PS Now on your PC

Ja se taman ponadao da si na neki fazon uspeo da aktiviras trial taman da vidim kako radi pa ako valja da uzimam pretplatu.

Nisam uspeo nazalost. Napisao sam zasto ne moze i ne pomaze nista. Ne moras uopste da probas iako znam da te kopka kao sto je kopkalo mene. Ali veruj mi da radi identicno kao da imas ps3 konzolu. Bez laga, baga ili bilo cega. Ako si za ps3 igre, ne razmisljaj ni sekunde nego uzmi pretplatu.

Ja se od Januara kada sam uzeo PS4 dvoumim i vagam hocu li da uzmem pretplatu jer ima brdo ekskluziva koje bi da odogram i da slozim pricu.Prvi je God of War.Videcu za koji dan kad mi legne plata sta cu.Pa ako se odlucim tu se daemonkiller i ti za neku infomaciju sta i kako.

Ima svih sest delova gow. Ima tlou, sva tri uncharteda, to je dovoljno za pocetak :blush:

Da li meni vredi pokusati PS Now na lap topu Lenovo G70-70? Ne daju mi se bas pare za dzoj i pretplatu ako to nece raditi kako treba. Bolje mi je da uzmem ps3 onda, da odigram te naslove

Radice ti intexov joypad za 900 din, ne treba ti dualshock. Bilo koji joy koji lici na Xbox ili Playstation joypad ce odraditi posao. jedino zaboravi na igre koje su motion oriented tipa Heavy rain ili beyond two souls.

A sto se tice toga dal ce laptop da gura evo ti oficijalni sistemski zahtevi.

Vise gledaj da imas 12 i vise Mbita neta, jer je 12 reccomended, 5 je minimum

1 Like

[quote=“MitraljezaC, post:23, topic:11373, full:true”]
Ja se od Januara kada sam uzeo PS4 dvoumim i vagam hocu li da uzmem pretplatu jer ima brdo ekskluziva koje bi da odogram i da slozim pricu.[/quote]
Moj savet ti je da si uzmes US Ps Now, posto imas puno vise igara u izboru. US PS Now ti ima nesto vise od 450 igara a UK malo vise od 300 igara.

Ako sam dobro razumeo ono što je napisao Akiris, ja da bih mogao da aktiviram PS Now moram da se ulogujem na nečiji nalog koji je podržan, jel tako? Pošto vidim da kad probam sa mojim nalogom izbaci mi da moja zemlja nije podržana. Da li ima neko odavde već aktivan PS Now ili nalog koji je validan za PS Now, pa da plaćamo po pola pretplate kao što to rade Akiris i daemon.

Odakle ti je nalog? Ovo podržava samo EU/UK naloge na PC trenutno. Možeš da napraviš nov nalog, pa onda na njemu da uplatiš dovoljno za pretplatu od jedan mesec i aktiviraš.

Trenutno u EU podrzava tri zemlje(znaci moras imati jedan od ova tri naloga) znaci UK, Belgiju i Nizozemsku.

A ako imas PS4 ili PS3 podrzava ti US i EU naloge. EU se odnosi samo ako koristis uslugu sa PC-a.

Minimum hoce. E sad me interesuje dal ima frame dropova zbog hardwera? Imam 50/3 internet, tako da on nije problem.
Stvarno je dobra stvar PS Now. Verujem da je ovo buducnost gaminga.

A jos bolja stvar je sto vecinom svi bolji Sony TV-i danas imaju PS Now aplikaciju, upalis TV pretplatis se samo i vojla igras PS3 igre…

Definitivno buducnost gaminga. Nece biti na sledecoj generaciji, ali vec na onoj tamo 100%. Konzola ce sluziti samo za streamovanje igara.

