PS Vita prototip

Prije par dana isplivao je video ranog PSVita prototipa. Zanimljivog je dizajna, ocito inspirisanog sa PSP Go verzijom. Moram reci da konzola izgleda poprilicno lijepo sa izuzetkom ovog donjeg djela. Da su njega odbacili i malo ukrasili konzolu, cak mislim da bi bila ljepsa od konacne verzije. Jos ako bi se konzola mogla koristiti kao tablet kada se sklopi, cini mi se da bi bila daleko popularnija konzola.
Ali realno, i ovako je savrsena.

[video]https://youtu.be/tWJEY9uDlfY[/video]

Dizajn koji sada ima konzola se meni svidja bar po onome sto sam video po internetu , samo jedina mana je to sto ne koristi obicne sd kartice ili micro sd kartice vec one skupe sony-jeve,

Meni je ona i ovako savršena po pitanju dizajna, ali glavna mana su te *****e memorijske i neverovatno DEBILNA ideja da se Save veže za igru, pa ako se obriše sve ode u nepovrat… Osim ako se ne koristi PS Plus za upload saveova ili se cele igre sa saveovima kopiraju na PC ili PS3, na PS4 to još nisu omogućili koliko se sećam… Te dve genijalne ideje su mi jedine mane ove hardverski solidne mašine.

So much potential, so little care…

Jbg, makar ima solidan broj igara, između ostalog i sve delove serijala poput Persona, Disgaea, za Ys nisam siguran, ali mislim da je i tu dobro pokrivena, Oddworld, BlazBlue, Guilty Gear, sem onih spinoff delova na 360 i ovog najnovijeg, Xrd, Danganronpa, itd. Katalog PS i PSP igara dosta pomaže taj broj.

Sent from Despair Academy using Amala Network

Kad procitam PSVita prvo pomislim na Persona 4 Golden - majke mi!

Sta znam… ja ima “debeljka” prva serija i zamjerka je samo na OLED dok je slim nekako LCD i laksi ali opet sve je to OK. Ne diraj nista sto valja, ne kvari sto je ispravno vec izbacite dobrih igara i to je to.

First party podrska, nazalost, se nece vratiti. Steta, imaju sistem koji je jos uvijek aktuelan hardverski. 3ds nece jos dugo izdrzati na trzistu, vec sada ima problema da gura Nintendove sarolike i malo zahtjevne svjetove, da ne govorimo koliko se pate onda third party igre.

Memoriska kartica je jedna od najvecih mana sistema, kao i losa pocetna prodaja sistema. Umjedto da su pokusali kao sa ps3 da izdaju sto vise kvalitetnih ekskluziva za sistem i tako poboljsaju prodaju (ps3 je na pocetku bio kao XO ove generacije), oni su odustali od Vite nakon sto je ps4 krenuo da melje sve pred sobom. Steta, ali se radujem trenutku kada izadje neki cfw za Vitu. Onaj hardver i dva analoga plus gomila emulatora i mislim da je nikada necu prodati.

Edit: cekam Personu na rasprodaji i uzimam je, vrijeme je da je odigram.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Pa sad picim FFX, i stvarno mi je zanimljiva igra, ali mislim da nikada ne bih mogao ganjati platinu. I ovako sam oko 20h u igri, malo presao polovinu, a vremena imam sve manje. Jos kako sam odlucio da se bacim na RPG i JRPG igre, tek sad vidim da necu imati vremena. Tesko je biti odrastao.
Jos si ti u tudjini, kad dodjes sa posla vjerovatno ti nije ni do tebe, a kamoli do igranja.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Aaaaa druze ja sam to presao kuci a New Game + ovdje po malo igram. Ma vidjeces - odusevice te igra. Majke mi za nju bih i 40e dao toliko je dobra

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ja sam rezervisao 15$, pa sad cekam neki price drop :slight_smile:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk