PS Plus problem

Stigla mi od Ninje nova ps4 pro konzola danas :), ali nemogu da podesim ps plus. Odabrao sam pri pokretanju konzole za zemlju ameriku i stavio pod postal code neki iz new york-a i sve je proslo ok. Ukucao podatke o platnoj kartici ali je nastao problem pri ukucavanju billing adresse. Ukucao sam adresu koja jeste tj ona na koju je kartica registrovana ali mi neda da odaberem bilo koju drzavu sem americkih, a ako odaberem neku od njih izbaci mi gresku u vezi sa brojem kartice(nevazeca u usa). Sta mi je ciniti, da li ima neka caka za ameriku ili da oberem uk store?

PSN ne prihvata domace kartice(predpostavljam da si iz Srbije), ne prihvata cak ni PayPal nalog iz Srbije.
Ja sam ovo resio tako sto sam nasao adresu Hotela iz USA i broj telefona.Napravio USA PayPal sa tom adresom i vezao karticu iz Srbije, a onda vezao PayPal sa psn-om.Radi bez problema.

Ok hvala ti. Mada sad me i paypal zaebava. Ukucam americku adresu i posle kada treba da linkujem sa platnom karticom i unesem billing adres od kartice samo mi daje pod drzavama da biram americke stejtove. Znaci uopste nemogu da unesem billing adresu iz srbije

Pazi ti ustvari i ne treba da uneses bilo kakvu adresu iz Srbije.Znaci nadji na netu adresu nekog Hotela iz Kalifornije recimo.Uzmes im sve, broj telefona, ZIP/POSTAL, Drzavu gde se Hotel nalazi…Sve to uneses na PayPal nalog.Kada sa tim zavrsis, onda te PayPal pita da uneses karticu gde uneses podatke sa svoje kartice iz Srbije(broj kartice, do kada vazi…).Znaci prakticno ti billing adresa bude adresa tog hotela a kartica ti bude iz Srbije.

Kao sto sam ti objasnio u privatnoj poruci, treba ti samo obican Paypal nalog. Srpski. Sa srpskom karticom. I srpskom adresom. Od pre negog vremena uvedena je Srbija na spisak podrzanih zemalja.

To je procedura koja traje. Moras da uneses podatke i da verifikujes kodom koji ces dobiti u svojoj banci od prve Paypal mikro transakcije. Tek kada budes imao potpuno funkcionalan Paypal nalog mozes da obavljas transakcije na sajtovima na kojima nemas mogucnost direkt og unosenja kreditne kartice (sto se iz vise razloga i ne preporucuje - Paypal ti nudi sigurnost u vidu zastite podataka o kartici kao i eskalacioni mehanizam koji dovodi do refundiranja troska u slucaju prevare).

Kada budes imao Paypal kupujes PNS kodove (10, 20, 50$) sa recimo G2 sajta i unosis ih u svoj PSN wallet kojim posle kupujes igre.

A mozes mozda da linkujes karticu direktno na Amazon i kupujes tamo kodove bez Paypala. Ali trebace ti Paypal pre ili kasnije u zivotu. Obavi to svakako.

Kao sto sam ti objasnio u privatnoj poruci, treba ti samo obican Paypal
nalog. Srpski. Sa srpskom karticom. I srpskom adresom. Od pre negog
vremena uvedena je Srbija na spisak podrzanih zemalja.

Jbte ovo nisam znao.To je super info. :slight_smile: Fala!

Heh ma da. Pre toga sam koristio hrvatski paypal ali sam morao da ga zatvorim i prebacim se na Srbiju. Bukvalno su me zvali iz Paypala da me ispitaju. Neka fina zena iz Engleske. Zamolili su me da zatvorim account posto nije u skladu sa adresom iz kartice i propisima i otvorim novi srpski. Jako su profesionalni, ne zezajte se sa Paypalom :slight_smile:

Momci hvala vam za pomoc ali mene ovaj pay pal - platna kartica ebu pa razbijaju i ne staju. Pri spajanju pp sa karticom nikako mi nije dozvolio da odaberem bilo koju zemlju sem amerike. Spojio sam na kraju upisavsi i pod billing adress tu fake americku adresu. Posle toga mi je pp prosao i uzeo sam onaj ps plus 14 days trial a posle toga vise nista nemogu da kupim ni na ps preko paypala ni preko nekih sajtova gde se kupuje preko paypala a ni preko sajtova gde se kupuje direktno preko kartice. Stalno mi odbija transakcije a para na racunu imam(proverio malopre i imam 136 dolara)

Najbolje da probas sutra kontaktirati svoju banku, da nisu oni nesto blokirali…

U jbte…nisam ocekivao da zovu za to.U svakom slucaju u tom slucaju Srbija svakako bolja opcija za nalog.
Mene ne bi ni dobili na USA broj.Mozda recepciju…:joy:

:joy: Bio tu do pre neki dan ali otisa, sumljivim neki lik… :joy: :wink:

1 Like

HaHaHaHa…taj neki fazon!:joy:

1 Like

Uspeo sam. Nazvao sam call centar banke da proverim karticu zasto mi kupovina ne prolazi i rekli su mi da nema nikakvih problema sa karticom. opet sam probao da kupim nesto i odbilo mi je karticu. Posle toga sam napravio srpski paypal sa pravim billing podacima i spojio ga sa platnom karticom. Probao da kupim pn card i proslo sve uspesno konacno :).