1 Like

Eh, to je dikutabilno trenutno. Jeste dobra stvar, ali ima toliko stvari koje mogu da ti utiču na igru: najmanji pad uploada može dovesti do popriličnog screen tearinga, lag je na ovim nasim brzinama minimalan, ali je osetljiv kad igras fighting igre poput BlazBlue. Da bi to bila budućnost moraju da se dese par stvari:

  1. Da svuda u svetu bude bolji internet, pogotovu u pogledu uploada, što neće skoro.
  2. Da prilagode cene i da ono bude isplativije no što je sad.
  3. Da Izjednače ponudu igara po regionima.

I opet, sa ovim našim brzinama, ako nešto makar malo poremeti upload, odmah se vidi usporavanje, pa ubrzavanje igre, artefakti kao da je disk sa kog igraš baš oštećen, i još dosta gluposti.

Ovo ima potencijala, ali uspeh ovoga zavisi od brojnih drugih faktora.

Mislim da je streaming moguc kao de facto standard samo u slucaju izuzetno velikih brzina i stabilnog interneta dostupnog svima. Ljudi su se jedva privikli na digitalna izdanja u odnosu na fizicka, ovo ce biti malo tvrdji orah. Ali uz dovoljno nisku cenu, kao servis, sve je moguce.

Odigrao sam sve Uncharted-e, TLoU i GoW 3 Remaster jer sam takav Sony paket uzeo.Ali sto se tice GoW nisam igrao starije, a voleo bih da ih odigram.Takodje ima tu jos Ratchet & Clank, Killzone, InFamous, Journey od ekskluziva sto bih odigrao.

predator1211

Da sad sam video da je razlika u igrama.Pa se dvoumim kad budem uzimao za koji account da uzmem i gde da igram (PS vs PS4).

Trenutno imam The Order da igram i necu ga pre sledece nedelje zavrsiti.Sad cu malo da igram, sutra necu moci nisam kuci, a preko nedelje radim i ne stizem.

Posle tri dana igranja i koriscenja PS Now na PC-ju da napisem par utisaka.

Prvo i osnovno pravilo je da servis radi isto kao kad bi igrali neki MMO. Dakle mozete da imate internet 100/100 ako vam ping nije dobar igre ce imati lag. To se manifestuje frame dropom, teksture pop inovima i sporim ucitavanjem tekstura, slicno kao u prvom delu Mass Effecta.

Moja konekcija je 30/2 (ne 30/3 kao sto sam prvi put napisao) i ping mi je 6 ms. Za tri dana igranja osetio sam vrlo malo laga skoro da ga nije ni bilo. Namerno sam ukljucio torrente da opteretim net da vidim kako ce se servis ponasati. Naravno igra je pocela da se raspada, ali nije “pukla”. Nijednom mi se nije desilo da igra crashuje for no apparent reason. Ako net krene losije da radi, u gornjem desnom uglu ce vam izbaciti poruku da je konekcija losa i da snimite igru, u slucaju da vas izbaci.

Takodje servis ima AFK sistem slican kao u MMO-vima. Ako niste aktivni odredjeni period, servis ce vam ugasiti igru.

Sto se tice trofeja, rade normalno s tim sto servis trofeje racuna kao PS3 a ne kao PS Now. Sto znaci ako ste recimo pre godinu dana igali God Of War 3 na PS3 konzoli, a sad ste krenuli da igrate ponovo na PS Now, trofeji ce vam se dodavati na gomilu. Servis ne pravi novu listu trofeja kao recimo da ste igrali Raymana na PS3 i sad uzeli igru ponovo na PS4. Sto se tice sejvova, to bi morao @daemonkiller92 da potvrdi, da li servis “pamti” sejvove sa PS3 konzole ili ne, posto je njegov nalog u pitanju.

Sto se tice biblioteke igara, ona je poprilicno meh. Nije losa, ali moze to mnogo bolje.

