radi bez ikakvih podesavanja. Citam po spec. pise da ovaj moj benq ima hdcp sto cisto sumnjam jer nema slike. Jel ima neko resenje? Pretrazio sam citav google da bi saznao da li je neko uspeo da poveze ovaj monitor i ps3 i nista nisam nasao