PS3: Da li se isplati kupovati ga sada?

Pozdrav, posto se trenutno 90% postova ovde na XBR-i vrti oko PS4 i Xbox One, zeleo bih (ako je to moguce) da nekoliko vas skrene malo sa te staze i posavetuje me, to bi mi stvarno mnogo znacilo.

E sad, kao sto sam naslov thread-a kaze, nameravam da kupim PS3 Slim (ne SuperSlim, jer izgleda uzasno), ali me zanima da li se isplati kupovati ga sada, dobro ne bas sada, vec tamo negde krajem godine, i to ne mislim zbog toga sto je PS4 najavljen jer ga ja bez sumnje necu kupovati prve pa cak ni druge godine nakon sto izadje, vec mislim zbog igara, zeleo bih nabaviti sve najbolje excluzive za njega ali ne znam da li se one mogu nabaviti sada (barem u dobrom stanju), jer ima sest godina kako su neke od njih izasle.

Imao sam debelog sa 160GB HDD, pa sam ga pre mozda sest meseci prodao drugu iz BiH jer me je smorilo da igram jedne te iste igre, a tada nazalost nisam imao bas mogucnosti da kupim igre koje sam zeleo da igram, i zato sam ga prodao da kupim RGH-ovan Xbox 360 da bi to naravno mogao. Sada imam mogucnosti da ga kupim opet, a i iskreno ga zelim, samo me kao sto rekoh, brinu igre, pa ako mi samo mozete odgovoriti hocu li imati problema sa nabavkom svih tih igara? 'fala Unapred.

Da, isplati ti se, i to mnogo, sada ima velika baza igara, koja će se samo proširivati, većina ekskluziva su dobre i zaslužuju prelaženje. A i sada ima dobar i stabilan CFW koji je jednostavan za korišćenje. Jedina mana je što neke ekskluzive zauzimaju MNOGO prostora, i po 20+ GB

Pazi, ja jos nemam PS3, sutra mi stize Vita, i siguran sam da cu uzeti i ps3 verovatno letos.
Inace, i ja se pitam sta mi se isplati, mada se ja razmisljam da li da nadjem sa CFW ili da idem na original.
Konzola je na zalasku pa ce i igre pojeftiniti verovatno, tako da nece biti problem ni za nove mozda. Bas sam sad poceo da gledam neke cene na PSN-u, tako da i digitalna izdanja nisu losa opcija. Uz to, imas i PSN+ na kojem daju dosta besplatnih, evo bas liste za jun:
Entering PSN+ in June:
29th May: Kingdoms of Amalur: Reckoning
29th May: ICO and Shadow of the Colossus HD Collection
29th May: Demon’s Souls
5th June: Rayman Origins
5th June: Coconut Dodge Revitalised

I da, video sam da su Uncharted 3, xCOM i LBP Karting isto besplatni za PSN+.
A i sto se tice polovnih igara, to su blu-ray diskovi, dosta su izdrzljiviji, tako da ono, obratices paznju kako izgleda, ali mislim da ce moci da se nadju polovnjaci.

Lakše je naći polovne PS3 igre nego za Xbox 360, ima po kupindu/limundu/kupujem-prodajem stalno, i narano, na razmeni igara ih sigurno ima mali milion

E to sam hteo da znam, definitivno cu pogledati po kupindu, limundu i kupujem-prodajem da vidim sta ima. Ja vec imam nekoliko excluziva, poput Uncharted serije, Infamous i Killzone 3, jer ih jednostavno nisam mogao prodati sa debelim, a i znao sam cu jednog dana opet pozeleti da imam PS3. Hvala na ovako brzim odgovorima, cheers :beer:

Nema problema, ali bi ti mozda bilo najbolje da pogledas na razmeni igara, ipak tamo prodaju mahom igraci i valjda su kolko-tolko realni po pitanju cena, a na ovim kupindo/limundo/kp imaju neke baš jeftine, a neke su papreno skupe

Ne veruj limundu, kupindu koliko se secam @studiovpc je dobio losu BD igru, tako da sve je to mac sa dve ostrice ako ne znas prodavca ili po necemu ti nije poznat bolje ne riskirati, gibiti zivce za glupost lakse je platiti vise lgru i biti siguran nego gubiti zivce koje ne mozes kupiti.
PS3 sada uzeti diskutabilno mozda je i dobro sacekati next gen konzolu ali do toga ima dosta a za sadasnju generaciju izlazi dosta igara i izlazice tako ko sto kaze “dimon” velika je baza pa i nije lose uzeti, ima originala povoljno …

