PS3 ili XBOX

Molim vas za pomoccc… Bas se i ne znam nista o njima, zanima me koja je konzola bolja xbox ili ps3?
Da li je bolja cipovana konzola od obicne?
Zanima me i igranje preko interneta,a koliko sam citao preko cipovane konzole se ne mogu igrati online igre,a ne bih bas da placam svaku originalnu igru.
Jedan prodavac mi nudi ps3 kako kaze ima poseban cip koji omogucava da ps3 skida direktno igrice sa interneta i mogu se igrati online igrice (GTA 5 itd.) besplatno. Da li je to moguce?
I da li ima razlike u tome na cemu se konzola igra (velicina tv-a) imam 40" tv full hd… Hvala puno svima!

imas dve varijante za xbox

  1. RGH - chip koji se ugradi, i onda skidas igre i mozes da koristis eksterni hdd da bi te igre igrao na xboxu ali nema online.
  2. Flash drajva - Ovom metodom moras svaku igru da rezes na DVD ali za to ti treba posebni rezac koji verujem je jako tesko naci ovih dana. Ali ako nadjes i rezes igre onda mozes i online.

PS3 ima samo jailbreak, koji po metodi igranja je jako slican RGH metodi xboxa i uz par programcica mozes i da igras online.

Naravno sansa da te banuju u bilo kojoj varijanti je velika

Hvala puno na odgovoru. Onda cu najverovatnije xbox sa tim RGH cipom… deluje mi kao najsigurnije

Mislim da ti je daleko bolja varijanta čipovane konzole.
Mašine za koje se ti raspituješ su iz, sada već, prošle generacije, pa sumnjam i da postoji neka baza online igrača.
U XBR Shop-u imaš i jednu i drugu konzolu koje dolaze sa punim hard diskom igara i jednogodišnjom garancijom.

Ma navikao bih se i bez online igre… Bitno mi je cisto da me konzola sluzi,da znam prednosti cipovanih konzola,da ne bih kupio neku glupost…Opet bolje mi je da pitam ovde na forumu vas koji znate dosta o konzolama,nego da kupujem tako na svoju ruku…

A zasto ne bi pazario lepo neku novije generacije. Cenovno su tu negde cipovane starije odnosno necipovane current gen. Sad ces da pocnes pricu kako nemas novca ali veruj mi da su ulaganja “minimalna” ovo je pod znakom navodnika namerno jer ces moci starije igre da igras za smesan novac. Tipa last of us, rayman, uncharted…i sa druge strane na rasprodaji putem prodavnice 10$ plafon starije igre a ima i novijih da se nadju za taj novac. +gamepass (za 1000 dinara mesecno imas +130 igara) trenutno za dvesta dinara dobijas dva meseca te igre.
Daleko isplativija varijanta a imas i EA Accses koji za 500 dindz t.j. 25000 za godinu danai imas sve sportske, par NFS, mass effect 1,2,3, Batlefield 3,4,1…naigraces se za smesne pare ali sve legalno i bez potrebe da nesto butas, muvas i sl.

Razmisli malo o ovom predlogu ^
U potpunosti se slazem s njim. Za xbox 360 nemas vise novih igrica. Igra offline ce biti zanimljiva samo u pocetku dok ne izgustiras konzolu. Poslednje sto je izaslo su pes, fifa, nba 2018… One gluposti poput minecraft, packman itd ne racunam u igrice :slight_smile:

A ako imas sestru, brata, tetku, nekog u Austriji, Nemackoj mozes kupiti sve to za.
Credits to @Djordje1990

1 Like

To je dzabe jbt :open_mouth: