PS VITA 3.6 HENKAKU guide

Da bi Henkaku uopste radio treba VITA da bude na verziji 3.6. Koliko sam citao, vecina PS vita koje se nove kupuju izvan Japana (tj iz magacina ostaci) imaju verziju manju od 3.6 i onda se prvo treba updejtovati na 3.6 da bi ovo moglo da radi.

Prvo sto se mora uraditi jeste da se ode na Henkaku web sajt sa VITE, lako se nalazi, ali ne smem da izbacujem linkove ovde.

Na sajtu se jednostavno klikne na instal, pa na OK. Izbacice gresku ali se ne obazirite jer ce u pozadini da se vidi download kako ide. Kada se skine 100% pritisne se ok, sto ce stvoriti novu ikonicu na VITA ekranu.
To je Molecular Shell

.

Udjemo u molecular shell , ali ne kliknemo odmah levo na install nego kliknemo opet na ikonicu da udjemo.


Tu saceka ovakav prozor

Pritisnemo start dugme i onda udjemo u opciju Configurage HENkaku in settings. Pojavi se klasicna setting opcija ali sa dodatim HENKAKU settingsom. Tu aktiviramo PSN spoofing, enable unsafe homebre, i namestiomo spoofed verziju na aktuelnu 3.67

Sada se vratimo u molecural shell i pritisnemo SELECT dugme i pojavi se IP adresa koja nam treba kako mozemo da prebacimo sve neophodne faljove sa racunara na VITU.

Na racunaru se skine FILEZILLA u koju se u gornjem desnom uglu ukuca IP adresa vite a desno port.

Sada se skine sa neta ENZO.vpk koji ce uciniti Henkaku stalnim, sve dok se zaista ne updejtuje verzija koja ga onda brise iz sistema.
U Filezili sa desne strane udjemo u folder ux0 i u njemu napravimo folder koji nazivamo VPK, u njemu cemo smestati sve buduce aplikacije koje treba da se instaliraju.
Sada na VITI izadjemo iz Molecular shella i udjemo opet, ali prilikom ulaska ne pokrecemo aplikaciju nego kliknemo sa leve strane install. Ona ce pokrenuti web brauzer opet i izvrsiti jednu instalaciju, kliknemo yes yes.


Sada nam je zvanicno instaliran i molecular shell u koji upet ulazimo i udjemo u ux0 folder , pa u novonapravljeni VPK folder, i pokrenemo enzo. vpk. Njegovom instalacijom zvanicno je hakovana VITA.

Sada imamo hakovanu VITU ali nemamo nista jos uvek od toga. Naravno restartujemo VITU i videcemo ovaj logo, to znaci da ste posali haker. :slight_smile:

Sada nam trebaju nove aplikacije. Prvo nam treba nonpdrm.skrpx . Ali usput skinite i pkgi-v0.05.vpk i config file i vita shell.vpk

Opet ista procedura select dugme i povezemo sa filezillom. Sa desne strane opet udjemo u ux0 folder i u VPK folder ubacimo PKGI i Vita shell.

Napravimo novi folder koji nazivamo PKGI i u njega ubacujemo config.txt file koji smo zajedno skinuli sa pkgi. Sada instaliramo PKGI i Vitashell.
Vitashell ce raditi, ali pkgi nece jos. Tu na scenu stupa no drm fajl

U tai folder u ux0 particiju udjemo i tu ubacimo nas no drm file. Nas odatle zanima config fajl u koji ulazimo pritiskom na X .

Otvorice se ovakav fajl samo sto ce biti malo drugaciji. Ovo main bilo je na petoj a ne na sestoj poziciji. Dodjemo do pozicije 4 i pritisnemo desno cime stvaramo prazni prostor na mestu broj 5. Tu kliknemo X i ukucamo ovo sto pise na poziciji 5. ux0:tai/nonpdrm.skprx usnimimo. Restartujemo i sada imate 1000 igara za download :slight_smile:

Naravno ovo sve moze da vam brikuje VITU, tako da radite sve na svoju odgovornost. Xbox republika forum i ja nisamo odgovorni za takve probleme. Tekst je ovde iskljucivo informativne prirode!

UPDATE:


Jednostavno skinete Adrenaline.vpk i adrenaline buble.vpk , prebacite preko filezille instalirajte preko Vitashela. Isti postupak kao sto je napisan gore. I dobijamo PSP i PS1 emulator.
Prvi PSP ima po meni lepsi meni nego sto ima Vita, veliki plus jeste opcija da ubacimo neki filter i ispeglamo stare igre. Tako da ivice i likovi u igri nisu vise krzavi. ![DSC_0433|690x389] (upload://tOpdkqbYwFooaNUtk2o23JrYFMX.JPG)

Evo kako lepo izgledaju igre u PSP meniju. Ono sto mi se dopada da GOW recimo ima i mini trejler dok brauzujemo po biblioteci.

Ali sem toga, uopste i ne mora da se ulazi u emulaciju PSP-a. Moze da se napravi ikona preko adrenaline bublea.
Teskoca instalacije i rukovanja oba programa 1/5. U odnosu na ono gore, maciji kasalj. Samo next, next, next.

Jedan savet . PSP igre kopiramo na UX0 particiju/pspemu/iso.
PS1 igre kopiramo uX0/pspemu/psp/game. I jos jedno moraju biti u EBOOT.pbp formatu. Ali ako malo proguglate igre vec postoje tako odradjene da se skidaju.

Za kraj jedna lepa slika. :slight_smile:

Svaka kritika za tutorial dobro dosla :slight_smile:

6 Likes

Jesi sa Vite pisao? :joy:

3 Likes

Rekao da pokazem sta sam sve skinuo sa piratskog stora, i napunio karticu imam jos 700 MB.
Sledece u planu mi je da kupim micro SD od 64 gb i da je ubacim gore u slot za mem card, posto imam adapter. Ali jos uvek nemam mogucnosti za to nedostaju mi neki delovi za proces.

Jedna napomena za pirtatski store, skidajte samo aplikacije koje su za region vaseg vita naloga.

@Marko96 pricao sa sestrom na mobu i pisao. :joy:

Nikada nisam hteo vise vitu da imam nego sad :joy:

3 Likes

Sledeci tutorial emulacija PS1, uskoro ce moci i full emulacija PSP-a, to su jos 2 GOW-a :slight_smile: .

Pa onda ide micro SD kartica i da pokusam da swapujem akaunte uz sto manje muke, SD kartica za pirate. A sonijeva za legalan i remote play.

A do tada imam nekih obaveza, khm khm. :relaxed:

Bas sam danas gledao oglase za vitu. Otprilike za nekih 100 do 130 evra sam nasao vite u zavisnosti od broja igara sa kojima idu u paketu ali I ofw 3.67 koja pretpostavljam ne moze da se hakuje. E sad ako na hakovanoj viti ne moze da se ide online tj ako ne mogu trofeje sa vite da updejtujem na moj psn nalog onda mi I ne zelim hakovanje. A ne znam ni kako se krecu cene original igara.

Sta je sa vama i trofejima :joy: .
Ovako mozes da ides na net sa henkakuom, i da sync trofeje. Ali moras da pazis koje igre skidas, da pre toga proguglas da li ta igra ima fizicku kopiju. Ako ima onda moze sync. Ako je digital only moze da se desi, ali mala verovatnoca da ti banuju IP ili taj akaut.

Kako imam na UK nalogu kupljene igre ne pada mi na pamet da ga rizikujem, pa sam napravio i jos jedan USA nalog. Koji sam planirao da napravim vec neko vreme i na njemu cu sync trofeje. To ti je resenje jos 1 akaunt.
Po meni makar sto bi rekli legalna vita je bacanje para osim ako vec nemas veliku biblioteku Vita igara i ako nisi JRPG ljubitelj. Kao sto je @daemonkiller92 Jer toga ima tone kvaliteta;

1 Like

Ja imam “samo” oko 1000 stavki u download listi bez plusa… Šta je to? Sitnica :smiley:

Meni se recimo hack ne isplati. Možda bi mi se isplatio da nabavim Vita tv i tu isprobam igre pre kupovine, jer ima nekih igara koje ne bi igrao da sam ih probao :smiley:

1 Like

To sa trofejima ti je nesto poput instagrama. Ako ne fotografises sta si jeo kao da nisi ni jeo. :joy:
Imao sam ps+ barem 3-4 godine a koliko se secam svakog meseca je bila I jedna vita igra tako da mozda imam neki solidan broj igara na nalogu mada verujem da je vecina neke gluposti.
I da li je dovoljna kartica od 8 ili 16 gb?

Napunio 16 gb dok kazes keks :rofl: . NPR GOW 3gb, FFX 3gb, Wipeout 2gb, bas dobre igre tj hitovi su 1,5-3gb. Da ne gresim dusu imas i bisere koji su ekstra pa su 300 mb, minecraft 150 mb cini mi se.
Ja cekam platu sledecu da kupim micro SD od 64 GB i da napravim ono sto sam pricao. SD card i akaunt USA za pirate, a sony kartica za moj primarni UK profil.

1 Like

A jesu li to obicne sd kartice ili neke posebno pravljene za vitu? Obicnih sd imam od 16 do 64 gb.
Ili je jedna sonijeva a jedna standardna?

jedna od stvari zbog koje Vita nije previse bila popularna izvan Japana jeste zbog cene sonijevih kartica koje se pljacka, Bas su skupe, a ovaj SD hack radi samo na Henkaku.

1 Like

Updajtovan novom emulacijom tutorijal. :grinning:


Henkaku ban safe Remote Play.
I jos najjace remote play bez interneta.

Skinuti program relink.vpk
Pokrenuti i staviti ID profila koji zelite, restartuje se vita. Ukljuci se zvanicni PS4 remote play, i skipuje se normalno povezivanje. Trazimo povezivanje tj sinhronizacija preko sifre, unesemo sifru od PS4 i mozemo lokalni offline remote play. :slight_smile:

1 Like

Trenutno mi je zabavnije da izvucem maksikum iz Vite nego da je igram. :joy:

1 Like