Sent from my iPhone using Tapatalk

Naravno da se isplati. Dovoljno je reci da sa ps3 kupujes citavu generaciju (sest godina) igara. Koliko smo samo dobrih naslova prespavali i preskocili, to je strasno, indie scenu da ni ne spominjem. A i jeftini su toliko da je to smijesno, pa to je jedan ili dva izlaska u grad

Isplati se i to iskljucivo sa CFW-om da nadjes slim, jeste da su ekskluzive one koje valjaju od 20-45GB ali sve vrede… Ja sam kupovao polovne igre koje su 10/10 stanje sve na limundo i slicnim sajtovima ali samnimao peh da kupim Uncharted gde je naprsnut disk, sreca pa sam vratio sve uredno, jer sam tad imao super slim gde nije mogao cfw… Sad imam CFW slim,stvarno vredi samo zbog tih ekskluziva gde ti sve rade besprekorno a naravno mozes i ove druge da igras sto postoje za obe platforme

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4 Beta

Isplati se itekako, samo kupi fleshovanu, i valjao bi ti jedan externi hd od 500gb barem, a mozes i gurati originale ako si imucan, ako ti je merak da igras MP opusteno, onda je to bolja varijanta. Malo je maltretiranje traziti po oglasima sad svaku exkluzivu koju bi odigrao na ps3, mnogo je laksa solucija skinuti, pa ako ti je merak da nagradis developere (koji i onako nemaju nista od toga sto ti trgujes polovnjake), uplati im na ziro racunu koliko hoces :smiley:

moze externi ali jos bolja varijanta da pribavi interni, mada bez 1 TB ne razmisljaj nista… bilo koji za laptop 2.5" samo ubacis i miran si…

Daleko od toga da je PS3 promašaj …

Imaš MNOOOGOOOO igara na njoj, i neće sutra da prestanu da izlaze igre za nju …

Mislim da bi sa flešovanom PS3 i što reče studiovpc, bar 1TB HDDom, miran jedno 2 godine naredne … dok se ne iskristališe situacija PS4/XO na terenu, a ne ovako dok još nagađamo …

eh da to sam zaboravio sony je poznat po tome da ne zaboravlja prethodne generacije i izbacuje igre za njih i po izlasku nove generacije, ps2 ti je ziv primer za to gde su igre izlazile do prosle godine, ne sve ali opet su izlazile :wink:

Samo je trenutno problem pronaci nov a flesovan PS3. A ako pronadjem flesovan, jel ce to biti isto kao sa RGH-om kod Xbox-a, da samo skinem igru, ubacim je i igram? Oprostite, nisam expert sto se tice PS-a, tako da mi nemojte zameriti sto ne znam.

da bas tako, prosto ko pasulj

nov je tesko naci, ali bas, moras da ganjas neki polovan a extra ocuvan, mene je da izvines usralo da kupim polovan slim koji je u tip-top stanju kao da je tek izasao iz kutije, a unutra ni trunka prasine… bilo je ili 300-320 za nov ili 220-230 za polovan… jbg 100 evra su 100 evra :smiley: da nisam mogao da nadjem uzeo bih nov…

dok recimo prethodni ps3 fat koji sam imao, isto kupljen polovan je bio kao da ga je voz pregazio, iako po slikama nije tako izlgledalo… ps3 superslim sam uzeo umesto njega ali sam ga prodao jer hocu CFW…

i da igre samo prebacis i samo igras, isti princip rada ako ne i laksi

Manje-vise je tako. Vrlo je jednostavno, i po principu podsjeca na RGH, posebno sada kada nema za****ncija sa fix-evima i slicnim stvarima

Jedan od vozova se zvao Igor… :smiley:
Al’ majke mi, nisam ga ja onako sredio, ja sam samo jednu zabicu slomio

Ahh, da mi je znati sto sam ovoliko cekao da odlucim da ga kupim. Mislim da bi bilo glupo pitati hocete li ih vi ovde u XBR-i nekako nabavljati, tacnije iskopati negde, posto cisto sumnjam da cu ja naci neki stvarno ocuvan.

ma znam sta si mu ti uradio ali onaj posle tebe ne znam sta mu je radio, toliko je bila grebana konzola da je strasno bilo, ajde to sam sve ispolorao nista se posle nije videlo, ali mi trebalo 4 sata da to uradim, sreca pa su svi delovi glossy…

ali mi nije jasno ko je jahao gamepad da jadan sav bude izlizan i da se pecurke vrte u krug heheheh

nemoj da me pogresno shvatis ne krivim ni tebe ni vlasnika posle tebe, jednostavno svestan sam sta sam kupio, dobio sam cak 2 harda :smiley:

Uuu joy sam mu dao u savrsenom stanju, bas je bio dobar. SVaki drugi koji sam koristio bio je uzasan, ovaj je imao kakav-takav otpor na pecurkama