PS2/hdmi

Caos svima , nadam se da ce neko moci da mi pomogne ili da me uputi nekom ko bi mogao da mi pomogne :smiley: Ovako , uzeli smo sony 2 klincima , mali su pa smi kontali to ce im biti ok , medjutim ja bi da ga povezem sa hdmi kablom .
Povezan je sad scartom , pokrenem igricu , u toku igrice prebacim na hdmi i radi , restartujem sony za drugu igricu , izbaci i pojavi se na tv nema signala , vratim na scart i sve je ok . Sony je cipovan , pokrecem igrice sa usb , ima freemcboot (, modovanu sony 2 karticu , da li neko zn u cemu je problem ? Moj lajcki zakljucak da meni sonyja nepodrzava hdmi ili taj sony nepodrzava hdmy :confused: ili samo lupetam :confused:

Ps2 nema hdmi izlaz, niti daje digitalni signal. Ne znam koji si kabl uzeo da je sa jedne strane ps2 izlaz, a sa druge hdmi, ali u svakom slucaju bez kutije koja konvertuje signal iz analognog u digitalni neces tako nista uspijeti.
Nadam se da ti je ovo pomoglo, svako dobro.

Da to najbitnije nisam rekla , uzela sam konvertor ps2 to hdmi , taj konvertor ide u sony, iz konverora kabal jedan usb ide u sony a drugi hdmi u tv

Prvi put cujem da ps2 daje video signal sa usb izlaza. Kako izgleda taj uredjaj, ima li ime?

Bas se zove ps2 to hdmi , ukucaj na google da vidis , mnogo je bolja slika kada je povezan sa tim , ja dobijem sliku igrice , ali ne mogu dobiti meny sonyja kada je tako povezano , ako stalno budem prebacivala sa scarta na hdmi otice i ulaz u soniju :confused:

Prvi put vidim ovaj adapter. Pokusajte sa podesavanjima na tv-u, posto vidim da daje signal od 480p i 576i. Ali cisto sumnjam da ce biti neko poboljsanje u slici.

Bude stvarno bolja slika, kazem ti dok je igrica pokrebuta radi preko hdmi i vidim koliko je bolje i jasnije , al cim restartujem da promenim igricu nestane slika , probala sam sve sto je do tv , nemam vise ideja , a ne znam ni koga vise da pitam …

Ne znam, jedino jos sajt prozivodjaca ili yt za savjet.