Bez joypada necete uopste moci da pokrenete igru. Dualshock nije potreban, kontam da bilo koji USB joypad radi, ali ni to ne mogu 100% da ptovrdim. Ja imam x360 joy i sve radi bez problema sem naravno igara kao sto su Heavy Rain ili Beyond Two Souls koje zahtevaju motion a x360 joy to nema.

Multiplayer igre nisam jos probao, kad probam javicu kako se i ovde servis ponasa.

Ono sto sam primetio a dosta je bitno za ljude koji planiraju da uzmu zajedno PS now na jedan account je to sto ne mozete obojica da budete ulogovani u isto vreme. U jednom trenutku se Milan nakacio dok sam igrao, i izbacilo mi je poruku da person with the same id has logged in i mene je sign out-ovalo. Nije me izbacio iz igre ali kontam da ako nisi sign in-ovan nema sejva, trofeja itd. Tako da, ako planirate zajedno da uzimate PS now, morate da uskladite vreme igranja.

Za sada ovo sto sam video i doziveo deluje kao odlicna stvar. Jedino obratite paznju da imate 12+ mbita net, mali ping i joypad. Sve ostalo radi kao da imate PS3 konzolu.

Od mene 8/10.

Ako imate nekih dodatnih pitanja, pitajte, odogovoricu.

2 Likes

Trofeji se nadovezuju ako su igre iz istog regiona ili imaju iste liste po svim regionima. Recimo, Souls igre imaju po 3 liste trofeja i po tri platinuma: EU, US i JP region. Neke imaju taj sistem, neke ne. Ali ako je ista lista, onda se samo nastavlja, kao da se igra sa istog diska.

Što se tiče saveova, to je i mene bunilo u početku, ali evo kako to funkcioniše: Korišćenjem PS Now servisa se sve čuva na Cloudu, bez obzira na to da li se ima Plus ili ne. Ako si već igrao igru na PS3, a želiš da nastaviš, moraš da imaš Plus, da uploaduješ save na Cloud, pa da ga odabereš u Now i nastaviš. Isto važi i ako hoćeš na PS3 da nastaviš ono što si započeo na Now, tj. uplati Plus i skini sa Clouda.

Za trofeje, koga to interesuje, se prvo mora uraditi sinhronizacija sa serverom preko Now XMB, pa tek onda preko konzole, jer se ovako neće pojaviti, i često se nalaze na samom dnu liste iz nekog razloga.

@Akiris Znači, nije ti prekinulo samu igru? Samo te odjavilo sa profila?

Interesantno je da je odjavilo tek kad sam se prijavio na PS3, a ne i na Viti.

A ima tajmer, koji je verovatno oko 5 minuta ako si AFK, nakon koga se čuje upozorenje, sa odbrojavanjem od 60 sekundi da se pritisne bilo koje dugme inače će prekinuti streamovanje igre.

Jedina igra koja je meni do sad baaaš lagovala jeste Wolf Among Us od Telltale. Više nisam siguran da li je to do interneta ili do same igre :smiley: Ostalo leti bez problema.

1 Like

Samo me odjavilo. Doduse ugasio sam igru posle minut. Mozda nakon nekog vremena ugasi i igru.

Probacu Wolfa danas pa javim kako radi kod mene :slight_smile:

Probao sam Ninja Gaiden 2, tesko da ima brze igre :smiley: Radilo sve bez laga

pretpostavio sam da radi tako ali nisam hteo da trabunjam, cekao da ti potvrdis.

Mislim da ne gasi igru kad nisi ulogovan nakon nekog vremena, već da ti je onemogućeno online igranje. Recimo, da igraš Uncharted 3 MP, i ja se ulogujem, ima da ti ugasi taj meč, ali ćeš moći da nastaviš sa kampanjom.

Trebalo bi, kad završiš sa igranjem mene da odjavi na trenutak da bi odradio sinhronizaciju sa Cloudom, mada nisam siguran u to. Trebalo bi da to malo pročačkamo :smiley:

1 Like