PS2 i HDTV - Podesavanje slike

Imam PS2 Slim i LG 32LN5400, i reko da odigram originalnu Mafiju medjutim slika je zivi horor, ali bukvalno kao na PS1, pikseli na sve strane, nigde nista glatko. Znam da je stara konzola i da ne moze imati neku fensi grafiku ali ovo je horor, stvarno se ne secam da je ovako lose bilo (ranije sam igrao konzolu na CRT TV-u). Jel se tu moze nesto podesiti? Konzola je povezana standardnim kablovima (crveni, zuti i beli).

Zato i jeste takva, ja sam povezao isti tv sa xbox 360 i sa AV kablom i bilo je zlo…
Povezi sa HDMI i nemas frke!

Nema PS2 HDMI na zalost inace bi davno.

U da ja skroz zaboravi…
Ja ga igram na starom TV-u tako da sam skroz zaboravio, onda mislim da ti nema pomoci, tako je kako je, ili prikaci na CRT TV ili odigraj na PC-u…

Ne smeta mi toliko ali reko mozda ima neko podesavanje negde na TV-u ili na konzoli. Znam da ima i neki HD kablovi za PS2 (isti kao i za PS3) ali ne znam da li je ovde neko to koristio i da li uopste vredi uzimati.

A sto je ne predjes lepo na pc-u ? :slight_smile:

Ja sam koristio do skoro HD AV kabal na mom velikom CRT-u dok nisam kupio LG ko i ti…
Sigurno ima razlike, mogu ja sutra povezati pa cu ti reci, HD kabal ima pet cinceva, mislim da nas LG nema taj HD AV ulaz vec samo obican AV ulaz sa 3 cinca…

Treba ti komponentni kabl, sa 5 činčeva…

Jedino što sam video je da nabaviš onaj HD AV kabl sa 5 činčeva. Neki kažu i da pomaže ako staviš da ti slika bude prikazana u 4:3, mada ne mnogo.

Da, da 5 ima pogresio sam… :smiley:

Au tebra nisi ti video xbox 360 sa Av na HDTV-u…
Znas kad su mi oci prokrvarile… :smiley:

Nisam, ja sam prvo igrao nekih godinu ipo na CRT-u, pa sa VGA kabelom i na kraju kupio ovaj tv pa nabacio HDMI :slight_smile: Kontam da je sa redovnim kablovima horor. :smiley:

Komponentni kabal sa pet cinceva i pozlacenim vrhovima resava problem. Gledaj da uzmes originalni ps2 a ne kineza koji se prodaje na raznim sajtovima. Razlika je ogromna. Imas komponent ulaze na tvom tv-u. Obicno se nalaze sa zadnje strane ispod ili iznad scart ulaza.pozz