PS2 rezanje diskova

Imam jedan problem… Posto sam kupio sestrinom sinu oko nove godine ps2, dobio je 10-ak igrica sa njim, ali su mu dosadile sve… Eh sada ja skinuo igru da mu narezem, odradim sve kako sam radio pre 3-4 godine, kada sam ja sebi rezao igre za ps2… Preko Power ISO, i uvek izbaci kao nesto da igra nije u PS2 formatu, kada se ubaci igra u konzolu…
Eh sada, ima neko da mi objasni, ako zna gde gresim, ili posalje neki tutorial za rezanje, koji je provereno valjan?

Ja sam koristio Nero program , preko opcije burn image narezao 20+ diskova sve radile. Takodje pogledaj na koji nacin je hakovan ps2 da li je cipom na maticnoj ploci ili modovanom karticom zna nekada kartica da otkaze.A i moze biti do iso fajla igrice.

Modovana memorijska… Ali cita sve ostale igre… Probao sam dva iso fajla… Rezao sam igru Crash Bandicoot… I dva iso fajla sam probao i uvek isto bude…

Treba patchovati iso fajl pre narezivanja, da bi radila sa freeboot karticom. Probaj sa ovim

Ako igras preko modovane kartice, onda iso ide na memorisku, ali se prije toga provlaci kroz USButil koji rascjepi igru na fajlove po 1GB, i stavlja se jos jedan .elf file na root kartice i tako se pokrece.

Kako da stavi na kraticu od 8 ili 64mb kad igra ima oko 4 gb ? Zar ne bi trebalo i kad je modovana memorijska da se klasicno igra preko narezanog diska kao kad je konzola i cipovana fizickim cipom u maticnoj?

Memoriska iliti USB, na to sam mislio. Na memorisku od ps2 se instalira McBoot, a na USB ide igra i .elf

Ako ima modovanu karticu iso patchuj sa ESR patcher GUI posle patchovanje iso postane kao Video DVD proveri sa ultra iso ili nekim drugim programom, narezi i to je to.

Ima modovanu memorijsku… Ajde, uzecu sutra jedan disk, zato sto mi je ostao tamo kod sestre, pa cu probati… Covece bas me namuci… Jos ja onako ovo je prosto, rezao sam vec… Samo sto je moj stari ps2 imao bas taj cip, tada nisu bile modovane memorijske…

Pokušaću da odgovorim na sam naslov topika. Nekada davno sam rezao (kopirao) PS2 igre sa Clone CD. Ako već imaš imidž fajl samo ga propusti kroz CloneCD i to bi trebalo da bude to. Takodje sam koristio i Verbatim diskove koje sam rezao na 4* brzinom i uvjek je sve bilo ok. Naravno govorim o čipovanoj PS2. Sa ovim modovanim lično nisam imao iskustva. A kada sam rezao sa drugim programima uvjek je bio neki problem i često su diskovi pucali u toku rezanja.

Hteo sam da pitam posto je oko rezanja diskova interesuje me kako da konvertujem/kompresujem igru koja je veca od 4.7 gb ? odnosno koji program da koristim, uzeo sam od drugara GoW koji je rezan za mcboot i on je na jednom disku a zauzima oko 6-7 gb kada se dobije .iso fajl, igra radi lepo bez seckanja i bagovanja , i koji je najbolji program za rezanje i koja brzina ? spucao sam jedno 10-tak diskova ali nikako da narezem dobar disk. Trazio po netu probavao na razne nacine ali bez uspeha .

Imgburn sam koristio za rezanje, imas ESR patcher koji moze da vrati u prvobitno stanje iso za cipovanu konzolu ili za freemcboot. Za size proguglaj ja nisam video skoro ni jednu igru na duallayer-u .

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Bas zbog toga i pitam jer nisam ni ja video ni jednu narezanu igru na DL samo na SL pa pitam zbog iskustva , inace nasao sam neki program na netu ali kada sam propustio iso kroz njega on odradi kompresuje iso i kada narezem ne radi , naravno da sam igru petch-ovao sve uredno , negde gresim ali ne znam gde, a da li za Imgburn treba neka posebna podeavanja ? Igra koju pokusavam da narezem je GT4 , a naveo sam u predhodnom postu da sam od druga uzeo GoW i radi bez problema.

Ti to pustas preko ESR patchera? Ako je tako, mislim da znam sta je problem. Skidaj americke verzije igara, ne PAL. I pogledaj na netu compability list

Da preko ESR patchera , pustam igre znam sigurno za GT4 da je kompatabilan sa ESR-om probam pa cu javiti.

Samo skidaj US verzije igara, njih narezuj i to je to

Skinuo sam i US verziju GT4 , i kada raspakujem winrar-om dobijem .iso igre koji je isto kao i za PAL verziju 5 .3 gb-a , skidao sam neke programe za kompresovanje , citao sam na netu da moze preko magiciso -a i Imgburn-a ali nikako da provalim kako .

Pa samo izaberi burn iso opciju negde ces naci i izaberes taj fajl narezes i to je to,nema tu nikakve nauke.Ja sam koristio poweriso

U dobra stara vremena rezao sam sa ClonCD (bilo nekada prije 8 godina i igre jos uvjek na tim diskovima rade, u pitanju su Verbatim Srebreni, a rezao sam ih koliko se sjecam 8x ili 4x brzinom iako sam imao u to vrijeme drasticno brzu opciju rezanja), sa Clonom nadji iso fajl odredi brzinu (ti vidi kojom hoces) i to je to.

Svakako da PS2 mora biti cipovan (bar je kod mene takav slucaj) a sa fles karticom na drugoj konzoli je po meni patnja ono konvertovanje pa kopiranje na USB (jeste da se osjeti brzina ucitavanja i to primjetno). Ali sveukupno vrijeme provedeno operaciji konvertovanja je veoma dugouodnosu na opciju ISO, program za rezanje, vrijeme trajanja rezanja i igraj!

Skoro mi je stigao onaj HDD adapter za PS2 pa cu u zimskom vremenu da se bakcem i sa tom opcijom (ninja HDD pa da se trpa sve do cepa).